אירועים עם ילדים מחייבים תשומת לב מלאה מצד כל הגורמים המעורבים. באירועים אלו אין מקום לאף סוג של פשרה בנושא בטיחות, זהירות ופיקוח.

מתקנים מתנפחים באירועי ילדים

יחד עם זאת, בעזרת שימוש נכון במתקנים מתנפחים ניתן להפוך גם אירוע עם עשרות ילדים לחוויה בלתי נשכחת.

 

על מנת להשיג את המטרה הזו יש להכיר קודם כל את סוגי המתקנים והמאפיינים שלהם:

א. מתקני ילדים רגילים

רשימה זו של מתקנים כוללת פירמידות טיפוס, מתקנים מעוצבים על פי דמויות מתכניות וסרטי ילדים, מתקני קפיצה, מגלשות, אתגרונים, מתחמי כדורסל ועוד. המתקנים מיוצרים משמשונית איכותית 610 ג"ר, נקייה מרעלים ומאושרת על ידי מכון התקנים הישראלי.

מתקנים אלו מתאימים בדרך כלל לילדים בגילאים 3-8, אולם כדאי לברר באופן ספציפי מול החברה המספקת אותם. מעבר לכך, אפשר לשלב באירוע מתקנים לגיל הרך, מיטות צעצועים ובריכות כדורים. שילוב מן הסוג הזה יבטיח שכל הילדים יוציאו אנרגיה וישתחררו לכמה שעות ממסכי המחשב או הטלוויזיה.

 

ב. מתנפחי מים

אלו מתקנים המתאימים לבריכה. הם תפורים בחוטים חזקים ועמידים במיוחד ובתפרים כפולים. את המתקנים הללו ניתן לייצר לפי הזמנה בכל גודל, צורה וצבע, מה שמגדיל באופן משמעותי את ההיצע עבור הורים המעוניינים לשלב אותם באירוע. מבחינת סוגים, המתקנים הפופולאריים הם מגלשות מים, מגלשות קצף או טייפון, סירות פדלים, דולפין וקרחוני טיפוס לים.

 

ג. מתקנים אתגריים לנוער

גם בני נוער ומבוגרים יכולים ליהנות מאירועים עם ילדים בהם יש מתקנים מתנפחים. סומו, ריצת בנג‘י, קיר טיפוס או זירת התגוששות הם רק חלק קטן מהמתקנים המתאימים עבור גילאי 12 ומעלה.

כדאי לבחור את המתקנים לאירוע רק אחרי שמחליטים מי מוזמן, כמה ילדים צפויים להגיע והיכן האירוע עומד להתקיים. כל עוד מדובר על אירוע בחצר של הבית, אפשר להסתפק במתקן רגיל ולפקח על המשחק בצורה משותפת. באירועים גדולים יותר כדאי לברר לגבי סוגים שונים של מתקנים על מנת למנוע מצב של שעמום. מעבר לכך, מתנפחי מים לא מתאימים כמובן לכל אירוע ולכל תקופה בשנה. חשוב מאוד לברר מול הורי הילדים האם הם יודעים לשחות ומה הניסיון שלהם במתקנים מן הסוג הזה.

 

הוראות בטיחות

שימוש נכון באטרקציות מתנפחות עבור האירוע תלוי במידה רבה בבטיחות. רצוי לבדוק מול החברה המספקת את המתקנים האם היא עומדת בתווי התקן הנדרשים, כיצד היא שומרת על תחזוקת המתקנים ומי מקים אותם. הגוף הבודק של המתקנים צריך להיות מהנדס שיש לו ניסיון ותיק, המתקן חייב לכלול את כל האינפורמציה הנדרשת להפעלתו, מגבלות השימוש, תיעוד של התקנות ושימושים שנעשו במתקן ובדיקות תקופתיות. הורים לא צריכים להתבייש כאשר הם דורשים לראות את התיק הזה ולהשוותו מול נציגי החברה המפעילה.

מפעילי המתקנים חייבים להציב הוראות בטיחות, הגבלות והנחיות בצמוד לכל מתקן ולכל אורך זמן השימוש. יש לוודא כי המתקנים מעוגנים היטב לקרקע או לרצפה, באופן שימנע תזוזה או גרירה עקב עומסי רוח. העיגון גם לא אמור להפריע לקהל או ליצור סוג של סכנת מחיצה. שמירה על הוראות הבטיחות הללו תבטיח הנאה מושלמת מהמתקנים.

 

 

שלכם,

צוות אמאבא

 


עוד באותו נושא

קוביות פיקסי - PixyCubes

בואו לאתגר את החשיבה והיצירתיות עם קוביות פיקסי - משחק מאתגר ויצירתי המעודד חשיבה חזותית, זיכרון ויצירתיות.

התגובות שלכם ...

מוצרי החודש

אני מרגיש

ספר ההפעלה הנפלא של דן שטאובר מעודד ילדים לדבר על רגשות ולפתח תקשורת טובה. מומלץ!