מחווה לדרדסים, לפנתר הורוד, מבחר סרטי אנימציה בנושא מכוניות אוכל וחיות, קונצרט לאנימציה, חילופי אש מצוירים ועוד.

" />

מחווה לדרדסים, לפנתר הורוד, מבחר סרטי אנימציה בנושא מכוניות אוכל וחיות, קונצרט לאנימציה, חילופי אש מצוירים ועוד.

Animix - פסטיבל האנימציה קומיקס וקריקטורה

Animix - פסטיבל האנימציה קומיקס וקריקטורה ה-11 יוצא לדרך.

חגיגת אנימציה קריקטורה וקומיקס לילדים:

מחווה לדרדסים עם שובם למסך, הפנתר הורוד, מבחר סרטי אנימציה בנושא מכוניות, אוכל וחיות, קונצרט לאנימציה עם רוני פורת, חילופי אש מצוירים בין אורי פינק ושי צ'רקה, סדנאות: היומן והחנון, קומיקס פיצוץ, ננו קומיקס, לייק! יריד קומיקס ועוד.

20-16 באוגוסט בסינמטק תל אביב.

בשנה שעברה עם יום הולדת העשור להיווסדו הוענק לפסטיבל האנימציה קומיקס והקריקטורה הבינלאומי שם משלו: "אנימיקס" (Animix). השנה יתקיים "Animix" בתאריכים 20-16  באוגוסט באולמות סינמטק ת"א.

הפסטיבל מופק בשיתוף עיריית תל אביב-יפו- המחלקה למופעים, סינמטק תל-אביב ובחסות המועצה הישראלית לקולנוע- משרד התרבות.

המנהל האמנותי של הפסטיבל הוא ניסים (נוסקו) חזקיהו, אוצר האנימציה הוא דודו שליטא, המפיקה: גלית ברסקי.

תוכנית הילדים בפסטיבל - אנימציה

בתוכנית לילדים וכל המשפחה יוקרן לקט משעשע ואיכותי של סרטים הנוגעים במוסיקה: "תו וקו"- מחווה ליוצר הנשכח גררד הופנונג מגדולי הקריקטוריסטים העולמיים שעיקר התמחותו -קריקטורות על מוסיקאים, נגנים מנצחים וכל מה שקשור לעולם המוסיקה.

"המורה לזמרה"  בדיחה שחורה מרוסיה על המורה לזמרה שמגלה שהתלמיד הבא בתור לשיעור הזמרה הוא  היפופוטם ענק, חסר שמיעה מוסיקלית לחלוטין.

"הלוויתן ששר אופרה" אחד מסרטי דיסני הפחות מוכרים, על הלוויתן שידע לשיר והצטיין בעיקר באופרה.

הפסטיבל יקרין תוכנית מיוחדת "אני-מיקס ילדים" המורכבת משלוש תוכניות של מקבצי אנימציה קצרים שלכל אחת נושא מרכזי. כך למשל יוקרן לקט של סרטים משעשעים בנושא אוכל כולל בדיחות אנימציה על זלילה, דימויי אוכל,וכו'.

בין הסרטים :"הבנדוד של דונאלד" אחד מהסרטים הקלאסיים של דיסני המביא את בדיחות האוכל לדרגת שיא של יצירתיות ודמיון . "מלחמת אוכל", סרט חדש בטכניקת סטופ פריים ובו מלחמת עולם בין כל המאכלים הכי אהובים. יצירה של ביאטריס פוטר הבריטית ,מסופרות הילדים המפורסמות בעולם, על החתולה גברת טביטה טצ'וויט המתכוננת לאפות רולדה ואיך מתפתחים הדברים מול משפחת עכברים המתגוררת בשכנות.

תוכנית אחרת לילדים תהיה "כאן חיות",לקט סרטים קצרים ישנים וחדשים שנושאי כולם הוא חיות מואנשות, חביבות ואהובות. במבחר: כמה פנינים מהאנימציה הקלאסית המצוירת-וכמה חדשים לגמרי במיטב הטכנולוגיות הממוחשבות. 

