כהורים, תפקידנו החשוב ביותר הוא לדאוג לביטחונם ולבריאותם של ילדינו. הנה כמה עובדות שחשוב לדעת בנושא ביטוח בריאות לילדים.

ביטוח בריאות לילדים

עם סיומה של חופשת הפסח ולקראת הקיץ שבפתח סיכמנו עבורכם מספר עובדות חשובות שכדאי לדעת לגבי ביטוחי הבריאות של ילדיכם, הן בימי הלימודים והן בחופש:

 

* לכל תושב ואדם במדינת ישראל מיום הולדתו יש ביטוח בריאות מתוקף חוק ביטוח הבריאות הממלכתי, כך גם לילדים מיום הולדתם.

* תלמידי בית הספר וגני הילדים העירוניים מבוטחים גם הם בביטוח תאונות אישיות כחלק מהשירותים שמעניקה מערכת החינוך. חשוב לדעת כי הביטוח שמוענק כחלק מהשירות במערכת החינוך תקף לא רק במועדים בהם התלמיד נמצא בשטח בית הספר או המוסד הלימודי, אלא שהכיסוי נמשך במשך 24 שעות ביממה וגם בחופשות ממוסדות החינוך.

* גם בגני הילדים הפרטיים מבטחים את ילדי הגן בפוליסות ביטוח פרטיות כאשר התשלום נגבה בראשית השנה והוא משתנה מגן לגן.

למרות כל השירותים והכיסויים אשר ניתנים על ידי המדינה ובמסגרת חוק החינוך, הרי שיש עליה נכרת במודעות ובביקוש לביטוחי בריאות פרטיים לילדים כבר מגיל לידה.

 

אז למה, אם כך, הורים רבים בוחרים לשלם עוד עשרות שקלים בחודש עבור ביטוח בריאות פרטי לילדיהם?

מתברר שהפוליסות הרבות עבור ילדינו שפורטו לעיל מכסות רק חלק קטן מן המקרים. פוליסות הביטוח בגני הילדים מבטחות גם את הגן ואנשי הצוות מפני שריפות, שיטפונות ומפגעים אחרים, יחד עם העובדה שלמוסדות הפרטיים אין תקנים מחייבים בנושא הבטיחות או לעיתים רישיון עסק, פעמים רבות מדובר בביטוחים עם פוליסות רופפות למדי בכל מה שנוגע ישירות לבריאותם של ילדי הגן.

גם במקרה של פוליסות הביטוח לילדי גני העירייה ובתי הספר ישנם כיסויים נמוכים וחלקיים בלבד במקרים של טיפולי שיניים בעקבות פגיעות, חלק מן ההוצאות בגין הפגיעה מכוסות על-ידי הביטוחים בקופות החולים או ביטוחי הבריאות הפרטיים והן אינן כוללות פיצוי להורה עבור אובדן ימי עבודה בגין הטיפול בילד.

 

אולם, יעידו אנשי מקצוע מתחום הביטוח, כי הסיבה המרכזית בביקוש לביטוחי בריאות פרטיים לילדים היא עליה במודעות בקרב ההורים.

היום, יותר מתמיד, הורים רבים כבר אינם מעוניינים להיות תלויים או לתלות את בריאותם של ילדיהם בוועדות המחליטות על סל הבריאות הציבורי ובביטוחים המשלימים בשירותי הבריאות המעניקים רק כיסוי חלקי מאוד להוצאות.

 

מה מכסה ביטוח בריאות פרטי לילדים?

במסגרת ביטוחי הבריאות הפרטיים נכללים מקרים רבים ומצילי חיים שעלותן עשויה להגיע למאות אלפי דולרים ואף יותר; השתלות בארץ ובחו"ל, טיפולים מיוחדים בחו"ל, תרופות שאינן בסל הבריאות הממלכתי לפי סכום כספי ולא על-פי וועדה, ניתוחים בחו"ל, כיסוי מורחב לניתוחים בישראל, טיפולים מחליפי ניתוח ועוד.

התאמתן של הפוליסות הפרטיות לילדים כוללת גם שירותים שכיחים מאוד וייעודיים לילדים; ייעוץ רפואי עם מומחים, מוקד טלפוני עם רופאים מומחים, בדיקות ראייה, בדיקות שמיעה, בדיקות אורתודנטיות, שירותי אבחון וייעוץ דידקטי, שירותי אבחון וייעוץ בהפרעות קשב וריכוז, פיתוח מיומנויות למידה, טיפולים פסיכולוגיים ופסיכיאטריים, טפולי רפואה משלימה, ייעוץ דיאטטי ועוד.

 

למה יש לשים לב בעת רכישת ביטוח רפואי פרטי עבור תינוקות וילדים?

* משך תקופת ההכשרה– ובמילים אחרות – מתי תכנס הפוליסה שרכשנו לתוקף?

* מידת התאמת הפוליסה לילדים, אילו כיסויים רלבנטיים כלולים בפוליסה.

* כיצד נקבל את הפיצוי ובתוך כמה זמן לפי הפוליסה.

* האם ניתן לקבל מחירים מיוחדים לביטוח עבור כל המשפחה או עבור מספר ילדים.

* לכמה זמן תקפה הפוליסה ומחירה?

 

 

על הכותב:
דודו רווה,
סוכן ביטוח מורשה
בעלים של סוכנות הביטוח דור ביטוחי בריאות למשפחה
073-7426633

 


עוד באותו נושא

הסכם ממון עושים באהבה

יום האהבה הוא מועד נפלא להצעות נישואין, לקבלת החלטות של שני בני זוג לחלוק את חייהם המשותפים יחדיו ולחיות באושר

התגובות שלכם ...

מוצרי החודש

אני מרגיש

ספר ההפעלה הנפלא של דן שטאובר מעודד ילדים לדבר על רגשות ולפתח תקשורת טובה. מומלץ!