מסע אחר אוצרות המלך אחשוורוש, תצוגת מגילות אסתר של האומן אבנר מוריה, סדנת יצירה ותצוגת תחפושות

חגיגת פורים במוזיאון ארצות המקרא

חגיגת פורים לכל המשפחה במוזיאון ארצות המקרא ירושלים:

מסע אחר אוצרות המלך אחשוורוש, תצוגת מגילות אסתר של האומן אבנר מוריה, סדנת יצירה ותצוגת תחפושות.

במוזיאון ארצות המקרא ירושלים מזמינים את הציבור לחגוג את חג הפורים במסע עשיר בחוויות ברחבי המוזיאון ביום חמישי, 8 למרץ, י"ד באדר, בשעות 10:00, 11:00 ו-12:00.

למשתה המפואר של המלך אחשוורוש, יגיעו חוגגים מכל רחבי העולם העתיק, כאשר במהלך סיור במוזיאון יכירו הילדים את אנשי מצרים, מסופוטמיה, פיניקיה, יוון ופרס, ויגלו את האוצרות אשר שימשו בחצר המלך אחשוורוש המוזכרים גם במגילת אסתר: פסלוני בהט, תכשיטי אגאט וזהב, כלי בושם כסופים, חותמות מלכותיות, ובנוסף יזכו לראות את תצוגת מגילות אסתר של האומן אבנר מוריה. בסיום הסיור תיערך קבלת פנים חגיגית לכל באי המשתה ובה בין השאר, סדנאות יצירה של מסיכת נשף פורימית, שתיית יין (פטל), תצוגת תחפושות מרהיבה (בהשתתפות המבקרים) והפתעה מדליקה לכל משתתף.

משך הפעילות היא כשעתיים ומיועדת לילדים בגילאים 5-9, יש להירשם לפעילות מראש (ההרשמה מסתיימת ביום רביעי 7/3/12 בשעה 14:00).

מחיר (כולל דמי כניסה למוזאון): לילד 35₪ למשתתף, שלושה ילדים 30 ₪ למשתתף, מבוגר אחד מלווה חינם.

 

במהלך החג תוצג במוזיאון תצוגת מגילות אסתר המאוירות ביד האומן אבנר מוריה. בתצוגה, ארבע מגילות קלף צבעוניות, מלאות בפרטים ומעוטרות בזהב, אורכן של המגילות מגיע עד לשישה מטרים וכדי לאייר כל אחת מהן נדרשו כ-600 שעות עבודה. ההשראה ליצירת המגילה הגיעה ממגילות סיניות עתיקות, אומנות הרנסס והשפעות ישראליות מקומיות. בעולמם רצוף הגזרות של יהודי הגולה, מגוללת מגילת אסתר את אחד הסיפורים המשעשעים וההיתוליים שבין כ"ד ספרי המקרא. מגילת אסתר מהווה את המקור היחידי המסביר את מקורו של חג הפורים ומנהגי החג הכוללים שתיה מרובה, תחפושות והיפוך ההתנהגות המהוגנת של שאר ימות השנה. איוריו של האומן יחד עם הממצאים הארכיאולוגים שבמוזיאון ארצות המקרא משלימים זה את זה לכדי תמונה ברורה ומעשירה של מגילת אסתר.

 

התצוגה תיפתח ב-4/3 ותעמוד עד סוף אפריל בלבד.

 

שעות פתיחת המוזיאון:
ימים א', ב', ג', ה' 9:30 - 17:30
ד' 9:30 - 21:30
ימי ו' וערבי חג 9:30 - 14:00
שבת 10:00 - 14:00

קופת המוזיאון: 02-5611066

 


עוד באותו נושא

התגובות שלכם ...

מוצרי החודש

אני מרגיש

ספר ההפעלה הנפלא של דן שטאובר מעודד ילדים לדבר על רגשות ולפתח תקשורת טובה. מומלץ!