נא להיחגר! ,לקט נוסף לכל המשפחה  על כלי רכב באופן שרק אנימציה מסוגלת להראות ולספר.

מחווה לפנתר הוורוד  בהנחיית ניר מולד (נירמו)."הפנתר הורוד", אחת מדמויות האנימציה המוכרות והאהודות בעולם. נירמו סוקר את התחנות החשובות בדרכו של הפנתר המפורסם בעולם, שהגיע עד האוסקר. קטעים נדירים ומהנים של קלאסיקה אנימטיבית במיטבה. התוכנית מומלצת לילדים ולא פחות מכך- להורים.

 עוד בפסטיבל לילדים: סרטים  בנושאי אווזי פרא נודדים. צפייה מבוארת בסרטים מעולים עם דודו שליטא-אוצר האנימציה בפסטיבל  שיקיים מפגש עם ילדים והוריהם כדי לצפות יחד בסרטי אנימציה איכותיים. "צייר לי כבשה", קונצרט מוסבר ומאוייר לכל המשפחה עם המנצח רוני פורת ועם השחקן עמנואל חנון וחמישיית כלי מיתר חברי תזמורת הבמה הישראלית.

תכנית הסברה מוסיקלית לכל המשפחה המבוססת על  אחת מהיצירות היותר מפורסמות במוסיקה הקלאסית: "ארבע עונות השנה " של אנטוניו ויואלדי. היצירה הכתובה לתזמורת מיתרים מבוצעת על ידי חמישיית כלי מיתר בניצוחו של רוני פורת שאף מנצל את ההזדמנות להסביר לילדים על כוחה של המוסיקה לתאר מראות, תמונות וסיפורים בעזרת הצלילים.

כחולי המדים – עם שובם למסך של הדרדסים, עורך אנימיקס בשיתוף ערוץ 1, מפגש מחווה מיוחד במסגרתו יוקרן בהקרנת בכורה פרק אחד מתוך 53 פרקים שמעולם לא שודרו בישראל. דמויות הדרדסים נוצרו בשנת 1958 על ידי המאייר הבלגי פיו כרצועת קומיקס בכתב עת לילדים והפכו בשנת 1981 לסדרת אנימציה שהייתה לסיפור הצלחה חסר תקדים.

תוכנית הילדים בפסטיבל – קומיקס וקריקטורות

השחקנית אורנה כץ מי שתרגמה לעברית את סדרת הקומיקס "בון", תפגיש את הקהל עם עולם הקומיקס והסרטים המצוירים דרך מלאכת התרגום והשפה העברית. במפגש יוצגו קטעים מתוך הקומיקס המצליח "בון" וסרטים מוכרים ואהובים.  הקומיקסאי ארז צדוק יעביר סדנה על נפלאות השפה האיורית ויסביר בקומיקס, מה הם הכלים העומדים לרשות כל אחד  כדי להעביר את סיפורו האישי  בצורה המוצלחת ביותר. בנוסף ייתן הצצה נרחבת אל תהליך היצירה של חוברת קומיקס בישראל.

נמרוד רשף, יוצר "אדי בלאגן" ו"עוזי", ידגים איך מציירים גיבור בתנועה וכיצד הדמויות יתנהגו בזמן אמת. במפגש נוסף יסביר איך מציירים דמות שלכם מכל זווית, בונים שלד של גיבור ועוד.

בהמשך להצלחה של שנה שעברה, גם השנה תתקיימנה סדנאות ננו-קומיקס לילדים בשיתוף עם מכון וייצמן. הסדנאות יפגישו את הקהל עם מדענים ואמני קומיקס שיצרו סיפור קומיקס יצירתי בנושאי יסוד של המדע כמו: פוטוסינטיזה, תקשורת בין נמלים והקוד הגנטי.

