ללמוד אנגלית, להרחיב אופקים, להכיר חברים חדשים, לחוות חויות בלתי נשכחות, לעצב את האישיות, לראות עולם- אלה הם רק חלק מהיתרונות העצומים שיש למוסד הזה שמכונה "סאמר סקול".

סאמר סקול - כל הסיבות והטיפים להכנה לחוויה

מה שהיה בעבר נחלת העשירים בלבד הפך לקייטנת חובה של ילדים ושל נערים מתבגרים בכל רחבי הארץ. יש מדינות לא מעטות בהן מתקיים סאמר סקול- אנגליה, ארצות הברית, ספרד, קפריסין, קנדה ועוד. נראה כי כבר שנים דווקא סאמר סקול באנגליה הוא המועדף על הישראלים- אולי זה הקרבה לישראל, אולי זו השפה ומה שבטוח זה גם לונדון. בין אם תשלחו את ילדכם לסאמר סקול באנגליה ובין אם יהיה זה במקום אחר- עשיתם בחירה נכונה ונבונה. מדוע? בשל הרבה סיבות-

 

למה בכלל סאמר סקול?

 1. כי מה יש לעשות בחופש הגדול- ילדים ונוער חודשיים ללא מסגרת. יש צורך להוסיף מילים? כמה אפשר להסתובב ברחובות ובקניונים? לצפות בטלוויזיה ולשחק במחשב? לרבוץ בסלון או אצל חברים? סאמר סקול באנגליה וגם במקומות אחרים פותר את בעיית חוסר המעש, מפיג את השעמום והוא גם בעל ערך מוסף ומבטיח חוויה מעשירה ויוצאת דופן.
 2. למרות השם אין מדובר בלימודים סיזיפיים- אמנם סאמר סקול בתרגום חופשי משמעו בית ספר של קיץ, אך ימי הקיץ עליזים הם ומחנה הקיץ המכונה סאמר סקול רחוק מלהיות בית ספר. אז כן, יש שם לימודים והרחבת אופקים אבל את זה הילדים שלכם לא חייבים לדעת. הם נוסעים למעשה למחנה קיץ ואת הלימודים הם בקושי ירגישו- הם יטיילו, ישחו, יעסקו בפעילות חברתית מגבשת, ירכשו שפה, ירחיבו אופקים, יצפו בסרטים, ירקדו, יציגו, ישחקו, ישתתפו בשלל פעילויות, יגבשו ערכים ויכירו בני גילם מכל העולם.
 3. העשרת השפה והידע- אמנם זה יותר מחנה קיץ מאשר בית ספר אבל כן לומדים שם והרבה. הלימודים הם ברובם אינטראקטיביים וחווייתיים אבל זה לא אומר שלא לומדים זה פשוט אומר שלומדים בלי לסבול- יש כיתות וספריות ומגמות שונות. הילדים מדורגים לפי רמת הידע שלהם בשפה האנגלית או הספרדית וכך בכיתות הכוללות ילדים ברמתם מכל רחבי העולם הם מרחיבים את אוצר המילים, לומדים דקדוק ודיבור וחוזרים עם שפה ושלל חוויות.
 4.  זו לא עוד קייטנה שכוללת ים, בריכה וטיפוס בהר, זו חוויה שכוללת גם טיסה, טיול בארץ זרה ולינה במקומות שווים במיוחד.
 5. כי אחרי הכל מדובר בחוויה מאתגרת שתתרום לבניית האישיות של הילד- הילדודס מתרחקים מהסינר של אימא ויוצאים להתמודד עם אתגר מהנה וכובש, אבל עד לרגע ההנאה יהיה להם לא קל- ילדים בלתי מוכרים מתרבות אחרת ולימודי שפה שונה, שינה מחוץ לבית, נוף אחר, אוירה אחרת ועוד ועוד. כל אלה יאלצו אותם למצוא בעצמם את הכוח להתמודד, לכבוש יעדים, לגבור על קשיים ואתגרים, להתבגר ולהפוך אנשים שלמים שהרחיבו בזכות מחנה קיץ ייחודי את ילקוט הכלים שלהם. הם ירכשו עצמאות וביטחונם העצמי יגדל.
 6. בגלל המגוון- ישנם סאמר סקול‘ס במדינות שונות, לגילאים שונים, בסגנונות שונים ואפילו כאלה הכוללים לימודי שפות שונות (אנגלית, צרפתית או ספרדית). כל ילד יוכל לבחור מה שהכי מתאים לעולמו ולתקציב של אבא ואימא.

 

טיפים לסאמר סקול מוצלח

כדי למצות את מלוא הפוטנציאל של סאמר סקול הקפידו:

 1. לשתף את הילד ולהתייעץ עמו בבחירת הסאמר סקול בהתאם להעדפותיו.
 2. לבחור סאמר סקול קרוב- אמנם יש סקייפ, מייל, איי פון ואינסוף דרכים לשמור על קשר אבל טיסה של למעלה מעשר שעות לסאמר סקול היא לא קלה. לכן בחרו יעד קרוב- סאמר סקול באנגליה בהחלט עושה את העבודה.
 3. הסבירו לילד בדיוק מה צפוי לו- היכן ישן, מה יעשה, מהו הלו"ז, איפה ישהה ומה יאכל.
 4. בררו מה מקום הלינה- פנימייה, אכסניה או בית מלון וודאו כי הכל נוח, בטוח ומאובטח.
 5. אל תחסכו בהוצאות- וודו כי מדובר בסאמר סקול איכותי, עם מתקנים טובים, מורים מצוינים, אוכל בריא, פעילויות משובחות ולימודים מאתגרים.
 6. ציידו את הילד בכמה רשימות ליצירת קשר בכמה שפות.
 7. ציידו אותו בטלפון נייד שידע שהוא במרחק שיחת טלפון אחת וירגיש בטוח.
 8. השתדלו לדאוג שיסע עם מישהו שהוא מכיר מהארץ ואם זה לא מסתדר צרו קשר עם שני חברים עתידיים- כאלה שעתידים לנסוע אתו- רצוי שהם יכירו מהארץ ויתחילו בבונדינג עוד לפני שירחיקו מעבר לים.
 9. לוו את הילד לכל מפגשי הקבוצות הקודמים ליציאה ותדאגו שלא יפסיד אף מפגש.
 10. וודאו כי הילד מעוניין בחופשה הזו ודברו אתו על החששות, הציפיות, התחושות והרגשות סביב כל העניין.
 11. וודאו מהם סידורי האבטחה, הבטיחו כי יש מספיק מאבטחים ומלווים ומספיק דרכים ליצור קשר, שימו לב שיש למי לפנות ועם מי לדבר בשעת הצורך ובררו על כיסויים ביטוחיים ועניינים שכאלה.

 

לסיכום, סאמר סקול זו חוויה בלתי נשכחת שתורמת רבות לעולמו של הילד. העדיפו סאמר סקול באנגליה או במדינה אחרת באירופה וודאו שאתם משלמים על הטוב ביותר.

 


עוד באותו נושא

איך בוחרים קייטנה או מחנה קיץ?

מה צריך לבדוק כשבוחרים קייטנה לילדים? מה ההבדל בין קייטנה למחנה קיץ? על מה כדאי לשים דגש? ומה אסור לשכוח לשאול?

התגובות שלכם ...

מוצרי החודש

אני מרגיש

ספר ההפעלה הנפלא של דן שטאובר מעודד ילדים לדבר על רגשות ולפתח תקשורת טובה. מומלץ!