תיאטרון חיפה בשיתוף אגף התרבות של עיריית חיפה יעלו את ה"סופגטרון 2013" ובו יוצגו מבחר הצגות לילדים ממיטב הרפרטואר ומיטב תיאטרוני הילדים בארץ, הופעות מחול, הצגות מוסיקליות ותיאטרון בובות המיועדים לכל המשפחה.

סופגטרון 2013

תיאטרון חיפה בשיתוף אגף התרבות של עיריית חיפה יתנו מענה איכותי לפעילות חנוכה אשר תהיה שווה לכל נפש במחיר של 39 ₪ לכרטיס.

 

בעקבות ההצלחה של ה"סופגטרון" בשנה שעברה ממשיך תיאטרון חיפה במסורת חג החנוכה בפעילות הענפה של הצגות איכות המבוססות על יצירות מהקלאסיקה העולמית והישראלית ויצירות מקוריות לקהל הילדים.

 

ה"סופגטרון" יתקיים במשך שלושה ימים החל מה-1.12.13 עד 3.12.13. הפעילות תכלול מופעי מחול ,הצגות תיאטרון, הצגות מוסיקליות ותיאטרון בובות ממיטב הרפרטואר הקיים של מיטב תיאטרוני הילדים בארץ.

מטרת ה"סופגטרון" היא לחשוף את הילדים לעולם התיאטרון והתרבות האיכותיים שיקנו להם ערכים אמנותיים בהמשך התפתחותם.

הארועים יתקיימו במרכז הכרמל במתחם האודיטוריום.

 

"בת המלך" – בהפקת תיאטרון חיפה

בכורה עולמית לאגדה מופלאה על המלך שלמה ובתו היפה עפ"י "אגדת שלושה וארבעה" של ח.נ. ביאליק מאת ובבימויה של צביה הוברמן ובהשתתפות הקבוצה "החיפאית" ושחקנים אורחים: נצנת מקונן, שיר סבן, ניר אבראשי ויפתח גפן.

הסיפור המופלא הזה, שחיבר ח. נ. ביאליק, על פי המקורות שלנו, מוגש לראשונה בעיבוד חדש ומשעשע העוסק בנושא אקטואלי של צדק חברתי ואמונה בערכים שאינם נמדדים בכסף ובשפה בימתית מיוחדת המשלבת תנועה, אקרובטיקה, מוסיקה, אביזרי ענק, מסיכות ענק שלל תלבושות, והפתעות תיאטרליות שנועדו לילדים וגם לילדים בנשמתם.

לשלמה המלך שהיה החכם באדם, היתה בת אהובה, יפהפייה וחכמה בשם נעמה. כאשר גדלה והגיעה לפרקה, היא חיפשה נפש תאומה ודחתה את כל מחזריה שחשקו במעמדה ובעושרה. בעקבות התערבות עם מלכי האזור נאלץ שלמה לשלוח את בתו האהובה אל אי בודד ולסגור אותה במגדל. אבל דווקא שם, באי הבודד, מוצאת בת המלך את אהוב ליבה האמיתי.

לגילאי 4 ולכל המשפחה.

 

"החופש לזוז" – בהפקת תיאטרון חיפה

זוכת פרס ההצגה הטובה ביותר בפסטיבל הבינלאומי להצגות הילדים בחיפה לשנת 2011.

דניאל הוא ילד היפראקטיבי בעל קסם אישי, אך הוא אינו מצליח לשלוט ב"סוס הפרא" שבתוכו – הוא מתקשה במשימות הלימוד בבי"ס, אף אחד לא רוצה לשתף אותו בקבוצות ובתחרויות, הוא לא מפסיק לריב עם אימו ולא מצליח להתקרב לנועה, הילדה שהוא כ"כ אוהב...