אורי פינק יעביר כחלק מהפוקוס הצרפתי , סדנאות הקשורות לתעשיית הקומיקס הצרפתי וגיבוריו.

גם השנה ממשיכה המסורת של "קומיקסאי נולד- הגמר הגדול", תחרות יצירת קומיקס לילדים - ע"ש לירן סעדיה ז"ל.נושא התחרות בשנה זו הוא חופשי.העולים לגמר יוכרזו במסגרת פסטיבל ״אנימיקס״ והם יוזמנו לאירוע ססגוני בו יחולקו הפרסים והזוכה יזכה בלוח "וואקום" ומדור קבוע בעיתון "זבנג!"

אורי פינק ושי צ'רקה יקיימו מפגש פינג פונג מצויר בו יחליפו ביניהם מהלומות מצוירות ויאתגרו זה את זה במשימות קומיקס עוקצניות ספונטניות.

הקומיקס האמריקאי יעמוד במרכזן של הרצאות קומיקס לילדים. דורון (דריו) כהן ירצה על אלן מור הנחשב בעיני רבים לגדול כותבי הקומיקס בכל הזמנים ולאחד מאנשי המפתח בשינוי שעבר הז'אנר בשנות השמונים של המאה הקודמת: תחילתו של "תור הזהב" החדש בקומיקס.

עומרי בר לב ירצה על הגיבורים של פעם סופרמן ובאטמן ויבדוק מי הגיבורים שתפסו את מקומם ומה זה אומר על התרבות שלנו.

עוד תתקיימנה בפסטיבל ,סדנאות הרצאות וכתות אמן עם היוצרים:

ניסים חזקיה ינחה את הסדנא "מכוון לפרצוף" על איורי דיוקן קריקטוריסטים, בו נחשפים הילדים לסודות ההבעה וההגזמה ואף מתנסים באיור של דמות מפורסמת.

עמוס אלנבוגן, ינחה שתי סדנאות לילדים. האחת "היומן והחנון" בהשראת סדרת הספרים הפופולארית של השנים האחרונות. השנייה "חד חידות" תעסוק בשעשועי חידות מצוירות.

רחל אחונוב, תעביר סדנא בה ייצרו הילדים קומיקס בהשראת ספרים, גיבורים מצוירים, תעלומות ימיות ומוסיקה המשלבת הקלטות מעולם המים, כגון: אטלנטיס, קפטן נמו ועוד..

בעקבות יציאת ספר נוסף בסדרת "ארתור ובלו" יציג  דובי קייך את תהליך היצירה של הקומיקסים האהובים החל מנקודת התחלה שהיא סיפור אמיתי, דרך פיתוח העלילה והדמויות ועד להרפתקת קומיקס משעשעת.

יובל רוביצ'ק במפגש עם ילדים ומחשבים. איך אנחנו מתקשרים עם מכשיר הפלא, שהפך להיות חלק בלתי נפרד מהתנהלותינו היום-יומית. כיצד עכבר, אינטרנט פייסבוק, מקלדת, אי-מייל ועוד המון מושגים הלקוחים מעולם המחשב יכולים לקבל אפיון משעשע ויצירתי בקו פשוט וחכם? מסתבר שההארד דיסק של רוביצ'ק שופע הרבה רעיונות. בואו לראות בעצמכם

נירמו (ניר מולד) יחשוף את סדרת האנימציה החדשה שלו "גוגי ומגוגי" אשר תשודר בקרוב בערוץ "לוגי".

 

לרוכשים במכירה מוקדמת בין התאריכים  15-5/8 : סרט: 30 ₪  סדנא: 35 ₪

לרוכשים מה- 15/8 – 20/8: סרט: 37 ₪   סדנא: 42 ₪

 


עוד באותו נושא

התגובות שלכם ...

מוצרי החודש

אני מרגיש

ספר ההפעלה הנפלא של דן שטאובר מעודד ילדים לדבר על רגשות ולפתח תקשורת טובה. מומלץ!