לקראת תחילת שנת הלימודים החדשה - תוסף תזונה  שפעילותו בשיפור מדדי קשב וריכוז נבדקה במחקרים קליניים

תחילת שנת הלימודים החדשה קרבה ותלמידים רבים מתמודדים עם קשיים שונים הבאים לידי ביטוי בלמידה לקראת המבחן, ריכוז בשיעורים, הכנת שעורי בית  וכדומה. טבע ישראל  מציגה את זום- תוסף תזונה ייחודי שפעילותו בשיפור מגוון ממדדי קשב וריכוז בילדים נבדקה במחקרים קליניים.

 

במהלך פיתוחו של תוסף התזונה זום-  שנמשך כשלוש שנים -  הושם דגש על בחינת יעילותו במחקרים קליניים, במסגרתם נבדקו היעילות והבטיחות של "זום"- תוסף התזונה זום מבוסס על שילוב ייחודי של פוספטידיל סרין ואומגה 3  מעושרת ב-  EPAפעילות התרכובת בהקלה על מגוון מתסימני הפרעות קשה וריכוז בילדים נבדקה במחקרים קליניים.

 

במחקר שהסתיים לאחרונה נבדקה פעילות תוסף התזונה זום בהשוואה לפלסבו בקרב 147 ילדים בגילאי 6-13 מאובחני  הפרעת קשב וריכוז ( ADHD) במשך 15 שבועות, ובהמשך, במחקר פתוח בו כל משתתפי השלב הראשון טופלו בזום למשך 15 שבועות נוספים.

היבטי הבטיחות שנבדקו כללו בדיקות דם, בדיקת רופא, מדדים חיוניים ( דופק ולחץ דם) מדידות גובה ומשקל, ומעקב אחרי תופעות לוואי.

 

מסיכום המחקר עולה שה שימוש ב"זום" הקל האופן משמעותי על מגוון מתסמיני הפרעות קשב וריכוז והביא לשיפור באיכות חייו של הילד ומשפחתו. המדדים בהם נמצאה השפעה מיטיבה במיוחד היו אימפולסיביות והיפראקטיביות.

 

השימוש ב"זום" נמצא כבטוח וללא תופעות לוואי חריגות משמעותיות השינוי בעקבות השימוש ב"זום" צפוי להתחיל כבר במהלך החודש הראשון.

 

סימפטומים של הפרעת קשב וריכוז נפוצים מאוד בגיל ביה"ס ועם זאת, אחוזים נמוכים יחסית של ילדים הסובלים מן ההפרעה מאובחנים ומטופלים. התסמונת שכיחה הרבה יותר בבנים מאשר בבנות, ביחס של 1:9 באוכלוסייה המופנית לטיפול, ו-4:1 באוכלוסייה הכללית.

 

סימפטומים של הפרעות קשב וריכוז נפוצים מאוד בגיל ביה"ס ועם זאת, אחוזים נמוכים יחסית של ילדים הסובלים מן ההפרעה מאובחנים ומטופלים. התסמונת שכיחה הרבה יותר בבנים מאשר בבנות, ביחס של 1:9 באוכלוסייה המופנית לטיפול, ו-4:1 באוכלוסייה הכללית.

 

 

ניתן להשיג בבתי המרקחת וברשתות הפארם.

 


עוד באותו נושא

התגובות שלכם ...

מוצרי החודש

אני מרגיש

ספר ההפעלה הנפלא של דן שטאובר מעודד ילדים לדבר על רגשות ולפתח תקשורת טובה. מומלץ!

הורים לילדים – מה אתם מחפשים?