חגיגה של תאטרון ואמנות בגובה העיניים לכל המשפחה בחג השבועות עם הפקות מקוריות של המוזיאון

ביכורים תיאטרליים במוזיאון ינקו-דאדא בעין הוד

חגיגה של תאטרון ואמנות בגובה העיניים לכל המשפחה בחג השבועות עם הפקות מקוריות של המוזיאון: "צורה לי" – מופע גלריה, סיור תיאטרלי של מדמואזל אורנמנט, דאדא שואו – הצגת יחיד ו-מעבדאדא - מרחב יצירתי חווייתי.

יום ד' 15.5.2013 בין השעות 11:00 – 16:00.


מוזיאון ינקו-דאדא שהוקם במטרה לשמר את יצירתו של מרסל ינקו שהיה ממייסדי תנועת דאדא הבינלאומית, משמש לא רק חלון ראווה לאמנות המודרנית ולחשיפת עבודותיהם של אמנים עכשוויים, אלא גם מקיים פעילויות במשך כל השנה לכל המשפחה כדי להנגיש את הדור הצעיר עם רעיונות של תנועת הדאדא, תנועת אמנות ייחודית ששינתה את כל תחומי האמנות במאה ה-20.

למרות שנות פעילותה הקצרות, השפעתה על האמנות המודרנית ניכרת עד היום. אמני דאדא פעלו במגוון תחומי אמנות – שירה, תאטרון, מוסיקה, ציור ופיסול. הם "שברו את הכלים" ויצרו אמנות מפתיעה בחומרים לא שגרתיים ובטכניקות כקולאז, אסמבלאז', פוטומונטאז', רדי מייד, מיצג, שירת דאדא, וקולנוע דאדא.

המוזיאון מקיים, פרט לתערוכות ואירועים,  גם הפקות תאטרליות מקוריות לקבוצות גיל שונות. המופעים הופקו ומועלות על ידי במאיות ושחקניות מקצועיות.

הפעילות מתקיימת בתוך חלליו של המוזיאון וברחבי עין הוד ומקנה יסודות תרבותיים ואמנותיים.

 

הפעילות כוללת:

מופע גלריה "צורה לי" בתערוכה של מרסל ינקו בשעה 11:00

צורה קטנה ושובבה מתעוררת בוקר אחד ומוצאת את עצמה במרכז תערוכתו של האמן מרסל ינקו במוזאון ינקו-דאדא. מבולבלת ונרגשת היא מנסה להבין מה קרה. היא מתבוננת בציורים של מרסל ינקו שמסביבה, ומבינה שגם היא שייכת לאחד מהם ופשוט איבדה את דרכה.

הצורה לא מאבדת תקווה. בעזרת הילדים והקו השחור המלווה אותה, יוצאת הצורה להרפתקה בין התמונות, סובבת בתערוכה ומחפשת את ביתה תוך כדי מעבר בכל תחנות יצירתו של ינקו.

ההצגה מיועדת לגיל הרך – לגילאי 4 ומעלה, ומטרתה להמחיש למשתתפים את יסודות שפת האמנות באמצעות התבוננות ביצירות מקוריות בתערוכת הקבע במוזיאון.

שחקנית: נטע ישי שיינר.

משך ההצגה כ-40 דקות, מגיל 4 לכל המשפחה.

 

סיור תיאטרלי נוסטלגי בעין הוד של מדמאוזל אורנמנט – בשעה 12:30

זמרת קברט נודעת משנות ה-50, מדמאוזל אורנמנט מובילה את המבקרים לסיור השזור בהומור ובשירה. בתחנות השונות מהימים הראשונים של הכפר חושפת את הסיפורים השזורים בחוויותיה האישיות, על האמנים שגרו בכפר, על הבתים, על המסיבות ועל הפסלים.

