חנוכה הוא חג מלא שמחה, אור, לביבות וכמובן- הדלקת נרות משמחת. מצד שני, מדובר בחג שעלולות להיות בו תאונות כואבות.

חנוכה בטוח מכוויות

את הלביבות והסופגניות מטגנים בשמן, שהוא אחד הגורמים לכוויות, וגם הנרות הדולקים מהווים סכנה אמיתית לבית ולילדים קטנים שנמצאים בסביבתם. אחת מתופעות הלוואי של החג, שצריך להתכונן אליהן מראש, הן הכוויות.

 

קיימים פתרונות רבים לטיפול בכוויות, בהנחה שלמרות מאמצינו, לא הצלחנו למנוע אותן.

 

כידוע, הטבע הוא ממציא הפטנטים הגדול ביותר. במאמר זה, נסקור את הפתרון הטבעי לטיפול בכוויות- ג‘ל האלוורה, אשר הרוויח בכבוד את מקומו בראש הרשימה לטיפול בכוויות.

 

צמח האלוורה הוא אחד מצמחי המרפא הפופולאריים ביותר, גם בעבר וגם בהווה, וע"פ המחקרים, הוא ימשיך להיות פופולארי ובעל משמעות מרבית גם בעתיד. השימוש הנפוץ והמוכר ביותר בג‘ל המופק ממרכז העלים הבשרניים, הוא לטיפול חיצוני בפצעים, זיהומים וכוויות למרות שמאות מחקרים מלמדים שאת פעולות הריפוי שלו, ניתן ורצוי להשתמש גם בצריכה פנימית.

 

אלוורה מסייעת לטיפול בכל סוג של כוויה – כווית שמש, כוויה ממים או משמן רותחים, כוויה מכימיקלים וכו‘. התכונות השונות של ג‘ל האלוורה מסייעות להרגעת העור, האצת תהליך ההחלמה ושיפור המצב הכללי, ועל כן צמח האלוורה נחשב ליעיל ביותר בטיפול בכוויות כבר אלפי שנים.

 

אלוורה מרפא כוויות, פצעים וחתכים

הרכיבים הפעילים באלוורה גם מפחיתים כאב ודלקת וגם מסייעים להחלמה וההתחדשות של העור. על מנת להעריך את ג‘ל האלוורה, חשוב להבין שלמרות שמדובר בצמח אחד, ג‘ל האלוורה מכיל למעלה מ-200 מרכיבים שלכל אחד מהם תכונות משלו וביחד הם עובדים פעמים רבות בסינרגיה (שיתוף פעולה).

  • יכולת לחדור לתור רקמה ולשאת עמם רכיבים אחרים
  • ניקוי וחיטוי
  • חומרים משככי כאבים, ומרגיעי גירויים
  • חומרים אנטי-בקטריאליים ואנטי-וירליים
  • חומרי מזון חיוניים: מינרלים, ויטמינים, חומצות אמינו...
  • חומרים שעוזרים לחיזוק מערכת החיסון
  • חומרים נוגדי דלקתיים
  • חומרים לבנית תאים ולתיקון הרקמות הפגועות

 

למעשה, ג‘ל האלוורה גם הורג את החיידקים, גם מונע זיהום, גם מזין את הרקמות שעברו טראומה וגם אוטם את מקום הפגיעה מזיהום חיצוני.

לכן תמיד כדאי שיהיה בבית - ובחנוכה במיוחד.

 

ההסבר לכך שהאלוורה הוא הפתרון האולטימטיבי לשימוש חיצוני להקלה על כוויות ופצעים הטובה ביותר שאי פעם גילו, היא בזכות היכולת של ג‘ל האלוורה "לאטום" את הפצע, תוך כדי משיכת זרם מוגבר של דם אל מקום הפגיעה, ובכך לגרום להאצה של ריפוי הפצע. ממחקרים, וגם מניסיון של מאות אלפי לקוחות, השימוש בג‘ל האלוורה יכול לסייע בטיפול אפילו בכוויות דרגה שלישית ללא צלקות!

 

ג‘ל האלוורה כולל מספר מרכיבים חשובים, אשר מסייעים להתמודדות עם הכוויות מהיבטים שונים:

קירור האזור- למריחת האלוורה אפקט מקרר, החיוני לעור לאחר כוויה כידוע, אחד הטיפולים החשובים בכוויות הוא קירור האזור, ומריחת אלוורה מספקת קירור יעיל ביותר לאזור המדובר.

האצת יצירת תאי העור החדשים- מחקרים שונים הראו ששימוש באלוורה עוזר לחידוש העור על ידי האצת תהליך יצירת התאים. ובכך, שימוש באלוורה מאיץ את תהליך ההחלמה ומסייע לשיפור המצב אצל אנשים הסובלים מכוויות

אספקת נוטריינטים לעור הפגוע- בג‘ל האלוורה קיימים מרכיבים רבים בעלי תכונות ביולוגיות שונות המסייעים לעור להחלים ולהתפתח מחדש בצורה טובה, מחקרים שונים מראים שטיפול באלוורה מאיץ את ההחלמה של הכוויות. מריחת ג‘ל האלוורה על האזור הפגוע מספקת נוטריינטים ומרכיבים רבים לרקמה הפגועה, ובכך מסייעת לעור להתחדש בצורה טובה ובריאה.

