תאונות שמתרחשות בגני שעשועים ופארקים עשויות להיות קלות עם נזקים שחולפים ונשכחים, אך גם עלולות להיות מלוות בנכויות חמורות שישפיעו על מהלך חייהם של הילדים להם נגרם נזק וכן לחייהם של הוריהם.

תאונות בגן השעשועים - זה לא משחק ילדים

ילד שנופל ממתקן גבוה...

ילדה ש"חוטפת" נדנדה בפניה...

ילד שנופל לבור בשטח גן השעשועים...

ילדה שידה נתפסה בקרוסלה מסתובבת...

ילדים שנפצעים משברי בקבוקים המצויים בשטח הגן...

 

אלו רק מקצת המקרים שעלולים להתרחש בעת שימוש במתקני גן שעשועים או בעת ביקור בתחום הגן. בכל אחד מהמקרים יש לבחון באופן ספציפי האם התרשלותו של גורם כלשהו הובילה לקרות התאונה ובכך לנזק שנגרם לילדים.

 

הגורמים אשר לרוב אחראים על בטיחות ותקינות סביבת גן השעשועים ומתקניו הם העירייה/מועצה, לעיתים גם הקבלן אשר מקים את הגן וכן יצרני המתקנים. על כל אלו חלה החובה לדאוג שגן השעשועים בכללותו יהיה מקום בטוח העומד בתקני הבטיחות המתאימים.

 

מגוון הנסיבות שיכולות להיחשב כרשלנות מגוון מאוד ויכול לכלול מתקנים שאינם בגובה מתאים, "משטח בלימה" קשה שאינו חול, גומי או חצץ דק, מרחק צפוף מדי בין שלבי סולם, מתקנים רופפים, חוסר במחסומים או מעקות, היעדר שילוט הדרכה ואזהרה וכד‘.

 

רבים מההורים אשר ילדיהם נפגעים בגני שעשועים מאשימים תחילה את עצמם – "היינו צריכים להשגיח על הילד טוב יותר" ולעיתים אף מאשימים את ילדיהם בכך שהתנהגותם גרמה לתאונה.

התייעצות עם עו"ד הבקיא בניהול תביעות נזקי גוף וידע לבחון את הנסיבות שהובילו לתאונה ואת הנזק שנגרם חשובה על מנת להעריך את כדאיות הגשת תביעת נזיקין.

 

אם ילדכם נפגע או נפצע במהלך שימוש או ביקור בגן שעשועים חובה לצלם את המקום בו אירעה התאונה מכמה זוויות ומכמה מרחקים. לאחר מכן דווחו לרשות המקומית על התאונה. לעיתים הרשות תבצע תיקונים לאחר הדיווח, התמונות שצילמתם לפני הדיווח יאשרו שאכן היה ליקוי שחייב תיקון (אם שמתם לב שבוצע תיקון צלמו שוב את המקום).

לאחר מכן פנו לעו"ד על מנת לבחון את נסיבות התאונה ועל מנת לקבל הכוונה בכל הנוגע לביקורים הרפואיים ולתיעוד המצורף להם.

 

 

**אין באמור במאמר זה כדי להוות יעוץ משפטי מחייב.

 

 

על הכותב:
עו"ד גיא גולדנברג – כהן גולדנברג משרד עורכי דין
מתמחה בתביעות נזקי גוף, רשלנות רפואית, ביטוח לאומי ותביעות ביטוח
טל‘: 08-6766681/2, אתר www.cg-law.co.il

 


עוד באותו נושא

האפשרויות המשפטיות למשפחה חדשה בישראל של המאה ה21

במאה ה20 וה21 חלו שינויים רבים בחברה הישראלית, בין השאר במבנה התא המשפחתי והמערכת הזוגית.

התגובות שלכם ...

מוצרי החודש

אני מרגיש

ספר ההפעלה הנפלא של דן שטאובר מעודד ילדים לדבר על רגשות ולפתח תקשורת טובה. מומלץ!