רגשות של תסכול, דחייה, כישלון ואשמה אופפות אותו, עד למפגש המפתיע עם דמות הדי-ג'יי המרתקת. הדי-ג'יי אינו נראה לאף אחד אחר חוץ מלדניאל והוא מצליח לשנות את חייו של דניאל מן הקצה אל הקצה: הם מנגנים יחד ראפ וממציאים מילים ומקצבים וכך חושפים את כישרונו המוזיקלי של דניאל. התנהגותו הופכת עדינה והוא מובן וקרוב יותר לסובבים אותו. הוא אפילו מציע לחבריו את שיר הראפ המגניב ל"תחרות הסיפור הקצר" וסוחף איתו את החברים רועי ונועה וגם את אמא שלו!

המחזה נכתב על ידי גדעונה רז שהיא גם תרפיסטית בדרמה, ושרון בורשטיין שעבדה בעבר כעו"ס. הוא נכתב בהשראת הילדים הסובבים אותן: ילדיהן הפרטיים, ילדים של השכנים, המטופלים שלהן הסובלים מהפרעות קשב, חלקם מאובחנים וחלקם לא. הפרעת קשב וריכוז היא הפרעה נפוצה בימינו, וידוע כיום כי לפחות 10% מכלל האוכלוסייה סובלים ממנה ברמות שונות. יש "דניאלים" רבים בקרבנו וחשוב לדעת ולהבין שיש גם הרבה טוב בכל אחד ואחד מהם. ההצגה מספקת הצצה לעולמו הפנימי של ילד, שבעזרת המוסיקה מתעל את האנרגיות הפרועות שלו ליצירה ולשירה, ומשיג שליטה עצמית, מחזק את הביטחון שלו, מעודד קשרים ויחסי קרבה עם סביבתו וחי בשלום עם עצמו. המוסיקה מקבלת משקל משמעותי בהצגה והיא מציעה דרך ייחודית ומהנה להקל על הקשיים ולהוציא את מי שאנחנו באמת.

לגילאי 7-13.

 

"אבא של עמליה נוסע לאוסטרליה" – בהפקת תיאטרון חיפה

על פי ספרו האהוב של אשכול נבו.

אבא נסע לשבוע ועמליה נשארת לבד עם הגעגוע, מזל שיש לה את אמא להתגעגע ביחד. אימא מנסה להקל , אבל עמליה רוצה רק את אבא.היא אפילו לא רוצה להכיר את השכן החדש, גיא. כשנדמה שכבר אין מוצא, מגיעות לפתע דמויות מסתוריות ומשעשעות העוזרות לעמליה להתגבר על הגעגועים.

לגילאי: 3-9.

 

"החתול במגפי הקסם" – התיאטרון הארצי לילדים ונוער בשיתוף עם להקת הפלמנקו הישראלית "קומפאס"

עיבוד חדש וססגוני לסיפור הידוע "החתול במגפיים", שמתרחש בספרד הקסומה של המאה ה-18.

ההצגה, אשר משלבת לכל אורכה מופע מחול בניחוח ספרדי-לטיני, מעלה בפני הקהל הצעיר שאלות בנוגע לחשיבותה של האמת אל מול כוחו ההרסני של שקר היוצא מכלל שליטה.

המופע מוגש לילדים על ידי שילוב אמנויות מתוחכם ואמנותי מלא הומור ומשעשע.

לגילאי 4-10.

 

"אולי פיל"- תיאטרון מופע בשיתוף ניחותא

הצגה מוסיקלית מלווה נגנים חיים.

ההצגה עוסקת ביחסים בין אחיות ובין דמיון ומציאות.

גיבורת ההצגה, איילת, היא ילדה שחיה עדיין בעולם דמיון, היא אוהבת לצייר ולהציג הצגות, הדמויות מהציורים שלה שהן לא תמיד ברורות ומדוייקות, קמות לחיים ומשחקות ושרות איתה. הערב הוא יום ההולדת של אמא שלה ואחותה הגדולה, יעלי, מחליטה שהן תקשטנה את הבית לכבוד החגיגה. אחותה הגדולה היא ילדה שמקפידה מאוד על חוקים ומסגרות. היא תמיד תצייר בתוך הקוים והיא מאיימת על אחותה הקטנה שאם לא תצייר כמוה, הציורים שלה לא יקשטו את החגיגה של אמא. במהלך ההצגה הן הולכות ומתעמתות עד שיגיעו להשלמה ולשיתוף פעולה.

