" />

החברים של ד"ר סוס – הורטון הפיל, חתול תעלול ועוד... לחובבי מחזות זמר בני 12-99, מבוסס על "הורטון שומע מישהו", מאת ד"ר סוס.

ישראל מיוזיקלס מציגים: סוסיקאל!

בעקבות הצלחת המחזמר "המלך ואני", מפיקה "ישראל מיוזיקלס" את המחזמר "סוסיקאל". בדומה לספריו של ד"ר סוס, המחזמר כתוב באנגלית קלה ובסיסית ויכולים ליהנות ממנו משפחות לילדים שהחלו בלימודי האנגלית.

ד"ר סוס, הלו הוא תיאודור גייזל (1904-1991) היה למעשה קריקטוריסט, שבעקבות קריאת דו"ח על אנאלפבתיות בקרב ילדים, החליט לתרום למאבק בתופעה על ידי חיבור ספרי ילדים מעניינים המשתמשים באוצר מילים מוגבל ובסיסי ובמקצבי שירה מסורתיים. ספריו זכו לפופולאריות ברחבי העולם. חלק מספריו הוסרטו, הופקה סדרה מצוירת לילדים לטלוויזיה ו"סוסיקאל" המחזמר הועלה בברודווי. ההפקה לא היתה מוצלחת כמו שקיוו היוצרים, אז הם החליטו לשכתב אותו ולמקד אותו יותר סביב סיפורו של הורטון הפיל. המחזמר המחודש זכה להצלחה גדולה ברחבי ארצות הברית, ומאז הוא אחד ממחזות הזמר הפופולאריים ביותר בתיאטראות האזוריים בארצות הברית

המחזמר מבוסס על סיפורים מאת ד"ר סוס, ובמיוחד על הסיפור "הורטון שומע מישהו" שעובד גם לסרט קולנוע בשנת 2008. זהו סרט אנימציה מבית דיסני ואת הורטון הפיל שיחק ג'ים קארי (ובעברית אלי פיניש).

בסוסיקאל תכירו את הפיל הורטון אשר שומע קול קטן צועק "הצילו" מגרגיר אבק שעובר ליד אוזניו. הורטון מגלה שיש עולם ומלואו על גרגיר האבק הזה. זהו העולם הזעיר של אנשי ה"הו". הורטון נלחם על קיומם של אנשי ההו למול חיות הג'ונגל הספקניות.  

תוכלו להכיר את גרטרוד מק'פאז, ציפור מסכנה ולה נוצה אחת בלבד, את יערטל הצב, את אנשי ה"הו" וכמובן את חתול תעלול.

 

ישראל לוטניק, יזם ומפיק ראשי של "ישראל מיוזיקלס" הוא בעל השכלה מוזיקלית ויהודית כאחד. הוא רב קהילה במבשרת ציון וחזן. מעבר לדרישת הקהל דובר האנגלית בחר במחזמר בשל מסריו החינוכיים. "מה שמכנים בארצות הברית מסרים 'יהודיים'", הוא אומר בחיוך.

בעולם המודרני שלנו, שבו הילדים נחשפים יותר ויותר למסרים מזיקים, המחזמר הזה כולל ערכים ושיעורי חיים מעצימים כגון:

• האומץ להיות נאמן לערכים שלך

• לעמוד מול בריונים

• החשיבות של קבלת מחויבות

• לעשות את הדבר נכון, למרות שאחרים יכולים לצחוק עליך

• חסד ואכפתיות כלפי החלשים

• להיות מאושר עם מה שיש לך ולא לקנא באחרים

• אמונה ביכולת שלך לשמור על העולם ואף לשנות אותו

 

 

מוזיקה: סטיבן פלהרטי, מילים: לין אהרנס, בבימויו של ישראל לוטניק, ניהול מוזיקלי:  חיים טוקצ'נסקי, כוריאוגרפיה אסף ברזניצקי, עיצוב תלבושות לאה תורן, עיצוב תפאורה אלעזר ברנדט ואמי לוטניק.

 

 

לפרטים נוספים:

טל 077-4506012 , אתר  www.israel-theatre.com

 


עוד באותו נושא

התגובות שלכם ...

מוצרי החודש

אני מרגיש

ספר ההפעלה הנפלא של דן שטאובר מעודד ילדים לדבר על רגשות ולפתח תקשורת טובה. מומלץ!