בני זוג בסכסוך גירושין, הגיעו למצב בו האישה התלוננה כי בעלה הנו אלים ומאיים עליה ועל בנותיה.

שבוע-שבוע, לא רק לטבחים בצבא

בני זוג בסכסוך גירושין, הגיעו למצב בו האישה התלוננה כי בעלה הנו אלים ומאיים עליה ועל בנותיה.

האישה פנתה לבית המשפט לענייני משפחה בבקשה לסעד - הרחקת הבעל מבית המשפחה המשותף.

מה קבע בית המשפט?

לטענת האישה, הבעל ואביו נהגו באלימות כלפיה וכלפי בנותיה, הבעל תקף אותה, סטר לה בפניה והוא ואביו פרצו את בית המשפחה, שברו את מנעול הבית והחליפו אותו. לאחר מכן, המתינו עד לשובה של האישה אל הבית ותיעדו במצלמה את המתרחש עם כניסתה לבית. האישה טענה, כי התנהגות זו מסכנת אותה ואת בנותיה הקטינות.

הבעל טען בדיון, כי לא נקט באלימות כלפי האישה. לדבריו, האישה הביאה את מאהבה ללון בבית המשפחה על מנת להרגיז את הבעל, כי היא הכתה אותו, ושהיא זו אשר גרמה לסכסוך מלכתחילה. לטענת הבעל, תלונתה של האישה מטרה אחת לה – להרחיק את הבעל מהדירה על מנת שתוכל להכניס את המאהב שלה לגור בו.

מאידך, הודתה האישה כי במהלך ההתרחשות, נשכה את הבעל בכתפו, אך עמדה על כך כי נשיכתה זו נעשתה מחוסר ברירה ורק כתגובה להתנהגותו האלימה כלפיה וכלפי בנותיה, לעיניה ולעיני חמה.

השופט, יהורם שקד, התרשם וקבע כי לשני בני הזוג היה חלק בהסלמת הסכסוך. מחד, עצם העובדה שאבי הבעל עמד חמוש במצלמה וצילם את האירוע, הנו פרובוקציה לשמה. ומאידך הכנסת גבר זר ללון בבית ע"י האישה, בעוד שורר מתח רב בינה לבין הבעל. על כן, קבע השופט, האלימות שמפגינים שני בני הזוג אחד כלפי השני במעשיהם, פוגעת בשלומן של הקטינות, וכך נכתב בפסק הדין:  "ההורים חשפו את הילדות למאבק מכוער, אלים פיזית ומילולית ואף הוסיפו חטא על פשע שעה שלא שעו לתחנוניהן של הילדות ללכת משם. הילדות ביקשו, חזרו וביקשו, פשוט ללכת משם וניכר כי בקשתן הייתה כה מסובכת עד שלא נמצא מי שיאות לקיים אחר משאלתן הפשוטה - ללכת משם."

בהחלטה חריגה, יוצאת דופן ויצירתית, פסק השופט כי כל אחד מבני הזוג ישהה בדירה למשך שבוע ימים לסירוגין. כל אחד מבני הזוג יוכל לקבל חדר נפרד בדירה, בו הוא ילון וישמור את חפציו האישיים, ויוכל לנעול את החדר בעוזבו.

 

 

על הכותבת:
קטי טל, עורכת דין ומגשרת לענייני משפחה
ייצוג וליווי משפטי בהליכי גירושין
ישוב סכסוכים בגישור, בגירושין בשיתוף פעולה,
הסכמי ממון, ירושות וצוואות
ז‘בוטינסקי 33 (בנין התאומים 1) רמת-גן
טלפון 03-6136368 דוא"ל info@kati-tal.com 

 

הערה: הכותבת הנה משפטנית. אין לראות בכתבה זו כייעוץ משפטי! אין להשתמש במידע המפורסם באתר זה כייעוץ משפטי אישי.

 


עוד באותו נושא

כיצד נקבע גובה המזונות שנפסקים לילדים?

אולם במקרה של פרידה וגירושין והיה והקטינים נשארים עם אמם, יש לקבוע סכום מזונות אשר ישולם מדי חודש לקטינים על ידי אביהם

התגובות שלכם ...

מוצרי החודש

אני מרגיש

ספר ההפעלה הנפלא של דן שטאובר מעודד ילדים לדבר על רגשות ולפתח תקשורת טובה. מומלץ!