תיאטרון גבעתיים מארח את תיאטרון אורנה פורת לילדים ולנוער גם השנה בחג החנוכה בפסטיבל הצגות הילדים

פסטיבל הצגות לילדים חוזר שוב בחג החנוכה

תיאטרון גבעתיים מארח את תיאטרון אורנה פורת לילדים ולנוער גם השנה בחג החנוכה בפסטיבל הצגות הילדים.

 

הפסטיבל יתקיים בתאריכים 8-16 בדצמבר.

 

פסטיבל גבעתיים המתקיים זו השנה הרביעית, מהווה מוקד משיכה לכל מי שרוצה להעניק לילדו חוויה תרבותית מהנה, איכותית ובלתי נשכחת.

ההצגות משולבות במוסיקה ומחול וכתובות ומבוימות ע"י טובי הכותבים והבמאים להצגות ילדים בארץ.

במקביל למבחר ההצגות הנרחב, יתקיימו גם פעילויות בחינם לכל המשפחה במתחם. הפנינג ענק ומהנה הכולל דוכני יצירה, בובות על קביים ועוד.

 

השנה בפסטיבל - בכורה ארצית להצגה חדשה "מלך סיאם", סיפורה של אנה בחצר המלכות, קלאסיקה מוסיקלית מרגשת בבימויו של משה קפטן. מחזה, תמלילים ולחנים - ירון כפכפי.

 

בין ההצגות בפסטיבל:

 

"גלי"

מחזמר לילדים משיריו של אהוד מנור.

כתיבה, בימוי וכוריאוגרפיה: עופר שפריר.

גלי היא ילדה אופטימית, מלאת דמיון ואוהבת טבע. לקראת עלייתה לכיתה א' היא מאד מתרגשת ומשתפת בתחושותיה את חבריה הטובים: דני השכן, הברוש, הנחליאלי ובעלי החיים בגינה. יחד איתם יוצאת גלי למסע קסום, חלקו בדמיונה, בו היא מתמודדת עם המחשבות והפרפרים שבבטן לקראת מה שצפוי לה במקום החדש, בבית הספר במהלכו גלי לומדת מחבריה את המשמעות של חריצות, דבקות במטרה, סבלנות ואמונה בעצמך.   

במחזמר משולבים שיריו המוכרים והאהובים של אהוד מנור: לעולם בעקבות השמש, ברוש, אחותי הקטנה, גלי, חוטים של גשם, נחליאלי, מי אוהב את השבת ועוד.

לגילאי: 8-5 ולכל המשפחה.

 

ליצן החצר

הצגה על קסם התיאטרון.

מחזה: יאקי מחרז, בימוי: ישראל גוריון.

קונץ ליצן החצר מגורש מהארמון על ידי המלך ובמקומו מחפש המלך ליצן חדש, צעיר ומוכשר. אך קונץ אינו מוותר ומתכוון לחזור לארמון. הוא הולך אל הקוסם הגדול בתקווה שמילת קסמים תסייע לו במשימה. אך הקוסם שולח אותו למסע שבו לומד קונץ שבכדי להיות אמן מרתק יש צורך בהרבה יותר ממילת קסמים פשוטה. הצגה מרגשת, צבעונית ומצחיקה החושפת את הילדים לעולם התיאטרון.

זוכת פרס הבמה לילדים 2006 בפרס ההצגה הטובה ביותר ובפרס הבימוי.

לגילאי 9-5.

 

מוצרט הקטן

הצגה עטורת פרסים על ילדותו של הגאון המוסיקלי הגדול מכולם!

מחזה, משחק, עיצוב במה ותלבושות: גדית כהן, בימוי: אלית ובר.

בגיל 3 מוצרט הקטן כבר מנגן בפסנתר! בגיל 5 מלחין את היצירה הראשונה שלו! לאביו יש תכניות גדולות עבורו, אבל מוצרט הקטן רוצה יותר מכל להיות… ילד. הצגה מסוגננת של שחקנית אחת המגלמת את כל הדמויות, בשילוב תיאטרון אצבעות ידיים, פאות גדולות וחפצים. ההצגה מלווה ביצירות המוסיקליות הנפלאות, שהלחין וולפגנג אמדאוס מוצרט. הצגה שהיא קסם אמיתי, מלאת פיוט, הומור ושובבות. ההצגה בשיתוף תיאטרון אגדית.

