מפגש רב-פנים, עשיר, צבעוני, דמיוני, לימודי ולפרקים ביקורתי בין ילדים לצעצועים ובין מבוגרים שאינם רוצים להתבגר לצעצועים

מחסן הצעצועים

לא רק לילדים

 

תערוכה חדשה במסגרת עונת העיצוב הישראלית 2012-2013.

גלריית המשכן "בית מאירוב" בחולון, 17 בנובמבר 2012- 12 בינואר 2013.

אוצרת התערוכה: גלינה ארבלי-מרצה במחלקה לעיצוב תעשייתי, מכון טכנולוגי חולון.

 

צעצוע הוא חפץ המיועד למשחק והוא מגלם עבור כל אחד מאתנו זיכרונות וחוויות מתקופת הילדות.

תחום עיצוב הצעצועים עובר שינויים רבים לאור ההתפתחויות הטכנולוגיות, ומסכי מגע מחליפים צעצועים שעד לא מזמן נערמו בארגז הצעצועים, אך עם זאת הערגה לצעצוע פיזי, שאפשר לחוש, להסיע, לרוץ, להריח ולשחק בו עדיין קיימת.

התערוכה מציגה מפגש רב-פנים, עשיר, צבעוני, דמיוני, לימודי ולפרקים ביקורתי בין ילדים לצעצועים, ובין מבוגרים שאינם רוצים להתבגר לצעצועים.

האוצרת: "אלו צעצועים של דור שעוד ידע את החוויה של לשחק בחוץ עד השקיעה ושמע את אמא קוראת לו מהחלון לעלות הביתה לארוחת הערב או להכין שיעורים. דור שלא רוצה לשכוח את החוויות ואת הצעצועים הקשורים בהן. ובאופן מסויים גם רוצה להעביר הלאה את אותן חוויות שהולכות ונעלמות, או אולי להסב את תשומת ליבנו כהורים לעתיד לאושר, ההרפתקה והשמחה שצעצועים אלו יכולים לעורר בנו, מבוגרים וילדים כאחד."

 

ב"מחסן הצעצועים" מוצגים צעצועים שעיצבו סטודנטים במחלקה לעיצוב תעשייתי במכון הטכנולוגי חולון במסגרת קורסים שעסקו בעיצוב צעצועים בשלוש שנים האחרונות. המוצגים נוצרו מנקודות מבט שונות ועבור טווח גילים רחב, החל בפעוטות וכלה במבוגרים, שכן בעידן של המאה ה-20 ובפתחה של המאה ה-21 הצעצועים יצאו כבר מרשותם של הילדים, וקהל היעד שלהם הוא הרחב ביותר מאז הומצא הצעצוע הראשון.

 

מעצבים הם ילדים שמסרבים להתבגר ורוצים להמשיך לשחק בארגז החול של החיים. הם מעצבים צעצועים לילדים שטרם גדלו אבל באותה נשימה הם מעצבים צעצועים גם לעצמם. מעצבים, כמו ילדים, מוצאים דפוסים ויוצרים הקשרים. אלו חשובים לילדים ולמבוגרים כאחד, כדרך להבנת יחסים ופתרון בעיות, כמו גם ליצירת תחושה אינדיווידואלית ביחס לחברה שנעשית דומה יותר יותר בעידן הגלובליזציה.

 

גלריית המשכן "בית מאירוב"

רח‘ הרצפלד 31, חולון, טלפון: 036516851

הכניסה ללא תשלום

 


עוד באותו נושא

מוזיאון מאנה כץ

באחת מנקודות הנוף היפות ביותר בארץ, צמוד לצלע הר הכרמל נמצא המוזיאון הכולל ארבעה אולמות תצוגה

התגובות שלכם ...

מוצרי החודש

אני מרגיש

ספר ההפעלה הנפלא של דן שטאובר מעודד ילדים לדבר על רגשות ולפתח תקשורת טובה. מומלץ!