" />

"חפש את המתכון" – משחק מיוחד לכבוד ט"ו בשבט במוזיאון ארצות המקרא ירושלים. פעילות חווייתית לכל המשפחה

ט"ו בשבט במוזיאון ארצות המקרא

"חפש את המתכון" – משחק מיוחד לכבוד ט"ו בשבט במוזיאון ארצות המקרא ירושלים.

פעילות חווייתית לכל המשפחה ותצוגה מיוחדת "שובו של התמר".

הכניסה לילדים חינם!

26.1.2013, ט"ו בשבט תשע"ג.

 

ביום שבת, ה-26 בינואר 2013, ט"ו בשבט תשע"ג, מוזאון ארצות המקרא ירושלים מזמין את כל המשפחות להתארח בשבת ט"ו בשבט חגיגית ומיוחדת וליהנות מפעילות עשירה ומאתגרת לכל המשפחה.

הפעילות כוללת משחק "חפש את המתכון" בעקבות מתכון עתיק ומשובח לעוגת פירות יבשים, וכן משחק חפש את המטמון ברחבי המוזאון עם אוצר למשתתפים, גלריית משחקים משפחתית והפתעות.הכניסה לילדים חינם!מתאים גם למשפחות שומרות שבת (ברכישת כרטיסים מראש).

מתכון עתיק של עוגת פירות משובחת שהתגלגל במשך אלפי שנים ועבר בין שושלות אצולה, בין מלכים ויורשיהם, התגלה בחפירות מיוחדות והגיע למוזאון ארצות המקרא ירושלים. אולם, במשך השנים נעלמו כמה מהרכיבים והמתכון איננו מושלם. עליכם למצוא את הרכיבים החסרים ברחבי המוזאון, ואם תפתרו את כל החידות תוכלו ליהנות בבית מהכנת מתכון ערב לחך מיוחד לט"ו בשבט.

בכניסה למוזיאון תחכה לכל משפחה החידה הראשונה בעקבות המתכון החסר, ומתנה מיוחדת לילדים הקטנים שתיקח אותם לסיור חווייתי ומעשיר ברחבי המוזאון. לאחר השלמת המתכון תוכלו להשתתף במשחק חפש את המטמון בגלריות המוזאון, בעקבות חידות מסתוריות,ועם אוצר מיוחד למשתתפים. עליכם למצוא בעזרת החידות את הקוד שיפתח את תיבת האוצר.

בסיום הפעילות מחכה לכם גלריה משפחתית עם מגוון הפעלות לכל גיל, בהן משחקי ענק, קליעה למטה בדמות גיבורי העולם הקדום, פינת תחפושות, בית בובות, פינת קריאה ופינות ישיבה.

המשתתפים מוזמנים לבקר בתצוגה המיוחדת "שובו של התמר", המציגה מטבעות וכלים המתעדים את פרי התמר של יהודה כפי שתועד לפני 2,000 שנה, לצד תמונות של עץ תמר שהונבט במצדה מזרע בן 2,000 שנה והביא לתחייתו המחודשת של התמר היהודאי.

תערוכות המוזיאון בהן תערוכת הקבע, תפארת יוון והתערוכה "זהב טהור" יהיו פתוחות למבקרים.

 

הכניסה למוזיאון ולפעילות בשבת חינם לילדים. למבוגרים: 40 ₪ לכרטיס, הטבות למחזיקי כרטיס ירושלמי, מפעל הפיס ואמריקן אקספרס.שעות הפעילות: 10:00 – 14:00.

שבת ט"ו בשבת במוזיאון מתקיימת בשיתוף "עונג שבת" של קואליציית ירו-שלם.

הפעילות המשפחתית במוזיאון תתקיים במשך כל השבתות בחורף, עד ל-23.3.2013, י"ב בניסן תשע"ג. הכניסה למוזאון ולפעילות חינם לילדים, למבוגרים 40 ₪.

שעות הפעילות: 10:00 – 14:00.

 

רחוב אברהם גרנות 25, קריית המוזאונים, ירושלים | www.blmj.org  | 02-5611066 |

שעות פתיחת המוזיאון: ימים א', ב', ג', ה' 9:30 – 17:30 | יום ד' 9:30 – 21:30| יום ו', ש' וערבי חג10:00 – 14:00 | חג: סגור | מחיר כניסה למוזאון – מבוגר: 40 ₪, סטודנט/חייל/נכה/עולה חדש/אזרח ותיק: 20 ₪.

הכניסה למוזיאון חינם לילדים ברביעי אחה"צ ובשבת. ניתן לרכוש כרטיסים מראש.

 


עוד באותו נושא

התגובות שלכם ...

מוצרי החודש

אני מרגיש

ספר ההפעלה הנפלא של דן שטאובר מעודד ילדים לדבר על רגשות ולפתח תקשורת טובה. מומלץ!