זוכת פרס הבמה לילדים 2009 בפרס ההצגה הבין–תחומית, פרס השחקנית הראשית, ופרס עיצוב האביזרים.

לגילאי: 8-4.

 

מלך סיאם – בכורה ארצית

סיפורה של אנה בחצר המלכות - קלאסיקה מוסיקלית מרגשת.

מחזה, תמלילים ולחנים: ירון כפכפי, בימוי: משה קפטן.

אנה, מורה מאנגליה, מוזמנת על ידי מלך סיאם להגיע לארמונו וללמד את ילדיו, בעקבות רצונו להפוך את סיאם לארץ מתקדמת יותר. אנה ובנה לואיס מגיעים נרגשים לסיאם אך הפער בין שתי התרבויות השונות מתגלה כקשה עד שנדמה כי אי אפשר לגשר עליו. בעוד אנה ומלך סיאם מתקשים להסתדר האחד עם השנייה ונקלעים למשבר, לואיס נכבש בקסמי סיאם, בקסמי נסיכתה ומנהגיה ובמקום שבו המבוגרים נכשלים מצליחים הילדים לקרב את הלבבות ולגשר על פער.

לגילאי: 12-7.

 

דוד וגולית

סיפור מוכר בלבוש חדש.

עיבוד למחזה, בימוי, הלחנה ומשחק: דרור רינצלר.

סיפורו של הנער הקטן דוד, שמתנדב לצאת לקרב מול גולית הפלישתי הלוחם הגדול. סיפורם של בני ישראל הניצלים מההפסד ומהבושה בזכות אומץ ליבו של נער צנוע, המאמין בכח האמונה והתבונה ולא בכוח הזרוע. אחד מסיפורי המקרא האהובים על הילדים, מוגש לצופה בשפת תאטרון ייחודית: ציורים על קרטון, שמתעוררים לחיים והופכים לדמויות, מסיכות ואביזרים. הצגה איכותית ומלהיבה, מתובלת בהומור ומפעילה את הדמיון.

ההצגה בשיתוף תיאטרון נח.

לגילאי 8-4.

 

פטר והזאב

תיאטרון מוסיקלי עפ"י יצירתו של סרגיי פרוקופייב.

עיבוד למחזה: איציק ויינגרטן בימוי ותנועה: נועה לב.

פטר והזאב היא יצירה מוסיקלית אבל גם סיפור אהוב על ילדים.

פטר חי עם סבו בסמוך ליער גדול ושם הוא זוכה להכיר חברים טובים:  החתול, הציפור והברווזה. יום אחד מגיח זאב עם כוונות רעות למקום בו משתעשעים פטר וחבריו החיות. הגעתו של הזאב משנה את החיים השלווים של החבורה. פטר מחליט ללכוד את הזאב ולהחזיר את השקט לשכונה. העלילה על הנער פטר, חבריו החיות והזאב המציק, מציגה בפנינו קשת של רגשות כמו אומץ לב, פחד, עזרה הדדית וחברות ובסופו של סיפור גם מצפה לכולנו הפתעה. ההצגה בשיתוף ביה"ס לאומנויות הבמה של סמינר הקיבוצים.

לגילאי: 8-4.

 

תיאטרון פצפון

הצגה לקטנטנים ראשונה מסוגה.

יוצר ובמאי: גיל צרנוביץ.

מופע תיאטרלי ייחודי לפעוטות. שתי ילדות נפגשות לראשונה. הן מנסות להבין אחת את השנייה, להכיר, להתקרב. המפגש ביניהן מוליד משחק, והמשחק המשותף שלהן פורש בפני הצופים עולם עשיר בדמיון, מוסיקה, תנועה, קולות, אביזרים, צלליות והקרנות וידאו. השפה והמרכיבים התיאטרליים מגרים את סקרנותם של הילדים הקטנטנים, גורמים להם להתרגש ולעבור בפעם הראשונה בחייהם, חוויה של תיאטרון.

ייעוץ מקצועי: המרפאה לשפה, דיבור ותקשורת, מרכז שניידר לרפואת ילדים בישראל.

 

 

 

לפרטים נוספים: http://www.porat-theater.co.il/show_info.php?showid=545

 


עוד באותו נושא

התגובות שלכם ...

מוצרי החודש

אני מרגיש

ספר ההפעלה הנפלא של דן שטאובר מעודד ילדים לדבר על רגשות ולפתח תקשורת טובה. מומלץ!