" />

גלריה ZOA ע"ש דבורה פישר מציגה: יפתח כהן מארח את יצירות הבריאה של מיטב אמני ישראל.

ציורי הבריאה

ב-1 ביולי 2013 תיפתח בגלריה ZOA ע"ש דבורה פישר תערוכה ייחודית של עמותת אל"וט. שיתוף הפעולה בין דר' פישר לבית ציוני אמריקה מארח מיידי זמן עמותות וארגונים וולונטריים שונים אשר פותחים בפנינו את פעילותם העשירה ומגייסים למענם כספים המיועדים למטרות חינוכיות. אוצר התערוכה: דורון פולק.

 

יפתח כהן, בן 29, יליד קיבוץ "דורות", מתגורר בבית לחיים מתגורר, בבית-לחיים של אלו"ט בקיבוץ גבעת ברנר. בהיותו ילד קטן אובחן כלוקה באוטיזם. את "ציורי הבריאה" יצר בשנים 2008 עד 2011 . ציור אחד לכל יום בבריאה .פרויקט ציורי הבריאה, החל בקריאה מהכתובים, יפתח קרא את סיפורי ספר בראשית, ויחד עם המדריך המלווה החל ביצירת פרויקט "שבעת ימי הבריאה". יפתח התקשה להתחיל מהיום הראשון של הבריאה מכיוון שהתקשה מאוד לדמיין ולצייר ציור אבסטרקטי. את סדר הימים לציוריו קבע לפי בחירתו. על בעלי החיים והצמחים שבצילומים הוא חוקר באינטרנט ואח"כ נוהג לצייר את הצילום. מלבד היותו צייר מוכשר, יפתח פורט בפסנתר מגיל 13 וכותב שירים.

 

לצד ציוריו של יפתח כהן מוצגות עבודות אמנות מאוסף אפרים בידרמן. בין יצירות האמנים: יעקב דורצ'ין, יוחנן סימון, מרסל ינקו, ציונה תג'ר, סימה סלונים ויחזקאל שטרייכמן.

 

העבודות נתרמו לאלו"ט והכנסות המכירה ייתרמו לסדנא לאמנות של אלו"ט, בה פועל יפתח כהן.

 

תערוכה זו מאזכרת את פעילותה הרבה והברוכה של דבורה פישר ז"ל, תעשיינית, אשת חינוך ואם, אשר שקדה ותרמה ממרצה לסייע לבני נוער ממוסדות מצוקה ללמוד ולהשתלב בחברה, ופעלה ללא ליאות לחינוך ולסובלנות ולמען השלום. כל העבודות הנן למכירה, וההכנסות מיועדות לפעילות העמותה.

 

גלריה ZOA ע"ש דבורה פישר, רחוב אבן גבירול 26 תל אביב.

שעות הפעילות 11:00-22:00, הכניסה חופשית.


עוד באותו נושא

התגובות שלכם ...

מוצרי החודש

אני מרגיש

ספר ההפעלה הנפלא של דן שטאובר מעודד ילדים לדבר על רגשות ולפתח תקשורת טובה. מומלץ!