חוברת צביעת "מנדלה" ב- 10 ₪ וחבילת עפרונות צבעוניים ב- 10 ₪, ההכנסות ממכירת חוברות הצביעה והעפרונות יועברו כתרומה לעמותה הפועלת למען ילדים ונוער בסיכון.

סופר-פארם מתגייסת למען עמותת המפעל להכשרת ילדי ישראל, הפועלת לחינוך, שיקום וטיפול בילדים בסיכון והחל מה- 22 בנובמבר יימכרו ברשת חוברות צביעת "מנדלה" תמורת 10 שקלים ואריזת עפרונות צבעוניים גם כן ב- 10 ₪. המוצרים יוצבו למכירה בעמדות התשלום וניתן יהיה לרכוש אותם יחדיו או בנפרד. כל ההכנסות ממכירת חוברות צביעת המנדלה וחבילות העפרונות הצבעוניים, יועברו כתרומה לעמותת המפעל להכשרת ילדי ישראל. בכוונת סופר-פארם לגייס 800 אלף ₪.

 

סופר-פארם בשיתוף המפעל להכשרת ילדי ישראל יצרו את חוברות הצביעה הייחודיות לרגל מבצע ההתרמה ובחרו במכוון בציורי המנדלה, המסמלת את היקום וצורתו, כיוון שהיא אהובה במיוחד על ילדים ותורמת ליכולת הריכוז שלהם. מחקרים מראים כי התבוננות במרכז המנדלה, משפיעה באופן חיובי על אונות המוח ויוצרת איזון והרמוניה, המאפשרת לילדים להיות רגועים ומדויקים יותר, להתרכז למשך טווחי זמן ארוכים יותר ולא פחות חשוב מזה, גם ליהנות ולחוש תחושת סיפוק.  את ציורי המנדלות תרמה המעצבת ענת בת שלום.

 

ניצן לביא, מנכ"ל סופר-פארם מסר כי, "סופר-פארם ממשיכה גם השנה לאמץ את המפעל להכשרת ילדי ישראל, ופועלת למען העמותה והילדים במהלך כל השנה. בין היתר, אנו מסייעים בשיפוץ מבנים, הפקת אירועים למען הילדים, תרומת מוצרים ועוד. בשנה שעברה גייסנו 650 אלף למען העמותה ושיפצנו את כתת הקלט בכפר הילדים בכרמיאל בעלות של כ200 אלף ₪. אנו שמחים וגאים לתמוך ולעזור לילדים בסיכון מתוך רצון להשפיע לטובה ולתת סיכוי לעתיד טוב יותר לילדים הללו ".

 

לדברי יוסי גושן, מנכ"ל המפעל להכשרת ילדי ישראל, "המפעל להכשרת ילדי ישראל מברך על התגייסותה של רשת סופר-פארם זאת השנה השנייה וקורא ללקוחות הרשת, לתרום עבור ילדים בסיכון. כל תרומה מועברת ישירות לפעילויות מגוונות אשר כה חיוניות לילדים, ובכך מסייעת לנו להצמיח אותם לעתיד טוב יותר כבוגרים המכירים ביכולותיהם וכאזרחים התורמים למדינה " .

 

המפעל להכשרת ילדי ישראל-

עמותה ארצית הפועלת לחינוך, שיקום וטיפול ילדים בסיכון בעלי פוטנציאל שכלי תקין, הבאים מסביבה סוציו-אקונומית קשה ומקפחת ביותר, המחייבת את הוצאתם מהבית על ידי רשויות המשפט והרווחה. ילדים אלו מגיעים ממשפחות שאינן מסוגלות לספק את צרכיהם הבסיסיים ביותר. נכון להיום מתחנכים במסגרות החינוכיות של המפעל קרוב ל- 1,000 ילדים ובני נוער, עבורם המפעל להכשרת ילדי ישראל הינו בית חם ואוהב במסגרת חינוכית משקמת מקדמת חמה ותומכת "הכי קרובה לבית".

המפעל להכשרת ילדי ישראל מספק לילדים סביבה משפחתית חליפית המבוססת על המודל החינוכי משפחתי - מודל שהינו "הכי קרוב לבית" , ולפיו 11-12 ילדים בגילאי 5 14 הגרים עם זוג "הורים" במסגרת בית ילדים או מעון משפחתי. 

 

בתי/כפרי הילדים מכילים במסגרתם מספר יחידות משפחתיות, אשר לכל אחד מוקצים מגורים נפרדים הכוללים: חדרי שינה ושירותים לכל הילדים, מטבחון, סלון ופינת אוכל.  מסגרת זו מאפשרת אורח חיים רגיל של משפחה, ובכלל זה הליכה לבתי ספר רגילים של הקהילה. בראש בית/כפר ילדים עומד מנהל, צוות טיפולי (פסיכולוג, עובד סוציאלי ומרפא באמנות), וצוות חינוכי (מורים לשיעורי עזר, מדריכי חוגים, וכו‘). ככלל, שמונה יחידות משפחתיות  ויותר מהווים בית/כפר ילדים. משפחתון בודד בישוב, קיבוץ או עיר מהווה מעון משפחתי.

 

חלק בלתי נפרד מן התפיסה החינוכית של המפעל להכשרת ילדי ישראל הוא כי הוא אינו נועד לתפוס את מקום משפחותיהם הביולוגיות של הילדים. הקשר עם המשפחה נשמר באמצעות ביקורי הורים בבית הילדים וביקורי הילדים אצל משפחותיהם בעתות שמחה, חגים ובזמני חופשות.

 

 

 


עוד באותו נושא

התגובות שלכם ...

מוצרי החודש

אני מרגיש

ספר ההפעלה הנפלא של דן שטאובר מעודד ילדים לדבר על רגשות ולפתח תקשורת טובה. מומלץ!

הורים לילדים – מה אתם מחפשים?