אחד מהמוזיאונים היפים ביותר בישראל, מזמין את הקהל הרחב למסע בעולמות העבר המרתקים של אזורנו.

מוזיאון ארצות המקרא ירושלים

"עתיד האנושות יונק משורשי העבר – רק אם נבין את ההיסטוריה שלנו נוכל לבנות עתיד טוב יותר" (אלי בורובסקי, מייסד)

 

חזונם של מייסדי המוזיאון, ד"ר אלי ובתיה בורובסקי, היה להקים מוזיאון אשר יהווה מוסד תרבותי ייחודי, שיעודד לימוד והרחבת הדעת ויהווה השראה לאנשים מכל הלאומים והדתות, ממלומדים ועד ילדים קטנים. באמצעות תערוכת הקבע, מהאוספים החשובים בעולם של ממצאים מהמזרח הקרוב הקדום, תערוכות ייחודיות, קטלוגים ותכניות מקדיש עצמו המוזיאון לעידוד ההבנה וההערכה של שורשי המונותיאיזם.

 

מוזיאון ארצות המקרא ירושלים, אחד מהמוזיאונים היפים ביותר בישראל, מזמין את הקהל הרחב למסע בעולמות העבר המרתקים של אזורנו. המוזיאון, בו מוצג אחד מאוספי העתיקות החשובים בעולם של ממצאים מהמזרח הקרוב הקדום, ממוקם במבנה מודרני יפהפה הבנוי כמו תל ארכיאולוגי ונמצא במרכזה של ירושלים. שכיות חמדה, פסלים, תכשיטים נדירים, פסיפסים וכלי חרס מספרים את סיפורם של הארצות והעמים הנזכרים בתנ"ך. עושר המוצגים, הפרוסים על פני 21 גלריות ותערוכות מיוחדות, מאפשר הצצה נדירה אל חיי היום יום של תרבויות העבר, מערש הציוויליזציה ועד לתקופת התלמוד

בנוסף למוצגים ארכיאולוגיים הנדירים המוצגים במוזיאון, המוזיאון הוא גם מקום מפגש פעיל בו מתקיימים סיורים מודרכים מדי יום, הרצאות שבועיות, סרטים, שיחי גלריה, קורסים, ערבי מוזיקה, קייטנות, פעילות לכל המשפחה ועוד.

 

תערוכת הקבע

מסע בזמן אל העולם העתיק

אוסף עתיקות וארכיאולוגיה מהחשובים בעולם של פריטים מהמזרח הקרוב הקדום. שכיות חמדה, פסלים, תכשיטים נדירים, פסיפסים וכלי חרס מספרים את סיפורים של העמים הנזכרים בתנ"ך דוגמת הבבלים, הפרסים והמצרים הקדמונים. עושר המוצגים הפרוס על פני 21 גלריות מאפשר הצצה נדירה אל חיי היום יום של תרבויות העבר, מערש הציוויליזציה ועד לתקופת התלמוד.

 

 

תערוכות מיוחדות

פנינים קלאסיות – חפצי אמנות קלאסית מן האוסף הפרטי של משפחת בורובסקי שחלקם מוצגים לראשונה לקהל הרחב. התערוכה ממחישה את השפעת התרבות היוונית על האמנות באיטליה במהלך התקופה הקלאסית, ובכך מאירה את רצף התפתחותה ממקורותיה במזרח הקרוב הקדום ועד לתפארתה בעולם היווני-רומי.

 

תפארת יוון – אוסף נדיר וייחודי של כלי חרס ותכשיטי זהב מתרבויות יוון העתיקה החל מכרתים בתקופת הברונזה ועד ליוון הקלאסית. בין המוצגים: נזר מזהב טהור, מרהיב ביופיו, מהתקופה ההלניסטית; מחרוזות, עגילים וצמידים נדירים עשויים מזהב וקריסטל; כלי חרס ואגרטלים מעוטרים בדמויות מהמיתולוגיה היוונית ועוד.

 

שלושה פנים לאחד – מגוון חפצים מיוחדים המציגים את הדמיון ואת השוני בסמלי שלוש הדתות המונותאיסטיות הגדולות שנוצרו באזורנו: היהדות, הנצרות והאסלאם. בתערוכה מוצגים חפצים הנושאים סמלים נוצריים כגון הצלב והכריסטוגראמה, חפצים המעוטרים בסמלים יהודיים כגון המנורה והמחתה וכן חפצים עם סמלים אסלאמיים כגון הכוכב.

 

חדר ציורי קיר רומיים - אוסף פרסקאות רומיים מרהיבים אשר מקורם בווילות בקמפאניה שבאיטליה, אזור שהיה למשכנה של האצולה הרומית. היצירות באוסף מהוות דוגמאות נדירות בארץ, כמעט יחידות מסוגן, של הפרסקאות הקלאסיות.

הכניסה לתערוכה בתאום מראש.

 

תצוגה חדשה

מגילות אסתר - במהלך חג הפורים  תוצג במוזיאון תצוגת מגילות אסתר המאוירות ביד האומן אבנר מוריה. בתצוגה, שלוש מגילות קלף צבעוניות, מלאות בפרטים ומעוטרות בזהב, אורכן של המגילות מגיע עד לשישה מטרים וכדי לאייר כל אחת מהן נדרשו כ-600 שעות עבודה. ההשראה ליצירת המגילה הגיעה ממגילות סיניות עתיקות, אומנות הרנסס והשפעות ישראליות מקומיות. בעולמם רצוף הגזרות של יהודי הגולה, מגוללת מגילת אסתר את אחד הסיפורים המשעשעים וההיתוליים שבין כ"ד ספרי המקרא. מגילת אסתר מהווה את המקור היחידי המסביר את מקורו של חג הפורים ומנהגי החג הכוללים שתיה מרובה, תחפושות והיפוך ההתנהגות המהוגנת של שאר ימות השנה. איוריו של האומן יחד עם הממצאים הארכיאולוגים שבמוזיאון ארצות המקרא משלימים זה את זה לכדי תמונה ברורה ומעשירה של מגילת אסתר. התצוגה תיפתח ב-4/3 ותעמוד עד סוף אפריל בלבד.

 

סיורים מודרכים מדי יום

אנגלית 10:30| עברית  11:00

סיורים נוספים בימי ד‘

אנגלית | 17:30 עברית18:00  

שבת – יש להתעדכן מראש

 

חדש! מדריך קולי

אנו גאים להכריז על השקת מדריך קולי חדש לתערוכת הקבע של המוזאון.
המדריך הקולי התאפשר הודות לתרומתם הנדיבה של קרן דיויד ברג וידידי מוזיאון ארצות המקרא.

באנגלית בקופת המוזאון | ללא תשלום נוסף לדמי הכניסה

 

 

לפרטים נוספים - http://www.blmj.org/

 


עוד באותו נושא

הרצלילינבלום - מוזיאון לבנקאות ונוסטלגיה תל אביבית

המבקשים להתרפק על ימי העבר התוססים, להתפעם מהדינמיות של ההווה ולחקור את הבנקאות וההתנהלות הפיננסית בעתיד.

התגובות שלכם ...

מוצרי החודש

אני מרגיש

ספר ההפעלה הנפלא של דן שטאובר מעודד ילדים לדבר על רגשות ולפתח תקשורת טובה. מומלץ!