הסתיו הגיע ועמו המסיק המסורתי: פעילויות לכל המשפחה בימי ענף הזית בחוות דרך התבלינים - בית לחם הגלילית בימי שבת בחודש נובמבר - הכניסה בחינם.

חגיגת המסיק

המסיק בפתח הוא מסורת הנשמרת אלפי שנים, וכמו בכל סתיו מוסקים את הזיתים מהעץ ומתחילה חגיגה של ממש. חוות דרך התבלינים בבית לחם הגלילית תיקח חלק בפסטיבל ימי ענף הזית הנערך בגליל ותחשוף את סוד קסמו של עץ הזית בשלל פעילויות לכל המשפחה בימי שבת בחודש נובמבר 2013: 2.11 , 9.11 , 16.11, 23.11.

 

במרכז המבקרים של חוות דרך התבלינים ילמדו הילדים וההורים כיצד להכין תערובת זעתר אותנטי ולטבול עם פיתה חמה מהטאבון בשמן זית, לטעום זני שמן זית שונים ולסייר בשדות התבלינים הפורחים, טעימות מטבלים וזיתים, הדגמות שף, ולבסוף לשבת במרפסת העץ של התה ביסטרו עם מאפים איכותיים וקפה משובח.

 

שמן הזית הוא מרכיב מרכזי במטבח המזרח תיכוני אשר מוסיף טעם ובריאות לאוכל. לעץ הזית תכונות מרפא יוצאות דופן, הרבה מעבר לשמן, בזכות תכונות מיוחדות שאת סודם נגלה בפעילות בחווה.

 

בתכנית:

בשעה 11:00 - סדנת הכנת תערובת הזעתר המסורתית: נמולל, נטחן, נערבב, נריח ולבסוף נכין פיתה עם זעתר גלילית חמה מהטאבון.

בשעה 13:00 - סדנת הכנת מתבל לשמן זית: נכתוש ונערבב ולבסוף נטעם עם שמן זית ופיתה גלילית חמה מהטאבון.

בשעה 12:00 - סיור בשדות- סוד קיסמו של עץ הזית

לעץ הזית שורשים של אלפי שנים, אשר מוכיחים יכולת הישרדות טובה בזכות החומרים הטובים  בו. עלי עץ הזית מכילים תכונות רבות המסייעות לשיפור איכות החיים ולהעצמת הבריאות. את סוד קסמם של עלי הזית נגלה בהדרכה חוויתית.

 

סיור מודרך בשדות התבלינים

בסיור נלמד על התכונות הבריאותיות של הזית להורדת סוכר, ניקוי  כלי דם, לחיטוי ולחולל עוד פעולות טובות בגופנו. כמו כן נלמד אודות התבלינים הגדלים בחווה. ללא תשלום.

*במקרה של גשם – תינתן הדרכה באולם סגור.

 

במהלך השבת נהנה מטעימות זני שמן זית איכותיים מהגליל, מתבלי שמן זית, זיתים מתובלים והדגמות שף עם מנות על בסיס שמן זית.

 

תה ביסטרו במרפסת העץ אל מול נוף שדות התבלינים יגיש פיתות חמות עם זעתר, פיצות עם שמני זית איכותיים ופוקצ'ות מתובלות לצד חליטות וקפה איכותי.

 

הכניסה לפסטיבל בחינם. סדנאות בישול בעלות סמלית של 20 ₪.

 

מרכז המבקרים בית לחם הגלילית: 04-9533405 , www.derech-hatavlinim.co.il

 


עוד באותו נושא

התגובות שלכם ...

מוצרי החודש

אני מרגיש

ספר ההפעלה הנפלא של דן שטאובר מעודד ילדים לדבר על רגשות ולפתח תקשורת טובה. מומלץ!