תערוכה חדשה של המאיירת דפנה פריידנריך, מוזיאון האדם והחי ברמת-גן, אוצרת: אסתר פרקל.

מדריך לחיות אבודות

"מדריך לחיות אבודות" של המאיירת דפנה פריידנריך הוא מדריך מאויר שמתאר חיות שנעלמו מן העולם, עם דגש על חיות שנכחדו על ידי האדם באופן ישיר או עקיף כמו צייד, צמצום שטחי בר, שינויי אקלים, הכנסת בעלי חיים ממערכות אקולוגיות זרות, זיהום ועוד.

מאז המאה השבע עשרה נכחדו משטח כדור הארץ מאות מינים של בעלי-חיים וצמחים. בחלק מהמקרים מדובר בהכחדת מין או תת מין, ובחלק בהכחדה של משפחות וסדרות ביולוגיות שלמות לדוגמא: הזאב הטסמני, שהיה השריד האחרון למשפחת זאבי הכיס.

ההכחדה היא תהליך אשר נמשך גם היום, למשל הקרנפים השחורים המערביים נכחדו מהעולם בשנת 2006.

 

 

הפרויקט של פריידנריך מנציח ומתעד את בעלי החיים האבודים באיור ובמלל, מנסה לשחזר את המראה שלהם ובכך להעלות את המודעות להכחדה המאסיבית המתרחשת גם בימים אלה ברחבי העולם.

את האיורים איירה פריידנריך בהשראת מגזינים ואנציקלופדיות ישנות. האיורים נעשו במחשב בטכניקה המחקה דפוס משי, טכניקת דפוס ידנית שגם היא הולכת ונעלמת מן העולם. טכניקה זו אפשרה למאיירת לחקור טקסטורות, צורות וצבעים.

"מדריך לחיות אבודות" הוא פרויקט הגמר של פריידנריך במחלקה לתקשורת חזותית של שנקר.

פריידנריך גם זכתה במקום הראשון בתחרות האיור לספר "עשרים אלף מיל מתחת למים" בתחרות שיזם אתר "הפנקס" בשיתוף עם הוצאת הספרים כתר, לרגל הוצאה של הספר בעריכה מחודשת.

 

פתיחה 13.6.2013 בשעה 18:30, התערוכה תוצג עד ה 30.09.2013 .

מוזיאון האדם והחי, הפארק הלאומי, רמת גן .

 


עוד באותו נושא

"אוצול" (שורשים) - תערוכת קמיעות ב"מוזיאון יהדות בבל"

רבות דובר על סגולותיהם של הקמיעות, בשמירה מעין הרע, מרוחות ושדים, להצלחה, זיווג, לידה ועוד. ב"מוזיאון יהדות בבל" מוצגת תערוכה של קמיעות מחומר, כפי שהיו מקובלים אז וגם היום בקרב יהודי בבל, פרי יצירתה של האמנית ברכה שחר.

התגובות שלכם ...

מוצרי החודש

אני מרגיש

ספר ההפעלה הנפלא של דן שטאובר מעודד ילדים לדבר על רגשות ולפתח תקשורת טובה. מומלץ!