" />

חג החנוכה יצויין במוזיאון המדע ע"ש בלומפילד בירושלים בחגיגות שישלבו סדנאות יצירה ובנייה, סדנת מיחזור בלעדית בשיתוף עם תאגיד אל"ה, הדגמות מדעיות משעשעות בשילוב אש צבע ואור, סיורים, תערוכות מקוריות ייחודיות ומופע מרהיב 'באבילון' של ד"ר באבל.

מדליקים את האור במוזיאון המדע בירושלים

חג החנוכה במוזיאון המדע ע"ש בלומפילד יעמוד השנה בסימן 'אור וחושך' ועשייה מקורית ברוח תנועת MAKE העולמית. ממציאים, מעצבים, יוצרים ונהנים.

 

פעילויות החג במוזיאון יכללו:

תערוכות

תצוגה חדשה ובלעדית רק בימי חג החנוכה MakeLight במהלך שמונת ימי החג תוצגנה שמונה עבודות יצירה והמצאה ייחודיות של שמונה יוצרים חובבים, מעצבים וטכנולוגים וכולן בסימן אור וחושך. העבודות הייחודיות הינן אינטראקטיביות, מפתיעות, מקוריות ונבחרו לאחר תחרות פתוחה שהתקיימה בשבועות האחרונים להצגת עבודות בנושא 'אור וחושך'. בכל יום יוכלו המבקרים להיפגש באופן אישי עם אחד מהיוצרים.

 

תערוכת 'משחקי אור וצל' סיורים עצמיים ומודרכים לכל המשפחה בתערוכה "משחקי אור וצל", תערוכה שזכתה בשבחים רבים. התערוכה מעוצבת כביתו הפריזאי של פרופסור ארצ'יבלד צל, חוקר, חולם ואספן צלליות. בביתו של האספן מגלים המבקרים צללים מפתיעים, אקזוטיים ופואטיים והופכים לחוקרים בעצמם. בתערוכה עשרות מוצגים פעילים ועבודות של אמנים ישראליים מובילים המזמינים את המבקרים להתנסות עם צלליות: להגדיל, לשכפל, ליצור שכבות של צלליות, לתת לצללים לברוח או ללכוד אותם. חללי התערוכה חשוכים והאור היחיד נובע מהעבודות עצמן או מתאורה ממוקדת על המוצגים. בין המוצגים האהובים אפשר למצוא את ה"צֵל-מנייה", שמצלמת את צללית הילדים (והמבוגרים...), אותה הם לוקחים הביתה למזכרת;  את "מלכודת הצללים": שלוכדת את צלליתו של המבקר למספר שניות בעקבות הבזק של אור על קיר פוספורסנטי; את מטבח התערוכה, בו "מבשלים" הילדים צלליות צבעוניות ויוצרים תיאטרון צלליות בעזרת חפצי מטבח יומיומיים; ואת המעבדה, בה הם מוזמנים לחקור ולבדוק מהן הצלליות ואיך הן נוצרות.

 

סדנאות

בשיתוף פעולה מיוחד לחג החנוכה עם תאגיד המיחזור אל"ה ורכבת ישראל, תיערך סדנת בנייה ויצירה מחומרי מיחזור -

מרוץ בקבוקים ופחיות -  סדנה של יצירתיות ודימיון ברוח של מיחזור: הורים וילדים משתפים פעולה ביצירת כלים ממונעים מבקבוקים ופחיות למיחזור תוך שילוב חומרים מתכלים אחרים. המכונות המצחיקות מתחרות ביניהן בתנועה לאורך מסלול, ומשאירות אחריהן עקבות של אור. סדנת בנייה יחודית  מחומרים ממוחזרים שיסופקו על ידי תאגיד אל"ה תפעל באופן חד -פעמי ביום חמישי, א' חנוכה, 28.11.2013 בין השעות 17:00-13:00.

כניסה מוזלת ביום זה 28.11.13 למוזיאון לילדים בגילאי 5-17 תמורת מסירת  3 בקבוקי משקה משפחתי למיחזורית כנגד קבלת שובר הנחה ליחיד.

