" />

סיור, שיעור, סיפור והופעה באירוע נעילת תערוכת "שופרא דשופרא" במוזיאון ארצות המקרא ירושלים

אירוע נעילת תערוכת "שופרא דשופרא"

סיור, שיעור, סיפור והופעה באירוע נעילת תערוכת "שופרא דשופרא" במוזיאון ארצות המקרא ירושלים.

"ניגון ואגדה" אירוע הנעילה של התערוכה יתקיים ביום רביעי, 29.2.12, בין השעות 18:00 – 20:00.

בשעה 18:00 יתקיימו סיור, שיעור וסיפור, בהם יוכלו המשתתפים להצטרף לסיור אחרון בתערוכה בהדרכת אוצרת משנה רבקה ליימן ואוצרת משנה נועה קרמר שיספרו את הסיפורים שמאחורי המוצגים ומאחורי הקלעים, לשיעור מפי שלומי פרלמוטר, מבית המדרש אלול, שילמד על מדרשי חז"ל, אסוציאציות מפתיעות על משמעותם של קולות השופר וכיצד הם מהווים ביטוי לחוויות חיים עמוקות של כולנו ולסיפור בנושא לשון סתרים מפי שרית זוסמן מבית המדרש אלול שתספר על השופר כלשון הסתרים שלנו וסיפורים אודות קרן האיל וקול השופר.

בשעה 19:30 תתקיים הופעתו של אמן הקלרינט חנן בר-סלע שיפתח צוהר לעולם של צלילים המתנגנים מן העיירה היהודית על כאביה ותקוותיה דרך הסיפורים שמאחורי הניגונים ועד לימינו אנו.

 

עד אז, יוכלו המבקרים לבקר בתערוכה העוקבת אחר ייצוגיו של השופר ותיאוריו החל מן העת העתיקה ועד ימינו.

בתערוכה מוצגים שופרות מרהיבים וייחודיים מרחבי העולם, ששימשו בתקופות ובמאורעות שונים בחיי העם היהודי. התערוכה מתחקה גם אחר תהליך יצירת השופרות ומוצגים בה קרניהם של בעלי החיים השונים המשמשים להכנת השופר. בנוסף, בתערוכה מוצגים שופרות שליוו נקודות ציון חשובות בהיסטוריה של העם היהודי, כגון שופר מימי מלחמת העולם ה- 2, שופר אסור מתקופת המנדט ושופר היסטורי בעל משמעות סמלית חשובה ומרגשת במיוחד – שופרו של הרב הצבאי הראשי, הרב שלמה גורן, שבו תקע ברגע ההיסטורי של שחרור הכותל המערבי. השופר נחשף לראשונה לקהל הרחב בתערוכה זו.

כמו כן, בתערוכה מוצג פרויקט מיוחד במסגרתו נאספו ממעצבי דעת קהל סיפורים אישיים ומרגשים הקשורים לשופר, המוצגים כחלק מהתערוכה, בין המשתתפים, אברי גלעד, גדי סוקניק, הרב ישראל מאיר לאו, חני נחמיאס, טל ברודי, מיקי גולדווסר, סי היימן, סיון רהב, סמדר שיר ועוד.

לרשות הילדים עומדת גם גלריית פעילות הכוללת בין השאר, "לעשות קרניים" - התאמת קרניים לבעלי חיים שונים בעקבות התערוכה, פעילות סביב פתגמים וביטויי לשון עם המילים שופר וקרן, "טלפון שופרות" ועוד.

 

הביקור בתערוכה וההשתתפות באירוע הנעילה כלולים במחיר הכניסה למוזיאון. לאירוע הנעילה יש להזמין מקומות מראש.

מחיר: מבוגר - 40 ₪, ילד (5 - 17) – 20 ₪, אזרח ותיק- 20 ₪, למנויי מוזיאון ארצות המקרא ירושלים הכניסה חינם.

שעות פתיחת המוזיאון:
ימים א', ב', ג', ה'  9:30 - 17:30
ד' 9:30 - 21:30
ימי ו' וערבי חג 9:30 - 14:00
שבת 10:00 - 15:00

קופת המוזיאון: 02-5611066

מוזיאון ארצות המקרא ירושלים הממוקם בשדרת המוזיאונים בגבעת רם, מול כנסת ישראל ומוזיאון ישראל הוא מוזיאון לעתיקות ולהיסטוריה, ונחשב למוזיאון היחיד בעולם המציג את ההיסטוריה של אזורנו, בזווית על האימפריות הגדולות, מצרים, מסופוטמיה, בבל, ופרס מנקודת מבט תנכ"ית. בתערוכת הקבע מוצגים אלפי פריטים הפורשים אלפי שנות היסטוריה, משחר הציוויליזציה ועד לראשית הנצרות, המהווים יחדיו את אחד האוספים החשובים והמרתקים בתחום. במשך למעלה מ- 50 שנה הצליח ד"ר בורובסקי, מייסד המוזאון ובעל החזון, לבנות אוסף של חפצי אמנות מהמזרח הקרוב הקדום, שערכם לא יסולא בפז, מתוך מטרה להעמיק את ההיכרות עם העמים והתרבויות הנזכרות בתנ"ך. חלומו היה ליצור מרכז בעל משאבי למידה ייחודיים אליו יוכלו להגיע בני כל הדתות כדי ללמוד על ההיסטוריה המקראית ועל מורשת התנ"ך. מאז פתיחתו, במאי 1992, זכה המוזיאון להכרה בינלאומית כמרכז אוניברסלי לתרבות ולחינוך והוא מקיים, בין השאר, תכניות חינוך חדשניות לתלמידי בתי ספר, הרצאות שבועיות וקורסים למבוגרים, תכניות מיוחדות לכל המשפחה בחגים ובחופשות וכמובן תערוכות מתחלפות בנושאים שונים.

 


עוד באותו נושא

התגובות שלכם ...

מוצרי החודש

אני מרגיש

ספר ההפעלה הנפלא של דן שטאובר מעודד ילדים לדבר על רגשות ולפתח תקשורת טובה. מומלץ!