" />

תושבי קריית- מלאכי ישתתפו ביחד עם סולני האופרה הישראלית באופרה "חליל הקסם" בעברית

תושבי קריית-מלאכי באופרה "חליל הקסם"

תושבי קריית- מלאכי ישתתפו ביחד עם סולני האופרה הישראלית באופרה "חליל הקסם" בעברית.

 

ההפקה החדשה עולה במסגרת ההפקות הקהילתיות שמקיימת האופרה מדי שנה ביישובים שונים ברחבי הארץ.

בכורה חגיגית ב- 7.1.12 בקריית מלאכי.

הכניסה חופשית !

 

ההפקה הקהילתית הבאה של האופרה הישראלית תתקיים בקריית מלאכי ובמסגרתה תועלה האופרה "חליל הקסם" מאת וולפגנג אמדאוס מוצרט עם מיטב הכישרונות המקומיים של התושבים. ההפקה היא בשיתוף עיריית קריית מלאכי ובתמיכת משרד התרבות והספורט.

 

פרויקט האופרה בקהילה של האופרה הישראלית קיים כבר למעלה מעשור בתמיכה הדוקה של האגף לפעילות בקהילה במשרד התרבות. הפרוייקט התחיל עם כרמן בתל אביב בשכונת נווה אליעזר ועם הספר מהתקווה בשכונת התקווה. מאז העלתה האופרה הפקות קהילתיות של שיקוי האהבה באשקלון, רמלה, שכונת גילה בירושלים, נתניה, עפולה, עכו, טבריה, בית שאן וגם במתנ"ס נווה אליעזר, ובמסגרת פסטיבל 100% אמנות עם אמנים נכים בהפקה באוויר הפתוח בנמל תל אביב. כמו כן הועלתה האופרה סינדרלה בטירת הכרמל, נתיבות, נהריה, קרית אתא וקרית גת.

 

בהפקות הקהילתיות משתתפים עשרות רבות של תושבי היישוב מילדים ועד קשישים- בתפקידי רקדנים, שחקנים, זמרים, נגנים וביחד איתם גם סולני האופרה הישראלית. תהליך האודיציות והחזרות נמשך מספר חודשים ובסופו מועלית על הבמה הפקת אופרה בשפה העברית בשילוב תפאורה ותלבושות מלאות. כל הפקה קהילתית מלווה בפעילות חינוך ענפה בבתי הספר ביישוב ובהופעה בפני תלמידי היישוב.

בעונת האופרה הקרובה עלתה האופרה "חליל הקסם" בנצרת עילית ותועלה גם בקרית מלאכי ובמעלה אדומים.

הכוחות המקומיים שייטלו חלק בהפקה בקריית מלאכי  הינם כישרונות מתוך התושבים והילדים הפועלים במרכזים העירוניים בעיר: להקות מחול, נגנים מהתזמורות בקהילה מקהלות ילדים,חבורות זמר,להקות פולקלור ועוד.

האופרה תורגמה לעברית על ידי אהוד מנור והיא תועלה בבימוייה של הבמאית שירית לי וייס, בניצוחו וניהולו המוסיקלי של ראש הצוות המוסיקלי באופרה הישראלית איתן שמייסר ובהשתתפותם של סולני האופרה הישראלית שירי הרשקוביץ בתפקיד פמינה, נמרוד גרינבוים בתפקיד טמינו, גבריאל לובנהיים בתפקיד פפגנו, יעל לויטה בתפקיד מלכת הלילה, אנסטסיה קלוואן בתפקיד הגבירה הראשונה, נעמה גולדמן בתפקיד הגבירה השנייה ולימור אילן בתפקיד הגבירה השלישית.   

"חליל הקסם" הוא סיפור אגדה ובמרכזו נסיך ונסיכה – טמינו ופמינה – ולצידם שלל דמויות צבעוניות ביניהן, דרקון מפחיד, צייד הציפורים הצבעוני פפגנו, מלכת הלילה ושלוש הגבירות שלה, כוהני דת, וכמובן חליל הקסם ופעמונים מכושפים. הסיפור מתאר את החיפוש של הנסיך אחר הנסיכה שנחטפה לארמונו של זרסטרו ולעזרתו באים שלושה ילדים, צייד הציפורים והחליל הקסום. הסוף, כמובן, טוב – הנסיך מוצא את הנסיכה, פפגנו מוצא את פפגנה שלו ...וכולם חיים באושר ובעושר.

 

חנה מוניץ, מנכ"ל האופרה הישראלית אומרת: "אין דבר מרגש יותר מאשר לראות למעלה ממאה אמנים מהישוב עצמו עולים על הבמה כשהם הכוכבים האמיתיים של הפקת האופרה. ההפקות הקהילתיות שלנו מרגשות אותי כל פעם מחדש ואני יודעת כי גם כל הצוותים שלנו מרגשים כך. זו חוויה נפלאה לעשות אופרה בקהילה ועם הקהילה ואני מתרגשת מהתהליך ומהתוצאה הנפלאה."

 

לינק ליוטיוב מההפקה הקהילתית הקודמת – סינדרלה בטירת הכרמל:  

 

 

"חליל הקסם בקריית מלאכי  "
7 בינואר בשעה 20:00- בכורה  חגיגית

8 בינואר 10:00 ו-12:00 – מופעי תלמידים
במתנ"ס קריית מלאכי – שד' בן גוריון 38  

הכניסה חופשית לקהל הרחב!

 

 


עוד באותו נושא

התגובות שלכם ...

מוצרי החודש

אני מרגיש

ספר ההפעלה הנפלא של דן שטאובר מעודד ילדים לדבר על רגשות ולפתח תקשורת טובה. מומלץ!