ביום זה שת"פ ייחודי עם רכבת ישראל 'מיחזורית אקספרס' – שתי רכבות שתצאנה מתחנת סבידור בתל אביב לירושלים תאפשרנה נסיעה חינם לילדים 5-17 תמורת מסירת  בקבוקי משקה משפחתיים למיחזורית בתחנה. לפרטים נוספים http://www.rail.co.il/HE/Pages/homepage.aspx או http://www.ela.org.il/ .

 

'הסתובב לו הבורג' – סביבון טכנולוגי הקופץ מתוך ארגז כלי העבודה. ברגים, אומים וטבעות משתלבים עם דיסק ליצירת סביבון אישי ברוח MAKE. מעצבים, בונים, מתנסים ולוקחים הביתה - מתנה לכל ילד!

 

סדנת הדגמה פנס חושך – סדנה להורים וילדים (מגיל 5-10) המתקיימת בתנאי חושך . כיצד אנו רואים בלילה? אלו חושים אחרים פועלים כאשר חוש הראייה מוגבל? כיצד בעלי חיים מסתגלים לראייה בלילה? ועוד.

 

הדגמות מדעיות

הדגמת אש והדלקת חנוכיה מנגנת מבחר ניסויים שמערבים אש תוך שימוש בחומרים כימיים שונים (להבות בצבעים שונים, שריפת כסף שלא נשרף, ניסויים עם נרות ועוד), חנוכיה מנגנת ברוח החג ועוד.  

 

מופע משעשע

באבילון מופע בועות ייחודי וקסום לכל המשפחה המשלב בועות סבון ואפקטי תאורה מרהיבים. במהלך המופע יוצגו לקהל מגוון תרגילי בועות המשולבים באורות צבעוניים ואפקטים נוספים והפתעה בסיום המופע – אחד המבקרים יוכנס לבועת סבון ענקית! המופע מתאים לכל המשפחה ואורכו כ30 ד'.

אמן מבצע: דוקטור באבל - אמן בועות בינלאומי. (בתשלום נוסף – 20 ₪ )

 

בנוסף, מגוון של תערוכות נוספות בחלל המוזיאון ובגן המדע: 'מדע זה כל הסיפור', 'מנוף לגילוי, 'לגעת במים', 'לאור החשמל', 'לונה פארק', 'קאפצ'ה', 'למה בניינים לא נופלים?' ועוד.

 

 

ימים ושעות פתיחת המוזיאון במהלך חג החנוכה 28.11 – 7.12: א'-ה' 18:00-10:00, שישי 14:00-10:00, שבת 15:00-10:00.

 

מחירים: ילדים עד גיל 5- חינם, כרטיס ילד/מבוגר: 45 ₪, כרטיס משפחתי (הורים וילדיהם עד גיל 18)- 160 ₪, כרטיס "ירושלמי"מבוגר/ילד- 36 ₪. הנחות נוספות לאזרחים ותיקים, חיילים, נכים, סטודנטים, שוטרים.

 

כתובת: שדרת המוזיאונים גבעת רם ירושלים, 91904, טל: 6544888- 02.

 

לפרטים נוספים: mada@mada.org.il   |  www.mada.org.il

 


עוד באותו נושא

הפקת ענק או: מה בין מופעי חנוכה להפרעות אכילה?

השנה לא אקח את ילדי לצפות באחת מההפקות הגדולות של הצגות חנוכה! ולא, זה לא בגלל המחיר המופרז. גם לא בגלל הדוחק והצפיפות, שהם נחלתם של כל באי האירועים הללו. אפילו לא בגלל פקקי התנועה. למה בכל זאת? קראו כאן!

התגובות שלכם ...

מוצרי החודש

אני מרגיש

ספר ההפעלה הנפלא של דן שטאובר מעודד ילדים לדבר על רגשות ולפתח תקשורת טובה. מומלץ!