חוויה משפחתית מומלצת ערכית ומרגשת הייתה לנו כשנסענו לאירוע שבוע הספר בכיכר רבין בת"א.

בשבוע הספר כבר ביקרתם?

האווירה, כמויות הספרים, הסופרים הרבים שפגשנו שגם אנחנו ההורים וגם הילדים הכירו, הפכו את קניית הספרים למרגשת במיוחד ומיד אח"כ העלו את המוטיבציה של כולנו לקרא.

שבוע הספר הוא הזדמנות מצוינת להמחיש לילדכם את נפלאות הקריאה. אין כיף יותר מלשוטט בין הדוכנים העמוסים וללכת הביתה עם שקיות הטומנות בחובן שעות סיפור חדשות ומרגשות.

הורים לילדים שסיימו את כיתה א‘ טועים לחשוב שברגע שהילד סיים ללמוד לקרא לא צריך להמשיך להקריא לו סיפורים ובעצם אפשר לגמול אותו משעת הסיפור המשותפת והנעימה לפני השינה.

לשעת הסיפור לפני השינה יש ערך נוסף והוא זמן תשומת לב וזמן יחד ומזה לא צריך לגמול כל-כך מהר. גם בגיל הוגר ילדים אוהבים שההורים כוכבים לידם במיטה לפני השני וקוראים יחד ספר. פעם ההורה מקריא עמוד ופעם הילד או פרק פרק. זאת דרך מצויינת להמשיך את נוהל הקריאה לפני השינה גם אחרי גיל הגן.

 

ומה לגבי ילדים גדולים יותר, בגילאי חטיבת ביניים וחטיבה עליונה? גם להם אף פעם לא מאוחר להתחבר לחוויית הקריאה מחדש, גם אם לכאורה נראה שהם לא בעניין. ועבורם, "נגמר עידן הספר".  

כשילד מצהיר שהוא לא אוהב לקרוא – חשוב להבין מאיפה זה מגיע. לפעמים הוא רק זקוק לעידוד בכיוון הנכון – יש כיום מבחר עצום של ספרים, בז‘אנרים מגוונים: ספרי מתח, פנטזיה, ספרי בדיחות ואפילו קומיקס, וכל אחד יכול למצוא את הז‘אנר אליו הוא מתחבר. עם ילד מתברג ההורים יכולים לקרא את אותו ספר בהנאה משותפת אמיתית וכנה.

שבוע הספר יכול להיות חגיגה משפחתית. קחו את הילדים, תנו להם לשוטט בין הדוכנים ולבחור בעצמם את הספרים שברצונם לרכוש. סיימו את היום בבילוי מהנה בבית קפה. תנו גם אתם דוגמה אישית – בחרו לעצמכם ספרים ותנו לילד לראות שאתם קוראים אותם. אצלנו בבית, שבוע הספר הוא מסורת של ממש. וכול שנה כשמגיע שבוע הספר גם הגדולים שואלים :"נו, אמא, מתי הולכים?"

רוצו לשם!

 

 

על הכותבת:
יפעת דננברג - "כלים קשובים"
מנחת הורים ומאמנת ילדים ונוער
מומחית בעבודה עם המתמודדים עם קשיי קשב וריכוז
http://www.kelim-kshuvim.co.il

הצטרפו אליי לפייסבוק    https://www.facebook.com/kelim.kshuvim

 


עוד באותו נושא

שלושה ספרים מומלצים על גמילה ממוצץ

רק המוצץ בפה עדיין מסמל שהם לא באמת גדולים. והגיע הזמן להתחיל לטפל גם בזה. לפניכם כמה ספרים מומלצים בדיוק בנושא

התגובות שלכם ...

מוצרי החודש

אני מרגיש

ספר ההפעלה הנפלא של דן שטאובר מעודד ילדים לדבר על רגשות ולפתח תקשורת טובה. מומלץ!