מרכיבים אנטי בקטריאלים ואנטי דלקתיים- בין המרכיבים השונים המצויים בג‘ל האלוורה ניתן למצוא מרכיבים אשר מונעים זיהומים מסוגים שונים. אחד הסיבוכים השכיחים במקרים של כוויות הוא התפתחות זיהומים, ושימוש באלוורה מסייע למזער את הזיהום ובכך עוזר להאצת ההחלמה. למרכיבים האנטי בקטריאליים, קיימים באלוורה גם מספר מרכיבים המונעים את התפתחות התהליך הדלקתי ובכל מסייעים להפחתת סימפטומים כמו כאב, נפיחות ואדמומיות. כמו כן, הפחתת התהליך הדלקתי מסייעת להפחתת ההצטלקות ועוזרת לשיפור המצב הכללי.

בזכות יכולת הקירור ויכולות נוספות של ג‘ל האלוורה, הוא עוזר למניעת התפתחות שלפוחיות במידה ונמרח באופן מיידי לאחר הופעת הכוויה. כידוע, שלפוחיות מופיעות בשכיחות גבוהה לאחר כוויה, ונשארות על העור בצורה לא נעימה למשך מספר ימים. שימוש באלוורה עוזר למניעת השלפוחיות, ולכן חשוב ביותר כחלק מהטיפול בכוויות.

 

מתי להשתמש באלוורה?

השימוש באלוורה כטיפול בכוויות נעשה באופן מיידי לאחר הופעת הכוויה ובימים שלאחר מכן. לאלוורה אפקטים רבים גם בטווח המיידי וגם בתקופה שלאחר הכוויה, ולכן חשוב להקפיד להמשיך להשתמש בה עד לסיום תהליך ההחלמה. השימוש באלוורה מתבצע על פי הצורך, כאשר מומלץ למרוח את הג‘ל על האזור הפגוע לפחות 3 פעמים ביום.

שימוש באלוורה כתוספת לטיפול קונבנציונלי- כפי שניתן להבין, ג‘ל האלוורה כולל סגולות רפואיות רבות המסייעות להקלה על הסימנים השונים המופיעים כתוצאה מהכוויות. מחקרים שונים הראו ששימוש באלוורה סייע לזרז את תהליך ההחלמה של מטופלים הסובלים מכוויות מדרגות שונות, וכל אדם שהשתמש אי פעם באלוורה מכיר את האפקט המיטיב של השימוש בג‘ל עם העור הפגוע.

 

אם כך, לא בכדי ג‘ל האלוורה, הממוצה מעלי האלוורה, הוא אחד הפתרונות המוכרים והפופולאריים ביותר, לאורך אלפי שנים, לשימוש בכוויות ובפגיעות עור נוספות.

 

כיצד לזהות אלוורה איכותית?

רק כאשר הג‘ל בידיכם עונה על כל הקריטריונים שלהלן, תוכלו להיות בטוחים שבידיכם ג‘ל אלוורה הזהה לג‘ל האלוורה שבעלה עצמו:

מבחן הצבע: צבעו של ג‘ל האלוורה במוצר, ממש כמו בטבע הוא שקוף. ברשימת המרכיבים -ג‘ל האלוורה יופיע ראשון.

מבחן הטבעיות: המילה stabilized המעידה על כך שג‘ל האלוורה מיוצב ופעיל תצוין בהמשך ישיר למילה: אלוורה או בשמו המלא אלו ברבדנסיס מילר.

מבחן האיכות (1): על המוצר יהיה רשום Alo Barbadensis Gel ולא- תמצית אלוורה/תרכיז אלוורה/ אלוורה מהעלה, אשר מעידים על שימוש בחומר שאינו פעיל.

מבחן האיכות (2): על המוצרים יצוין מספר הפטנט המעיד כפי שהוא רשום ברשם הפטנטים האמריקאי. משמעות מספר הפטנט מעידה על כך שהמוצר רשום, נבדק ואכן ג‘ל האלוורה פעיל, ולמעשה מהווה ג‘ל אלוורה איכותי.

מבחן האחריות: תינתן לך 100% אחריות לשביעות הרצון שלך מהתוצאות שלו. אם לא תהיה מרוצה מהמוצר- כל כספך יוחזר.

 

חג שמח!!

 

 

על הכותבת:
הכותבת היא מנהלת צוות המטפלים של מזור-forever,
הבית למוצרי אלוורה איכותיים http://www.mazorforever.co.il
למידע נוסף על ג‘ל אלוורה איכותי לטיפול בכוויות


עוד באותו נושא

ילדים עם צרכים מיוחדים וטיפול אורתודונטי

קיימת שכיחות גבוהה של בעיות אורתודונטיות דווקא בילדים המיוחדים וטיפול אורתודונטי יכול לשפר את איכות חייהם בצורה משמעותית

התגובות שלכם ...

מוצרי החודש

אני מרגיש

ספר ההפעלה הנפלא של דן שטאובר מעודד ילדים לדבר על רגשות ולפתח תקשורת טובה. מומלץ!