לא כולם יודעים, אך משרד החינוך מבטח בביטוח תאונות אישיות כל ילד שרשום ומצוי במסגרת חינוכית.

כל ילד בישראל מבוטח בביטוח תאונות אישיות

משפחת ישראלי יצאה לטיול באחד ממסלולי הטיול בצפון הארץ. באמצע המסלול מעד ונפל דני, השובב מבין הילדים, כך שנגרמו לו מספר שברים אשר הצריכו ניתוח, אשפוז, החלמה ארוכה ואף הותירו אותו עם נכות אורטופדית צמיתה.

היה ברור לבני המשפחה שהתנהגות הילד הובילה לנזקיו ואין "אשם" או מישהו שהתרשל באופן שגרם לנפילתו של דני.

 

מה שלא ידעו הוריו זה שדני מבוטח בביטוח תאונות אישיות! והוא זכאי לפיצוי כספי עבור נזקיו.

 

לא רבים יודעים זאת, אך משרד החינוך מבטח בביטוח תאונות אישיות כל ילד אשר רשום ומצוי במסגרת חינוכית. לרוב, גם הילדים המצויים בפעוטונים, מעונות וגני ילדים מבוטחים על ידי הרשויות.

 

חשוב להבין כי פוליסת הביטוח בה מבוטחים הילדים חלה 24 שעות ביממה לאורך כל השנה. לכן, גם תאונה אשר אירעה מעבר לשעות הלימודים, בעת משחק עם חברים אחה"צ, עקב מעשי קונדס ואף בחופשה משפחתית תזכה את הילדים שניזוקו בפיצוי כספי (למעט מקרים של תאונות דרכים, פעולות איבה, רשלנות רפואית ועוד מספר חריגים נוספים המוגדרים בחקיקה).

 

פוליסת ביטוח התאונות האישיות מכסה נזקים שנגרמו ללא כל שאלת אחריות לאירוע שהוביל לנזק, אף אם הילד היה בעצמו הגורם לקרות התאונה או הוריו היו אלו שהתרשלו בשמירה עליו. עקב היות הפוליסה ככזו שמטילה אחריות מוחלטת מוגדרים בה באופן ברור אופן הפיצוי, גובהו והקריטריונים לקבלתו.

 

בשולי הדברים חשוב להבהיר כי בעת אירוע תאונה חשוב לפנות לעורך דין המתמחה בייצוג תובעים בסוג זה של תביעות שכן ישנם מקרים רבים בהם ניתן יהיה לתובע גם גורם אשר התרשל והוביל לקרות התאונה. בתביעה מסוג זה ניתן יהיה לתבוע נזקים רחבים יותר מתביעת פוליסת הביטוח ובכך לזכות בקבלת פיצויים גבוהים בהרבה שישקפו באופן הולם את מכלול הנזקים שנגרמו לילד ולמשפחתו.

 

 

 

**אין באמור במאמר זה כדי להוות יעוץ משפטי מחייב.

 

 

על הכותב:
עו"ד גיא גולדנברג – כהן גולדנברג משרד עורכי דין
מתמחה בתביעות נזקי גוף, רשלנות רפואית, ביטוח לאומי ותביעות ביטוח
טל‘: 08-6766681/2


עוד באותו נושא

רשלנות רפואית בילדים: כל המידע שכדאי לדעת

מהו טיפול רפואי הולם בילדים ומהי רשלנות רפואית? מתי קיימת עילה לתביעה? כל המידע שכדאי לדעת בנושא רשלנות רפואית בילדים.

התגובות שלכם ...

מוצרי החודש

אני מרגיש

ספר ההפעלה הנפלא של דן שטאובר מעודד ילדים לדבר על רגשות ולפתח תקשורת טובה. מומלץ!