מועצת החלב מזמינה את הציבור הרחב ל- 10 ימי הצדעה לענף החלב הישראלי בתאריכים 15-24 למרץ 2012.

מועצת החלב מזמינה את הציבור הרחב ל- 10 ימי הצדעה לענף החלב הישראלי בתאריכים 15-24 למרץ 2012.

פרויקט ההצדעה לענף החלב הישראלי יימשך כ-10 ימים בכ-33 נקודות ברחבי הארץ לרבות מחלבות, רפתות ודירים וישלב גם טיולי רכבים מודרכים בין המשקים.

 

מועצת החלב מקיימת 10 ימי הצדעה לענף החלב הישראלי מה- 15-24.3.2012, לתמיכה בענף החלב שנמצא בסכנה בעקבות החלטות הממשלה.

 

פרויקט ההצדעה ייפתח בכפר הירוק ביום שבת ה-17.03.2011 בין השעות 10:00-17:00.

 

המבקרים יזכו לסיור ב- 7 מתחמים ייחודיים אשר יציעו פעילויות הכוללות גם: סיור ברפת, חליבה, הכנת כריכוני "פרצוף חלבי", שעת סיפור, סדנת ג'אגלינג מקצועית למשתתפים, סדנאות מחזור על בסיס מוצרים גולמיים של מוצרי חלב, ג'ימבורי ענק לגיל הרך, פינת ליטוף וחי ועוד. בנוסף, לאורך כל היום יתקיימו הופעות והפעלות בבמה המרכזית.

 

כל מבקר יקבל בכניסה למתחם הכפר הירוק את מפת החלב של ארץ ישראל, כך יוכלו המשפחות והמטיילים לבקר בכ-33 נקודות מצפון ועד דרום לרבות המחלבות, הרפתות והדירים אשר פותחים את שעריהם בפני הציבור הרחב ומציעים מבחר עשיר של פעילויות לילדים ולכל בני משפחה ביניהן: סדנאות יצירה, סדנאות מחזור ושעת סיפור.

 

כמו כן, מציעה מועצת החלב באתר שלה, טיול רכבים מודרך "בשביל החלב" – פעילויות ומסלולי טיול ברחבי הארץ. השביל יעבור בנקודות מרכזיות של קק"ל ויחבר בין משקים תיירותיים באזור הצפון, מרכז ודרום ויכלול מגוון אירועים ופעילויות ייחודיות במחלבות רפתות ודירים. – רשימת המסלולים בנספח א'.

 

שייקה דרורי, מנכ"ל מועצת החלב: "בימים אלו אין לענף החלב הישראלי סיבה או יכולת לשמוח. לאור העובדה שיש בממשלה מי שנחושים להרוס את משק החלב המפואר שנבנה במשך יותר מ – 60 שנה ולאיים על פרנסה של אלפי רפתנים, נוקדים, חקלאים, גבנים ופועלי ייצור בפריפריה, הגענו למסקנה שאין אנו יכולים לקיים את חגיגות שמחת החלב לצד הסכנות המאיימות על הענף.

באופן אבסורדי, ההמלצות של גורמים שונים בממשלה מתמקדות בפגיעה בתעשייה הישראלית וחקלאי ישראל, מה שיוביל לפגיעה אנושה בענף המקומי.תוך 3 שנים הצרכן הישראלי יסבול מתלות בתנודות עולמיות,מחסור בתוצרת טרייה ובעקבות זאת סכנה ממשית לייקור מוצרי החלב " 

 

רשימת כל האירועים הנכללים בפרויקט ההצדעה יפורסמו באתר האינטרנט http://www.milkway.co.il/.

 

הכניסה לאירוע בכפר הירוק כרוך בתשלום, הנחה תינתן לנרשמים מראש בקבוצת "משפחה צעירה" בפייסבוק.

 

אודות מועצת החלב

מועצת החלב חוגגת מידי שנה את חגיגות שמחת החלב לציון עונת שיא בייצור חלב.

החגיגות נמשכות כעשרה ימים וכוללות מגוון של אירועים ופעילויות לכל בני המשפחה הקשורים בענף החלב, כמו: סיורים מודרכים, הסברים על תהליכי ייצור,טעימת גבינות, השקת מוצרים חדשים ועוד. אתר חגיגות החלב: http://www.milkway.co.il/

 

 


עוד באותו נושא

התגובות שלכם ...

מוצרי החודש

אני מרגיש

ספר ההפעלה הנפלא של דן שטאובר מעודד ילדים לדבר על רגשות ולפתח תקשורת טובה. מומלץ!

הורים לילדים – מה אתם מחפשים?