יוצרים 'פרקטלים' ובונים קוביה אינסופית, צעצועים חכמים ומשחקי צבעים במעבדות הכיף. סדנאות, סיורים מודרכים, הפעלות והתנסויות

בינואר 2013 בוחרים בגן המדע!

יוצרים 'פרקטלים' ובונים קוביה אינסופית, צעצועים חכמים ומשחקי צבעים במעבדות הכיף. סדנאות, סיורים מודרכים, הפעלות והתנסויות בגן המדע על שם קלור, מכון דוידסון לחינוך מדעי, מכון ויצמן למדע, רחובות.

כל שבת, וביום הבחירות 22 בינואר.

 

גן המדע שבמכון דוידסון מחדש פעילות ופותח את מעבדות הכיף.

בכל שבת עשרות ילדים יוכלו לראות מקרוב איך חומרים שונים משנים את צבעם במגע עם חומצה או עם בסיס. מדריכי הגן ידגימו כיצד קרח יבש משנה את צבעם של נוזלים שונים, וכיצד הכרוב הסגול הופך להיות 'שלט חי' מעולם הטבע.

 

לצד תחרויות מדעיות נושאות פרסים לבני נוער בגילאי 9 עד 14, יתקיימו הדגמות מיוחדות על פרקטלים.

"פרקטל" הוא צורה גאומטרית שמורכבת מעותקים מוקטנים של עצמה בכל רמת פירוט כך שלא משנה כמה נתבונן אל תוך חלקיו של הפרקטל, תמיד נמצא בו חלקים הדומים לצורתו המקורית. לדוגמה, כרובית - כל 'פרח' מזכיר את הצורה המלאה של הכרובית כולה.

בנוסף ינסו המבקרים לבנות מאוריגמי את הקוביה האינסופית –הידועה גם בשם ספוג מנג'ר. כדי להשלים את הבנייה, צריכים להגיע ל-8000 קוביות אוריגמי שייבנו על ידי מבקרי הגן.

ט"ו בשבט מתקרב, ובכיפת הזכוכית האקולוגית של גן המדע, האקו ספירה, יחגגו את חג האילנות במהלך כל החודש, שם יחוו תופעות שונות מעולם הצומח: הפצת זרעים, גידול צמחים פרימיטיביים, נשיכת צמחים טורפים, צמחי אוויר, צמחי מים, צמחי מדבר וצמחים זזים.

 

משחק חי/צומח/דומם- בכל יום שבת תתקיים תחרות לבני נוער בגילאים 9-14. השחקנים יידרשו להפגין יכולות מהירות וכוח מחשבה בדיוק כמו במשחק 'ארץ-עיר' אך בדגש על חי, צומח ודומם. השחקנים המובילים יזכו בפרסים. בכל שבת התחרות מתחילה מחדש, בשעה 11:00.

 

שעת סיפור מדעית - האגדות יוצאות מהספר ומגיעות לגן המדע, בשעת סיפור מרתקת לכל המשפחה -  "אגדה של מדע". כל שבת ב 11:00 בבוקר, ציפי המספרת תחשוף את הסודות שמאחורי הסיפורים שכולנו מכירים. החודש, כל הסיפורים מוקדשים לטבע ולצמחים.

 

הפעילות מתקיימת בגן המדע ביום הבחירות, ובכל יום שבת, בין השעות 10:00 ל-17:00.

 

כרטיסים: מבוגר-40 ₪. ילד (5-18) -35 ₪. כרטיס משפחתי-150 ₪. סטודנטים-20 ₪. נכים-20 ₪. אזרח ותיק-20 ₪.

הגן פתוח גם בימי חול לבודדים ולקבוצות ובימי שישי לקבוצות בתיאום מראש בלבד.

 

עדכונים שוטפים על הפעילויות ומידע נוסף יפורסמו באתר האינטרנט של גן המדע בכתובת http://davidson.weizmann.ac.il/science-garden | טלפון לבירורים 08-9344401 

 


עוד באותו נושא

התגובות שלכם ...

מוצרי החודש

אני מרגיש

ספר ההפעלה הנפלא של דן שטאובר מעודד ילדים לדבר על רגשות ולפתח תקשורת טובה. מומלץ!