אקולוקו הוא שם של משחק מחשב מיוחד ויצא דופן מבין אלפי המשחקים המוצעים לילדים ברשת, והייחוד שלו בולט כבר מהכניסה הראשונה אליו.

אקולוקו – משחק חינוכי לילדים

בשנים האחרונות תופסים משחקי המחשב מקום מרכזי וחשוב בתרבות הפנאי של ילדים צעירים. אחרי הלימודים, בזמן החופשים, בשבתות ובחגים -  הילדים חוגגים מול המחשב, ונהנים ממה שיש לעולם הוירטואלי להציע. המחשב בכלל והאינטרנט בפרט מאפשרים למידה והתפתחות, אך מצד שני עלולים לחשוף את הילדים לתכנים שאינם מתאימים או הולמים את גילם הצעיר.

אקולוקו הוא שם של משחק מחשב מיוחד ויצא דופן מבין אלפי המשחקים המוצעים לילדים ברשת, והייחוד שלו בולט כבר מהכניסה הראשונה אליו. לפניכם סיקור המשחק הידידותי ביותר לילדים ברשת.

 

מה זה אקולוקו?

אקולוקו הוא משחק חברתי שמתרחש בעולם וירטואלי המורכב משלשה אגפים: ג‘ונגל, מדבר וירח. בכניסה הראשונה מעצבים הילדים את הדמות שתלווה אותם במהלך המשחק ומתחילים לטייל בעולם הווירטואלי המסקרן. בעולם מתגוררים תושבי הקבע שנותנים את המשימות והפרסים, כל משימה או משחק שהושלמו מעניקים נקודות שבעזרתן עולים שלבים, וכן כסף מיוחד שנקרא קוקואים שבעזרתו ניתן לרכוש חפצים ותלבושות. ככל שהשחקן עולה ברמת השלבים, נפתחים משחקים, משימות, פריטים נוספים שניתן לרכוש ומקומות חדשים אליהם ניתן להגיע.

 

מה אפשר לעשות באקולוקו

מעבר למשימות ולמשחקים המהנים שהם העיקר, באקולוקו ניתן להכיר חברים חדשים, לשחק איתם משחקים ולדבר איתם, לקנות בגדים ומוצרים כדי לעצב את הדמות שלכם כרצונכם, לתת ולקבל מתנות וכמובן ליהנות וללמוד דברים חדשים על העולם שבו אנו חיים.

 

הערך המוסף של אקולוקו

הערך המוסף המרכזי ביותר באקולוקו הוא המחזור. המשימות והמשחקים מלמדים את הילדים את חשיבות המחזור, כיצד ניתן למחזר בחיים האמיתיים ומלמדים בנוסף מידע רב על אנרגיה, צמחים וחיות. בנוסף למוטיב המחזור שמשולב בהרבה פעילויות במשחק, ישנו דגש על חשיבות החברות והעזרה לחברים. כחלק מהאג‘נדה החינוכית של אקולוקו, המשחק מוגבל לשש שעות ביום.

 

ביטחון באקולוקו

שלושת הכללים הראשונים באקולוקו הם:

1. התייחסו בכבוד לכל הגולשים באקולוקו.

2. לעולם, בשום אופן אין למסור פרטים אישיים.

3. אין להשתמש בשפה גסה או פוגעת.

כללים אלו מוזכרים שוב ושוב במהלך המשחק ומשרים אווירה נעימה ובטוחה. באקולוקו ישנו צ‘ט כללי שכל הילדים יכולים לראות ומלבד מסרונים אישיים שהם תבניות טקסט כמו: "הי" או "משחק טוב!" לא ניתן להתכתב עם ילדים אחרים בלי שאף אחד יראה. במידה וילד חרג מכללי ההתנהגות הנאותים, ניתן לדווח עליו בלחיצת כפתור פשוטה וצוות אקולוקו בודק ומטפל בהתאם במקרה. 

 

לאילו גילאים המשחק מיועד?

באופן רשמי, אקולוקו מיועד לילדים בגיל 7-14 אך זוהי המלצה בלבד. גם ילדים צעירים יותר יכולים בעזרת אחיהם הבוגרים או הוריהם, ליהנות מהמשחקים ומהפעילויות. תכנים רבים של המשחק תואמים תפיסות של חינוך לגיל הרך, ולכן גם ילדים קטנים יכולים ליהנות ממנו. גם ילדים בוגרים יותר ואפילו ההורים עצמם, יופתעו לגלות את עצמם מהופנטים למשחק בזכות האווירה הנעימה שבו והמשחקים המאתגרים.

 

כמה זה עולה?

אקולוקו מציע משחק בסיסי ומהנה ללא דמי עלות. ניתן לרכוש מנוי "חלוץ" בעלות משתנה לפני זמן המנוי, בין 20-35 לחודש. מנוי החלוץ מאפשר לילדים ליהנות ממקומות ומשחקים ייחודים לחלוצים, מהאפשרות לאמץ חיה ומבגדים וחפצים מיוחדים.

 

לסיכום

אקולוקו הוא משחק חינוכי, ערכי ומהנה לילדים שמאפשר להם תוך כדי שהם משחקים במחשב ללמוד על חשיבות המחזור, על בעלי חיים ועל חשיבות החברות והעזרה. יחסית לשאר המשחקים, אקולוקו הוא משחק שבנוי בצורה בטוחה ונעימה ששומרת על הילדים ומאפשרת להם ליהנות ממשחק חינוכי ומהנה.

 


עוד באותו נושא

10 מתנות לחנוכה שכל ילד ישמח לקבל!

הבובות צבעוניות יותר, הרובוטים אמיתיים יותר ומשחקי הקופסא מאתגרים יותר: 10 משחקים חדשים לחורף 2019-20

התגובות שלכם ...

מוצרי החודש

אני מרגיש

ספר ההפעלה הנפלא של דן שטאובר מעודד ילדים לדבר על רגשות ולפתח תקשורת טובה. מומלץ!