בזמן ההריון את נושאת באחראיות לא רק לבריאות שלך, אלא גם לבריאות העובר.

איך נפטרים מפטרת בציפורניים בזמן ההריון?

איך נפטרים מפטרת בציפורניים בזמן ההריון?

בזמן ההריון את נושאת באחראיות לא רק לבריאות שלך, אלא גם לבריאות העובר.

פטרת ציפורניים נחשבת למחלה שקשה להיפטר ממנה, הטיפול ממושך, לא תמיד מצליח ולא כל הטיפולים מתאימים לאישה בהריון. ההחלטה באיזה טיפול לבחור והאם כדאי לטפל בזמן ההריון תתקבל יחד עם הרופא המטפל- רופא עור או מטפל מתחום הרפואה הטבעית.

 

מה זה פטרת ציפורניים?

פטרת הציפורניים היא זיהום בציפורני הרגליים או הידיים הנגרם על ידי פטריות. הפטרת שכיחה בעיקר בציפורני הרגליים והסימנים שלה הם עיבוי הציפורניים, עכירות ושינוי גוון הציפורניים לצהוב, לבן או חום. הציפורן מתקשה, הופכת להיות רגישה, ועם הזמן אף עשויה להתפורר או להתנתק מהאצבע.

פטריות גדלות בתנאי חום ולחות, לכן נעילת נעליים סגורות במשך שעות רבות ביום מהווה סיכון להידבקות.

למניעת הפטרת, מומלץ לשמור על רגליים נקיות, יבשות ומאווררות, ולנעול כפכפים בעת רחצה במקלחות ציבוריות. הפטרת יכולה להתפתח גם על רקע של מחלות כגון סוכרת, כלי דם או חולשה במערכת החיסונית. המחלה היא מדבקת ונחשבת לנפוצה אך לא מסוכנת. בטווח הקצר, ההפרעה היא בעיקר אסתטית. אם הפטרת ציפורניים לא מטופלת, היא עלולה להתפשט לכפות הרגליים או לגרום לזיהומים נוספים.

על מנת לקבל את הטיפול המתאים, יש לאבחן האם מדובר בפטרת באמצעות דגימה שנשלחת לבדיקת מעבדה.

 

הטיפול הקונבנציונלי

הטיפול הרפואי הקונבנציונלי כולל טיפול מקומי וטיפול בכדורים. עבור נשים בהריון לא מומלץ לטפל באמצעות כדורים, אלא בטיפול מקומי. הטיפול המקומי נמשך בין ארבעה חודשים לחצי שנה, בהם את נדרשת למרוח לק רפואי באזור הנגוע בפטרייה. קיימים בשוק כמה סוגים של תכשירים:

Sol Agispor: יש למרוח על האזור הנגוע פעם ביום למשך ארבעה חודשים מינימום.

לק Loceryl: לק המכיל חומר פעיל ויש למרוח אותו על ציפורני הרגליים פעם בשבוע למשך ארבעה חודשים לפחות. לפני כל מריחה יש לשייף את הציפורן.

לק Batrafen: מכיל חומר פעיל. בחודש הראשון של הטיפול יש למרוח פעם ביומיים, בחודש השני פעמיים בשבוע ובחודש השלישי והרביעי  לטיפול יש למרוח פעם בשבוע.

 

הצלחת הטיפול תלויה בהתמדה בה תבצעי את הטיפול. במידה ואת מתמידה, סיכויי ההצלחה הם כ- 60-70%. לפני נטילת הטיפול, יש להתייעץ עם הרופא נשים שלך. במידת האפשר, מומלץ להשלים את הטיפול בפטרת לפני הכניסה להריון.

 

טיפול באמצעות לייזר

טיפול בפטרת הציפורניים נחשב ליעיל ומתאים גם לנשים בהריון. ההליך אינו כואב והוא נמשך זמן קצר בלבד. ישנם אנשים עליהם הטיפול משפיע מידית לטובה וישנם אחרים שהטיפול עבורם פחות יעיל. כיצד זה עובד: קרן הלייזר מעבירה אנרגיה ממוקדת אל הציפורן הנגועה וחודרת מבעד לשכבות עד לרקמות שעליהם התפתחה הפטריה. החום הקורן ממנה מביא לחיסול הפטריה. יש להביא בחשבון את העלויות הגבוהות יחסית וכמובן את העובדה שהוא אינו מסובסד על ידי הקופות.

 

הטיפול הטבעי

הרפואה המערבית מתקשה לתת תשובה לפטרת ציפורניים. כאשר הטיפול המקומי אינו עוזר, הרופאים ירשמו טיפול בכדורים, אך אלו עלולים לפגוע בכבד ואינם מומלצים לשימוש בזמן הריון. בנוסף, גם לאחר הצלחת הטיפול הקונבנציונלי, הפטרת עלולה לחזור.

לטיפול הסיני יש תשובות משלו: טיפות על בסיס חומרים טבעיים אשר הורגות את הפטרייה בשילוב עם דיקור ועיסוי סיני הפועלים לשיפור המערכת החיסונית. במידה ואת פונה למטפל סיני, צייני שאת בהריון ובדקי מהם האפשרויות המתאימות לך.

קיימים כמה שמנים טבעיים שנמצאו כיעילים נגד פטרת ציפורניים, לדוגמה שמן עץ התה. השימוש יכול להיות במריחה ישירה על הציפורן או שימוש בסבון המכיל את השמן.

להבדיל מהרפואה המערבית הקונבנציונלית, לרפואה הטבעית יש גישה הוליסטית- הטיפול אינו בסימפטום או במחלה ספציפית, אלא באדם עצמו. כך למשל, טיפול נטורופתי יכלול המלצות לתזונה נכונה, ניקוי רעלים ומתן צמחי מרפא. התפריט יותאם למטופל/ת באופן אישי, אך בגדול ההמלצה היא להמעיט באכילת סוכרים (ממתקים), פחמימות ריקות (מוצרי קמח לבן ועוד) ואלכוהול. התפריט יכלול תזונה שמחזקת את המערכת החיסונית- פירות וירקות (מומלץ אורגניים), דגנים מלאים, יוגורט וכמו כן להרבות בשתיית מים.

הריפוי הוא לא "מהיום למחר", זה דורש סבלנות. אך כאשר מצליחים לפתור את הבעיה מהשורש, יש פחות סיכוי שהפטרייה תחזור.

 

 

 


עוד באותו נושא

התחדשות וחיבור לגוף

עם בוא האביב אנחנו יוצאים מההתכנסות של החורף, מההתכרבלות, משעות החושך המוקדמות, נפתחים ויוצאים החוצה

התגובות שלכם ...

מוצרי החודש

אני מרגיש

ספר ההפעלה הנפלא של דן שטאובר מעודד ילדים לדבר על רגשות ולפתח תקשורת טובה. מומלץ!