לגילאי 4-10.

 

"הלב של שירז"

שירז הצעירה מתגוררת עם אמא ואחותה החורגות. אמה החורגת מגדלת אותה בביתה כאילו הייתה משרתת, ואחותה החורגת נרגס מקנאה בה ומציקה ללא הפסקה.

ביום סתווי אחד, כשישבה על אדן החלון לסרוג סוודר לקראת החורף, נשאה הרוח את כדור הצמר של שירז אל ביתה של זקנה ערירית. המפגש של שירז עם הזקנה מוכיח כי מה שחשוב הוא הלב שבפנים, ולא רק מה שנראה לכל מבחוץ.

ספרה של הזמרת ריטה זוכה לעיבוד בימתי מרהיב, המשלב תיאטרון ומחול לצד מוסיקה אותנטית, תלבושות צבעוניות ותפאורה קסומה.

את ההצגה מלווה פסקול מתוך אלבומיה השונים של ריטה כשהבולט ביניהם הוא האלבום הפרסי שראה אור בשנת 2012.

 

"בת הים הקטנה" – תיאטרון מופע בשיתוף להקת המחול הקיבוצי

עיבוד למחול-תיאטרון של האגדה הידועה של אנדרסן.

בת הים הקטנה שמתגוררת בארמון מפואר, עוזבת את ביתה על מנת להציל את הממלכה ובכך ולסייע לאביה ולאחיותיה. היא מוכיחה כי משפחתה היא הדבר היקר לה בעולם ולמענה היא מוכנה לעשות הכל, אפילו להסתכן בעזיבת ביתה המוכר ולעבור לעולם חדש, שונה, מוזר ולעיתים אף מסוכן. בתמורה לעוז רוחה, לנחישותה ובעיקר לאהבתה הגדולה למשפחתה היא זוכה באהבה ואף במלוכה.

לגילאי 3-9.

 

"פרח נתתי לנורית" - תיאטרון גושן בשיתוף תיאטרון הקיבוץ

ההצגה "פרח נתתי לנורית" מביאה את שירי הילדים הקלאסיים של מרים ילן שטקליס אל הבמה. "הבובה זהבה", "נתפייסה", "הסבון בכה מאד", "ידידי טינטן", "אלישבע מה נחמדת" ועוד רבים וטובים.

הילדים דני, נורית, מיכאל ואריאל, יחד עם היצור הקסום טינטן, נפגשים במחזה מוזיקלי מרגש ומפתיע.

ההצגה מביאה את הרצון של כל ילד – ובעצם של כל אחד מאיתנו – להיות אהוב ומוקף בחברים, והמחיר הכבד שכרוך לפעמים בהגשמת הרצון הזה, מוביל לטשטוש הייחוד והמקוריות שלנו. בסופו של דבר, גיבורי המחזה לומדים – לפעמים בדרך הקשה, לפעמים בדרך המצחיקה, אבל תמיד בדרך המוזיקלית – כיצד לכבד זה את זה, למרות השוני המובנה בין כולנו.

בבסיס ההצגה "פרח נתתי לנורית" עומדים שירי אלבום הילדים הקסום "לבד ביחד ולבד לבד" של שמוליק קראוס וג'וזי כץ, משנת 1975. האלבום הורכב משיריה של מרים ילן שטקליס, שאותם הלחין שמוליק קראוס במיוחד, בחיבור מפתיע – אפילו מוזר למראה – שהוליד קלאסיקות מיידיות ובלתי נשכחות.

