לפני מספר שנים, ראיתי את אחד האחיינים שלי לוקח כיסא למרפסת שמש כדי לבדוק מה מקור הרעש שהגיע מלמטה.

הבית נתפס בעיני הרוב כמקום בטוח לילדים, מקום שהינו חסין מפני תאונות, היות וההנחה היא שהסכנה נמצאת מחוץ לבית.

ואכן, לפי נתוני משרד הבריאות תאונות דרכים הן הסיבה הראשונה לתמותת ילדים בישראל (56.7%), ואחר כך תאונות בית ופנאי (26.5%). כשבקטגוריה זו נכללות תאונות הנגרמות מנפילות, מהרעלות, מכוויות, מחנק, ומטביעות. היתר (16.8%) הינן סיבות לא מוגדרות. מבחינת נתוני האשפוז, כשני שליש מהאשפוזים של ילדים עקב היפגעות מקורם בתאונות בית ופנאי: נפילה היא הסיבה השכיחה בקטגוריה זו.

 

לפני מספר שנים, ראיתי את אחד האחיינים שלי לוקח כיסא למרפסת שמש כדי לבדוק מה מקור הרעש שהגיע מלמטה. באותו רגע הלב שלי צנח מתוך בהלה בסכנה הקיימת שנוצרה מסקרנותו לראות מה קורה בתחתית הבניין.

ומאותו רגע הבנתי, שכשאנו קונים או מעצבים בית, חשוב לנו מאוד להקפיד על עיצוב הבית אך לפעמים אנחנו שוכחים לשים לב להוסיף אמצעי בטיחות בבית שישמרו על בטיחות ילדנו בשהותם בבית. חשוב לציין כי רב שעות היום הילד נמצא בבית מה שמעלה את האחריות שיש לנו כהורים למגן את הבית במידת האפשר על לשמור על בטיחותם.

 

כיום קיים בארץ פתרון לנושא ע"י מוצר המיובא מברזיל, רשת הגנה מפוליאטילן, הבולמת נפילות ילדים מגובה. הרשת מהווה פתרון ייחודי ובלעדי בנושא בטיחות ילדים בגובה, מהווה אמצעי בטיחות הנועד להגן מפני נפילות ילדים ממרפסות, מחלונות ומחדרי מדרגות.

 

יעוד נוסף של הרשת, הינו רשת לכיסוי בריכות שחיה למניעת נפילות ילדים לתוך הבריכה, כאשר האזור נמצא ללא השגחת מבוגר ובכך מונעת טביעה.

 

 

הרשת בעלת עמידות לתנאי מזג אויר קשיים, בעלת הגנת UV ונוגדת חמצון. הרשתות מסוגלות לשאת עד כ500 ק"ג למ"ר. חשוב לציין כי הרשת עברה בדיקות וניסויים ממבחר גופים המוסמכים לכך בארץ ובחול ונושאת תקן אירופאי.

 

הרשתות מותקנות בכל מקום בבית אשר קיימת בו סכנה לנפילה מגובה. עקב גמישותן הן מותאמות במדויק למקום הנדרש תוך שמירה על אסתטיקה וההתקנה אינה מהווה שינוי חזית מבנה. ההתקנות מבוצעות ע"י מתקינים מקצועיים שהוכשרו לכך ע"י גורם מוסמך מחו"ל.

הסכנה הקיימת בכל אחד מהמוקדים גורמת לאי שקט אצל הורים רבים, עקב אי יכולת למנוע את התקרבות ילדיהם למקום. התקנת הרשת גורמת לביטול הסכנה הקיימת מהתקרבות הילדים במקום באופן מוחלט.

 

העלאת המודעות לבטיחות ילדים בבית הינה הכרחית על מנת שנוכל יחד למנוע את התאונה הבאה.

 

 

על הכותב:
יוסי פוירשטיין
סמנכ"ל חברת SAFETYNET ישראל
http://home.safetynet1.com/he | טלפון: 08-6782510

 


עוד באותו נושא

בנית ממ"ד שישמש חדר משחקים לילדים – כדאי או לא?

בנית ממ"ד היא בונוס אשר זוכים בו לאחרונה דיירים רבים במבנים ישנים. מה אפשר לעשות בחדר החדש שנוסף בבית?

אין להפריז במריחת הגוף בקרם שיזוף

חלק ממרכיבי מסנני הקרינה הם חומרים סינתטיים או תרכובות שמקורן בנפט ואשר עלולים להתמוסס, לחדור לעור וליצור אינטראקציות שליליות.

התגובות שלכם ...

מוצרי החודש

אני מרגיש

ספר ההפעלה הנפלא של דן שטאובר מעודד ילדים לדבר על רגשות ולפתח תקשורת טובה. מומלץ!

הורים לילדים – מה אתם מחפשים?