עם בוא האביב, ייקחו חלק מאיתנו מקל ותרמיל ויצאו אל הגליל, אולם חלקנו דווקא יסבלו והגליל הקרוב ביותר שאליו יגיעו הוא נייר הטואלט...

אלרגיה

מרבדי הפריחה המרהיבים שמתפרשים בשדות הארץ, הניחוחות המשכרים של רקפות, אירוסים ונרקיסים מבשרים את בוא האביב.

חלקנו יקחו מקל ותרמיל ויצאו אל הגליל וחלקנו יסבלו מגודש באף המלווה באינפוף מצחיק, אפם בד"כ גם דולף, גרונם מגרד, עיניהם דומעות וההתעטשויות באות בזו אחר זו כשהגליל הקרוב ביותר שאליו יגיעו הוא נייר הטואלט.

לבריאות!

 

אלרגיה היא תגובה מוגזמת של מערכת החיסון לגורמים סביבתיים תמימים, דוגמת חומרים שאנו שואפים דרך דרכי הנשימה, אוכלים או באים איתם במגע. מגע האלרגן הזר עם מערכת החיסון, הוא שגורם להפרשה פתאומית ומהירה של חומרים כדוגמת היסטמין, שמביא ליצירת התגובה האלרגית המתבטאת במערכת הגוף בצורת נזלת, סינוסיטיס, שלשולים, הקאות תפרחות ועוד.

 

נזלת אלרגית עונתית או קדחת השחת היא התופעה האלרגית הנפוצה ביותר באביב, בשל האבקה שמפיצים הצמחים הזכריים להפרות את הצמחים הנקביים. הצמחים הידועים לשמצה הם: ברוש וערער, זית ופקאן, דשא ועשבי בר, כותלית יהודה ולענה.

אלרגיית האביב, שנגרמת כתוצאה משאיפה לתוך מערכת הנשימה גורמת לגירוי הקרומים הריריים של האף, דרכי נשימה עליונות והעיניים. המצב האלרגני מאופיין בגודש באף, דמעות, שיעול ועוד.

 

נזלת אלרגית כרונית או רב עונתית היא התופעה האלרגית הנפוצה ביותר בכל ימות השנה, בשל אלרגנים תוך ביתיים הנשאפים למערכת הנשימה, כמו קרדית אבק הבית, עובש, לחות, תיקנים. עור, ריר או שערות של חתולים וכלבים. ניקוי יסודי של הבית ואוורורו יכול לעזור כנגדם. להפחית ולהרחיק גורמי סיכון, במידה ויודעים מהם.

הטיפול המערבי מתבסס על מתן תרופות אנטיהיסטמיניות בזמן ההתקף או לפניו וכמובן אינו פותר את הבעיה מהשורש, אלא רק מטפל בסימפטום. התרופה אינה מונעת את יצירת ההיסטמין בגוף אלא חוסמת את השפעתו. הטיפול הקונבנציונלי יוצא בהנחה שמאחר ואין דרך להימנע מאבקנים באוויר בעונת הפריחה רצוי לטפל בסימפטומים עם נוגדי ההיסטמין, עם סטרואידים ומפחיתי גודש למיניהם.

 

טיפול נטורופתי בשורש הבעיה יכלול פעולה אנטי אלרגנית ואנטי דלקתית המורידה את עוצמת התגובה האלרגית והדלקת המקומית. פעולת הרגעה עדינה וייצוב מערכת העצבים.

 

אל תיכנעו לירידה באיכות החיים. בעזרת הכוונה מקצועית, התמדה וסבלנות מצידכם יתאפשר ריפוי אמיתי.

 

על הכותבת:
צמרת בן דוד,
נטורופתית, הרבליסטית קלינית N.D , CI.H
ומנחת הרצאות בנושא תזונה מודעת
לקבלת תוכנית טיפול מלאה ניתן ליצור קשר בדוא"ל tosaf.tvuna@gmail.com או 054-2395574.


עוד באותו נושא

הילד שובר והורס? כנראה שהוא בסטרס...

הפרעות קשב וריכוז, מחלות כרוניות, מחלות קשות ואפילו גידולים קשורים במקרים רבים לסטרס. ואנחנו נוטים לטפל בתסמינים בעוד הדבר הנכון הוא למצוא את המקור לבעיה, ולטפל בו.

התגובות שלכם ...

מוצרי החודש

אני מרגיש

ספר ההפעלה הנפלא של דן שטאובר מעודד ילדים לדבר על רגשות ולפתח תקשורת טובה. מומלץ!