הסיור מתחיל ממרפסת המוזיאון הפונה לנוף הפתוח משם יוצאים לבית ינקו ולציורי הקיר הנדירים שהתגלו בו. עוברים במרכז הכפר, משם ממשיכים לאורך המדרגות לאמפיתאטרון ששימש לכנסים ואסיפות לחברי הכפר ולאחר הסיבוב ההיקפי מוזמנים המבקרים בתום הסיור להיכנס ולבקר בתערוכות המוזיאון.

שחקנית: אורנת למפרט

מגיל 6 לכל המשפחה

 

דאדא שואו – הצגת יחיד במעבדאדא בשעה 15:00

מפגש עם האבות המייסדים של תנועת דאדא במופע המשלב תאטרון ואמנויות פלסטיות. הצצה אל אחת התקופות המהפכניות ביותר באמנות. דמויות, תמונות וטקסטים קמים לתחייה. המופע מתמקד ביצירות שכל אחת בתורה מספרת משהו מהלך הרוח של התקופה. המופע מתחיל בדימוי המונה ליזה עם שפם של מרסל דושאן, שבעשור השני של המאה ה-20 יצר יצירות שהתריסו כנגד עבודות האמנות הקלאסיות. לרפרודוקציה של  המונה ליזה צרף שפם וכתובת חצופה ובכך בדק את הגבולות בין אמנות העבר ובין האמנות המודרנית. דימוי זה מהווה חוליה המקשרת בין התקופות, בין הישן לחדש, לפני המלחמה ואחריה. החיוך המסתורי הידוע של המונה ליזה מקבל כאן משמעות חדשה, כשמסביבה מתנהלת מלחמת העולם הראשונה.

כתיבה בימוי ומשחק:  מיכל סבירוני , משך המופע:  כשעה, לגילאי 12 ולכל המשפחה.

 

מעבדאדא – מרחב יצירה חווייתי – בשני מחזורים: בשעה 11:00 ובשעה 12:00

המעבדאדא היא אטרקציה ייחודית במטרה להקנות לקהל את עקרונות האמנות המודרנית, בה יכול כל מבקר להיכנס לנעליו של אמן דאדא, לפרוץ את גבולות האמנות המקובלים, לתת לדמיון לפרוש כנפיים ולהמריא, ולחוות יצירה בין-תחומית. המעבדאדא מאפשרת התנסות פעילה בהשראת יצירתם של אמני דאדא ודרך מחשבתם.

במעבדאדא מותר לקרוע ציור לחתיכות וליצור מהקרעים יצירה מפתיעה, לחבר ראש של מטאטא לקומקום, להוסיף ידית של דלת, ולהפוך את החפצים הללו לדמות משעשעת. אפשר להתבונן דרך חלון/מראה ולראות את עצמך ואת היושב מולך מתחברים לדמות חדשה שלא פגשתם מעולם.

בתוך הסיר "מתבשלים" סרטים מצוירים וכך ניתן ללמוד כיצד יצרו אמנים סרטי אנימציה לפני עידן המחשב. בפינת המשורר, בישיבה על כסא עשוי ספרים ואל שולחן שכולו ספרים יכול המבקר לכתוב שיר דאדא, ועל הבמה לעטות תחפושת כדי לשיר,  לרקוד ולהציג.

לגילאי 4 ולכל המשפחה

 

הדרכה בתערוכת הקבע במוזיאון וביקור בסטודיו של מרסל ינקו יתקיימו בשעה 14:00

מחיר כרטיס:

30 ₪ למופע כולל כניסה למוזיאון והדרכה בתערוכות בשעה 14:00, 25 ₪ לכל פעילות נוספת.

 

מוזיאון ינקו-דאדא,

כפר האמנים עין הוד,

ד"נ חוף הכרמל 30890.

טל': 04-9842350

www.jancodada.co.il

 

 


עוד באותו נושא

התגובות שלכם ...

מוצרי החודש

אני מרגיש

ספר ההפעלה הנפלא של דן שטאובר מעודד ילדים לדבר על רגשות ולפתח תקשורת טובה. מומלץ!