 

"הנסיכה על העדשה" - תיאטרון אורנה פורת לילדים ולנוער בשיתוף ביה"ס לאמנויות הבמה של סמינר הקיבוצים

בהשראת הסיפור מאת הנס כריסטיאן אנדרסן.

בליל חורף סוער דופקת על דלתות הארמון נערה צעירה, בגדיה מרופטים וספוגים מים, ומבקשת מקלט מפני הגשם. האורחת הלא צפויה טוענת שהיא נסיכה אמיתית שהלכה לאיבוד. הנסיך, שכבר התייאש מלמצוא בת זוג, מתאהב בה מיד, אך המלכה טוענת שזוהי סתם שקרנית שרק רוצה להתחתן עם הנסיך ויש לה גם הוכחה. מי היא הצעירה המסתורית? האם קיימת נסיכה "אמיתית" ואיך בכלל אפשר לדעת זאת? סיפור מרגש, משעשע ומותח על רגישות, סובלנות ואהבה העומדות למבחן אמת.

 

"יוסי ילד שלי מוצלח" –  הפקה "שמיים"

ילדותו של סשה ארגוב מסדרת "צלילי קסם" מבית האופרה הישראלית.

בהשתתפות זמרי 6For2: ארז טל, גלית מור, איתמר תדהר ליאור קודמן, רע לבנת.

לגילאי 4-10, מחיר כרטיס: 45 ₪.

 

"אצבעונית" – תיאטרון מופע ולהקת המחול הקיבוצית

אצבעונית שמורחקת מביתה, יוצאת למסע בו היא לומדת על עצמה ועל כוחותיה.

אצבעונית מלמדת את כולנו, שלתת זה לקבל, שנתינה היא מתנה, שלחשוב על האחר, הוא סוד – לעולם טוב יותר.

לגילאי: 4-7.

 

"האסופית" – העמותה לקידום תיאטרון השעה

אן שרלי היא יתומה ג'ינג'ית, המגיעה בטעות לביתם של זוג מבוגרים שבכפר קטן. השניים ציפו לנער שיעזור להם בעבודתם, אבל אן, המצטיינת בחוכמה, בהומור, בדמיון עשיר ובאומץ, כובשת את לבם.

כמכשול עיקרי בחייה, עומדים חברה לכיתה גילברט ואימו, המעליבים את אן ומכפישים את שמה בכל מקום. אן מואשמת בגניבה ובכפיות טובה והיא חוששת שמא תוחזר לבית היתומים ולעולם לא תזכה לבית חם ואוהב משלה.

ההצגה מתמקדת בכוח הרצון של אן להצליח בלימודיה ולהתקדם למרות המכשולים שבדרכה. בעזרתו של המורה מר פיליפס, המאמין ביכולותיה ובזכות הוריה המאמצים מצליחה אן לפלס לעצמה דרך בלימודים ובחייה. היא מלמדת את גילברט בן כיתתה, מהי חברות אמת ומצליחה להוכיח שעקשנות, התמדה וכוח רצון, מאפשרים הישגים גדולים ועתיד טוב יותר.

מאז יצא הספר לאור ב-1908 הפך "האסופית" לאחד מספרי הילדים והנוער, המצליחים והמרגשים בכל הזמנים. דמותה יוצאת הדופן של אן שרלי, היוותה מקור השראה לסדרת המשך בת שמונה ספרים על חייה של אן.

"האסופית" הוכתר כקלאסיקה עולמית והשנים שחלפו, רק מוכיחות שאן היא גיבורה נצחית, שמתגלה מחדש בכל דור ודור.

לגילאי 7-12.

 

 

לרכישת כרטיסים:

תיאטרון חיפה, רח' פבזנר 50, חיפה, או בטלפון 04-8600500.

אתר התיאטרון - www.ht1.co.il

 


עוד באותו נושא

התגובות שלכם ...

מוצרי החודש

אני מרגיש

ספר ההפעלה הנפלא של דן שטאובר מעודד ילדים לדבר על רגשות ולפתח תקשורת טובה. מומלץ!