תכנית הסתיו של המוזיאון: "מצב הרוח"- סיורים מודרכים, התנסות במוצגים פעילים, סדנאות בנייה ומופע הומוריסטי של ד"ר מולקולה המוכר והאהוב

חדש במוזיאון המדע: "מצב הרוח"

בחודש אוקטובר תושק תכנית הסתיו של המוזיאון: "מצב הרוח"- סיורים מודרכים, התנסות במוצגים פעילים, סדנאות בנייה ומופע הומוריסטי של ד"ר מולקולה המוכר והאהוב.

 

התכנית "מצב הרוח" מתייחסת לחילופי העונות ולמזג האוויר, לרוחות הסתיו, לצורתם של עלי השלכת, לזווית המשתנה של השמש, לגלי הים ולסערות בחלל החיצון: סיורים מודרכים בתערוכות המוזיאון תוך התנסות במוצגים פעילים, הדגמה מדעית לכל המשפחה, לילדים הצעירים- סדנאות בנייה של מכשיר לבדיקת כיוון הרוח: בונים, מבינים עקרונות מדעיים ולוקחים הביתה למזכרת. ד"ר מולקולה המוכר והאהוב חוזר אלינו במופע הומוריסטי שמתמקד ברוחות ובשינויי מזג האוויר.  

 

כמו כן יתקיימו סיורים מודרכים לכל המשפחה בתערוכה "משחקי אור וצל", תערוכה שזכתה בשבחים רבים. התערוכה מעוצבת כביתו הפריזאי של פרופסור ארצ‘יבלד צל, חוקר, חולם ואספן צלליות. בביתו של האספן מגלים המבקרים צללים מפתיעים, אקזוטיים ופואטיים והופכים לחוקרים בעצמם. בתערוכה עשרות מוצגים פעילים ועבודות של אמנים ישראליים מובילים המזמינים את המבקרים להתנסות עם צלליות: להגדיל, לשכפל, ליצור שכבות של צלליות, לתת לצללים לברוח או ללכוד אותם. בין המוצגים האהובים אפשר למצוא את ה"צֵל-מנייה", שמצלמת את צללית הילדים (והמבוגרים...), אותה הם לוקחים הביתה למזכרת;  את "מלכודת הצללים": שלוכדת את צלליתו של המבקר למספר שניות בעקבות הבזק של אור על קיר פוספורסנטי; את מטבח התערוכה, בו "מבשלים" הילדים צלליות צבעוניות ויוצרים תיאטרון צלליות בעזרת חפצי מטבח יומיומיים; ואת המעבדה, בה הם מוזמנים לחקור ולבדוק מהן הצלליות ואיך הן נוצרות.

 

במוזיאון עוד למעלה מ-10 תערוכות אינטראקטיביות נוספות: לגעת במים, אשליות, חשמל, לונה פארק, מנוף לגילוי ועוד.  כל הסיורים, ההדגמות, פינות הבניה והפעילויות כלולים במחיר הכרטיס ויתקיימו ללא תשלום נוסף (מלבד המופע).

מוזיאון המדע ע"ש בלומפילד ירושלים- מקום נהדר לבילוי משפחתי וללמידה קצת אחרת.

 

מידע נוסף באתר האינטרנט: www.mada.org.il  בטלפון 02-6544888  או בדוא"ל:  mada@mada.org.il

 


עוד באותו נושא

מבעד לעדשה

תערוכה חדשה וייחודית: אוסף נדיר של טלסקופים, מיקרוסקופים, ושעונים! 470 פריטים יקרי ערך בעלי חשיבות היסטורית

התגובות שלכם ...

מוצרי החודש

אני מרגיש

ספר ההפעלה הנפלא של דן שטאובר מעודד ילדים לדבר על רגשות ולפתח תקשורת טובה. מומלץ!