אירועים מיוחדים ופעילות לכל המשפחה עם חידוש פעילותה של טחנת הרוח לאחר 150 שנים

עושים רוח במשכנות שאננים

אירועים מיוחדים ופעילות לכל המשפחה עם חידוש פעילותה של טחנת הרוח.

ימים רביעי –חמישי 29-30 באוגוסט 2012.

כ- 150 שנים מאז הקמתה על-ידי סר משה מונטיפיורי, תחנך טחנת הרוח ע"י הקרן לירושלים, אשר שיחזרה את הטחנה בסיוע ידידיה מהולנד וגורמים ממשלתיים ועירוניים.

הטחנה תשוב לפעול בכוח הרוח ואף תוכל בעתיד לטחון קמח ותהווה אטרקציה תיירותית נוספת בבירה. בימים בהם הרוחות בירושלים לא יספיקו כדי להזיז את מפרשי הטחנה, היא תופעל על-ידי מנגנון חשמלי ברוח המאה ה-21.

לכבוד אירוע חנוכת טחנת הרוח, יזמו הקרן לירושלים והנהלת משכנות שאננים אירועי תרבות לכל המשפחה ברחבה של הטחנה.

 

מה בתוכנית?

יום רביעי, 29 באוגוסט

החל משעה 16.00 חגיגה ברחבת טחנת הרוח לילדים ולכל המשפחה:

קריקטוריסטים, דוכני אוכל, סדנאות להכנת שבשבות (מגיל 4), סדנאות למשפחה של אפיית לחם עם ד"ר אורי מאיר – צ'יזיק (היסטוריון, תזונאי, לקט ושף) (מגיל 6), בסדנאות נלמד על חיטה וטחינתה, קמח מלא, בצק, מחמצת שאור ולחם. נכין ביחד בצק. וכל אחד יכין לעצמו פיתה בטאבון מבצק מלא אורגני מקומי, צילומים עם בגדים תקופתיים - סטודיו הגיגית – צילום תקופתי בסגנון המאה ה -19.

בשעה 17.00: הצגת ילדים "איפה גברת גבאי" של תיאטרון הקרון, במשך שעה וחצי תוך כדי סיור בשכונת ימין משה: משחקים שהיו פעם, שירים של פעם, ניגונים שעדיין עולים מבתי-כנסת. העלילה בהצגה מתחקה אחר עקבותיה של גברת גבאי, דמות מיוחדת ומסתורית, שידעה לשלוט בעונות השנה ולשנות את מצבי-הרוח. ג'ק שוילי, יחד עם אברהם כהן, יוצרים תיאטרון המשלב משחק נפלא וחם, הפעלת בובות, שירים, סיפורים.

בשעה 18.00: סיור תיאטרלי למבוגרים בשכונת ימין משה עם השחקן אמיר צבי (שחקן, בוגר הסטודיו למשחק ניסן נתיב. שיחק בתיאטרון הלאומי "הבימה", להקת מיומנה, תיאטרון אורנה פורת לילדים ונוער, תיאטרון הסימטה, תיאטרון תאיר, ועוד .(אמיר יערוך סיור בשכונה הראשונה מחוץ לחומות. סר משה מונטיפיורי בכבודו ובעצמו יקבל אותנו לדירות החדשות, נשאף ניחוחות של תושבי השכונה, מזליקה תגלה לנו את המתכון לזוגיות טובה, נבין מי הציל את השכונה ב-48 ונפגוש את יעקב מכלוף שיספר על הצורך בתפילת הדרך כשהולכים לשירותים ועוד.

בשעה 20.00: ארוע ספרותי מיוחד עם הסופר וההסטוריון סיימון סבאג מונטיפיורי, נינו של משה מונטיפיורי ,על ספרו "ירושלים" ועל תרומת סבו לחייה של ירושלים באותה תקופה. (הארוע בשתוף חנות הספרים אמריקן קולוני) האירוע יתקיים בשפה האנגלית.

מתוך דבריו של סיימון סבאג מונטיפיורי :"מאז ילדותי ביקרתי פעמים רבות בירושלים. כהיסטוריון, כל חיי חלמתי לכתוב היסטוריה מזן חדש, ביוגרפיה של עיר דוד. וכן בשל העבר הירושלמי של משפחת מונטיפיורי והקשר החזק לירושלים.

סר משה מונטיפיורי, אחד מאבות אבותיי, ביקר בעיר שבע פעמים, כנראה יותר מכל מבקר אירופי אחר בתקופה. הוא השפיע על התפתחות העיר כשהקים שכונה מחוץ לחומות ב-1880. הוא הביא מעט מאנגליה לירושלים עם תחנת הרוח בסגנון קנט, ועם בתי הקוטג' המעוטרים בביצורים כמו גותיים שמזכירים, מוזר לומר, בניין מועדון גולף בפרבר אנגלי. אני גאה באיש שגונן ללא חת על זכויות היהודים ברחבי העולם ושינה את פני עיר הקודש".

 

יום חמישי , 30 באוגוסט

בשעה 20:00 במרכז הכנסים על שם קונרד אדנאואר במשכנות שאננים:

ארוע ספרותי לכבוד ספרה של המשוררת אגי משעול "סידור עבודה " בהשתתפות ד"ר שגית ארבל-אלון, פרופסור אריאל הירשפלד , נאוה סמל , אגי משעול , מוסיקה : מאיה משעול, בתה של אגי משעול,  ומיכל חכם.

 

 

לפרטים ולרכישת כרטיסים : 026292210 , http://www.mishkenot.org.il/

מחירי כרטיסים: 50 ₪ למשפחה, לכניסה למתחם (לא כולל סיור והצגת ילדים)

להצגה-סיור: איפה גברת גבאי? מחיר  40 ₪ - מבוגר ,20 ₪ - ילד

לסיור למבוגרים של אמיר צבי: 50 ₪

האירוע לספרה של אגי משעול : 50 ₪

האירוע לספרו של סיימון מונטפיורי – ללא תשלום יש להרשם מראש : prog@mishkenot.org.il

 

 


עוד באותו נושא

התגובות שלכם ...

מוצרי החודש

אני מרגיש

ספר ההפעלה הנפלא של דן שטאובר מעודד ילדים לדבר על רגשות ולפתח תקשורת טובה. מומלץ!