נבחרו 6 המחזות המקוריים שישתתפו במסגרת התחרותית של פסטיבל חיפה הבינלאומי ה-23 להצגות ילדים.

נבחרו המחזות לפסטיבל חיפה הבינלאומי

נבחרו 6 המחזות המקוריים שישתתפו במסגרת התחרותית של פסטיבל חיפה הבינלאומי ה-23 להצגות ילדים.

 

פסטיבל חיפה הבינלאומי להצגות ילדים לשנת 2013 יתקיים בחוה"מ פסח, 27 עד 29 במרץ 2013 בהפקת תיאטרון חיפה בניהולה של מנכל"ית תיאטרון חיפה ניצה בן צבי אשר תשמש גם כמנכל"ית הפסטיבל .

 

מתוך 80 מחזות שהוגשו (גידול של 100% לעומת השנה הקודמת) נבחרו 6 מחזות מקוריים אשר יופקו ויוצגו בבכורה בפסטיבל.

 

הפסטיבל שזו שנתו ה-23 הפך במרוצת השנים לפסטיבל הצגות הילדים המרכזי והחשוב ביותר בארץ והוא יצר שינוי בתפיסה לגבי הצגות ילדים.

 

הוועדה האמנותית בראשותה של המנהלת האמנותית של הפסטיבל, צביה הוברמן הכוללת את היוצר רועי שגב שזכה בשנה שעברה עם הצגתו "שכנים" שממשיכה לרוץ בהצלחה רבה בכל רחבי הארץ ואת הדרמטורגית אמירה קמינר בחרה את 6 ההצגות מפרי עטם של יוצרים צעירים שהשפה התיאטרלית שלהם הינה ייחודית והם יועלו בבכורה עולמית בפסטיבל ויקבלו תמיכה וליווי אמנותי.

 

הצגות התחרות שהתקבלו:

"תופר החלומות"

בהשראת ספרו של מיכאל אנדה בבימויה של גליה פרדקין ובהשתתפותן של השחקניות-יוצרות רוויטל גריך ואורית ליבוביץ. הצגה על ילדה המתמודדת עם חלומות רעים דרך מסע דמיוני בעולם החלומות.

 

"יש דרקון בירקון"

אופרטה לילדים מאת מיכל פורת בבימויה של נועה לב ומוסיקה של שוש רייזמן. סיפור פנטסטי מלא דמיון על ילד בשם אלון, הפוגש דרקון שגר בתחתית הירקון. הפגישה ביניהם עוזרת לאלון להפיג פחדים, לגרש כעסים ולמצוא שוב שלווה בחיק המשפחה.

 

"התשמע קולי"

מאת ובבימויו של גדי צדקה. הצגה המשלבת שחקנים שומעים וחרשים על ילדה שיש לה אומץ לחלום על עולם בלי גבולות, בו היא תוכל ללמוד בבית ספר לאומנויות. לשיר , לרקוד ולשחק כמו כולם.

 

"נונה קוראת מחשבות"

עפ"י ספרה של אורית גידלי, מאת ובבימויה של רוני ברודצקי. סיפורה של נונה - ילדה בלשית. שבעזרת מכשיר קסמים היא המאפשר לה לקרוא מחשבות היא יוצאת למסע ומגלה שלא כל מה שאומרים הוא גם מה שחושבים.

 

"אולי פיל"

מאת ובימויה של ירדן בר כוכבא ובעריכתה של שירילי דשא. הצגה מוסיקלית מלווה נגנים על הבמה למוסיקה של דידי שחר העוסקת ביחסים בין אחיות ובין דמיון ומציאות.

 

"קיסר השכונה"

מאת נאוה מקמל-עתיר בבימויה של קארין סיגל ומוסיקה של דניאל סלומון. זהו מסע מלא דמיון של ילד מיוחד המנסה להשתלב בחבורת ילדים ועל כלב ההופך להיות "קיסר השכונה".

 

"בת המלך"

תהיה ההפקה שתפתח את הפסטיבל,  יצירה מקורית עפ"י האגדה "שלושה וארבעה" של ח.נ. ביאליק אשר תעובד ליצירה בשפה ויזואלית מרהיבה וייחודית מאת ובבימויה של צביה הוברמן ובהשתתפות הקבוצה "החיפאית" של תיאטרון חיפה. הצגה על שלמה המלך שהועמד בנסיון קשה ועל ביתו היפה שמצאה אהבה אמיתית על אי בודד.

 

בפסטיבל יתקיימו כ 200 אירועים שיכללו חוץ מהצגות התחרות, הצגות ממיטב הרפרטואר של הצגות הילדים ומופעי תיאטרון רחוב מחמש מדינות בעולם : אוסטרליה, אוסטריה, צרפת, ספרד ואיטליה וכן גם מישראל אשר יהיו פתוחים לקהל הרחב בניהול האמנותי של קבוצת התיאטרון "אורתו-דה" – ינון צפריר ואבי גיבסון בראל.

 

פסטיבל חיפה הבינלאומי להצגות ילדים הינו הפסטיבל הבינלאומי היחיד בארץ, המושך אליו מידי שנה עשרות אלפי מבקרים מכל הארץ ומספק חווייה תרבותית לכל המשפחה, חווייה המעשירה את הדמיון ומחזקת את המודעות לעולם התיאטרון.

 

 

תיאטרון חיפה, רח' פבזנר 50, חיפה

טלפון להזמנת כרטיסים 04-8600500

אתר הפסטיבל www.haifakids.co.il

 

 


עוד באותו נושא

התגובות שלכם ...

מוצרי החודש

אני מרגיש

ספר ההפעלה הנפלא של דן שטאובר מעודד ילדים לדבר על רגשות ולפתח תקשורת טובה. מומלץ!