להיות אמא טריה זה עסק בפני עצמו. התינוק החדש הוא הלקוח הכי דורש, הכי מתלונן ותמיד לא מרוצה...

להיות אמא עובדת - מנקודת מבט אחרת

כיצד זוית מבט קצת אחרת משפיעה על הקריירה האישית?

מאמר זה פונה דוקא לנשים העצמאיות מבחינה עיסקית, כי מי שעברה את התהליך של הריון ולידה חייבת להתבונן כעת מנקודה עצמאית ביחס לעסק שלה.

מדוע?

כי כרגע יש לה כמה עסקים לנהל בו זמנית.

להיות אמא טריה זה עסק בפני עצמו. התינוק החדש הוא הלקוח הכי דורש, הכי מתלונן ותמיד לא מרוצה... התינוק הוא לקוח מתמיד שמכריח את בעלת העסק לעמוד על המשמר, כל הזמן ולשפר את העסק שלה. התינוק הוא לקוח שאי אפשר לשלוח הלאה... חייבים לספק את כל ה"גחמות" והרצונות שלו.

להיות אמא גננת לכמה ילדים זה מקצוע ועסק בפני עצמו. האמא נדרשת לידע רב מתחום הפסיכולוגיה של הילדים. מקצוע שנרכש תוך כדי ניסוי ותהייה. מקצוע שלא בהכרח מספק את כל ה"כלים" להתמודדות עם אין סוף מצבים מהתחלה. "הכלים" נרכשים עם הזמן בהתאם לכמות הטעויות הנעשות בתוך העסק.

להיות אשת איש ולנהל את המשפחה זה עסק בפני עצמו. אף אחד לא הכשיר אותנו הנשים להיות רעיות ונשים נשואות. למדנו את כללי ההתנהגות על בשרנו תוך התנסות מהשטח.

לתחזק את הבית בכל התחומים שבו זה עסק. עסק שלומדים אותו עם הזמן כתוצאה מרצונו של האדם לשרוד בעולם. עסק זה דורש ידע בבישול נקיון ואחזקת הבית. עסק שדורש ידע בהנהלת חשבונות. ידע בתכנון מול ביצוע. ידע בהצבת מטרות והגשמן. ידע בתכנון תכניות לטווח קצר ולטווח ארוך ועמידה בתוכנית וביעדים. ידע בהתנהלות מול מוסדות, גופים ודרישות שונות של הסביבה המשפחתית הקרובה והסביבה המשפחתית היותר מרוחקת.

אני ממליצה להבין את המשמעות של המילה עסק לפני שהאמא אשר סיימה את חופשת הלידה, תמהר לחזור למעגל העבודה והקרירה.

אשתף כאן בסיפור אישי של חברתי שהצליחה מאד בחברה של שיווק רישתי לפני 15 שנה באוסטרליה.

לאחר הולדת ילדיה היא נשארה בבית מבחירה וטיפלה במשפחה ובילדים, בימנו קוראים לפעולה זו: להיות עקרת בית. חברתי ויתרה על לימודים באוניברסיטה ולימודים בכלל והקדישה את חייה למשפחתה ולבעלה במשך 20 שנים.

עם הזמן ככל שהשנים חלפו קשה היה עבורה לחזור למעגל העבודה כשכירה ולכן מצאה עצמה מתפתחת בצורה עצמאית, בחברה לשווק רישתי אשר שיווקה תכשיטים יקרי ערך והצליחה בחברה מאד...

יום אחד היא נבחרה לאחד מארועי החברה ההמוניים לייצג את אוסטרליה בקנדה ומצאה את עצמה מוזמנת לבמה לספר את ספור הצלחתה מבלי שהכינה את הנאום מראש. כשנשאלה מאיזה רקע מקצועי היא באה... ענתה חברתי בלי להתבלבל שהמקצוע שלה- התואר שלה הוא : "D.E. - Domestic Engineer".

לקהל שהכיל 4500 איש לקח רגע להתבלבל, ומיד פרץ בצחוק אדיר.

שנה שלמה דיברו על המשפט שאמרה ולקחו אותו כדוגמא אישית.

כיצד בעצם הגברת הציגה עצמה מול הקהל הגדול?

היא כל כך האמינה במה שעשתה עד שמינתה את עצמה כבעלת התואר "מהנדסת ביתית" (באנגלית משפט זה נשמע יותר חזק), תואר גבוה שהעניקה לעצמה עבור לימודיה מהשטח.

נקודת המבט בה הציגה את עצמה הית ה נקודת מבט עוצמתית.

בודאי שלהיות עקרת בית זה מקצוע מכובד ואפילו קשה. זה מקצוע שמכיל בתוכו מספר עסקים כשהאמא האישה היא המנכלית של כל העסקים בבת אחת.

מוסר ההשכל מסיפורי זה מוביל להמלצה חמה:

להיות אמא הופך אותנו בבת אחת להיות מנכליות של כמה עסקים. יש לנו חברה גדולה שקוראים לה "משפחה". ניהול המשפחה מקנה לנו נסיון רב לנהל כל דבר שאנחנו נחפוץ בו.

במידה ונאמץ נקודת מבט זו, יהיה לנו כוח אדיר במחשבה ונוכל לפרוח ולהצליח בכל תחום בקרירה בו נבחר.

 

בהצלחה...

 

על הכותבת:
מיכל מנדל
נומרולוגית הילרית ומתקשרת
סלולרי:  0528802386
דוא"ל: mandel26@gmail.com
אתר: http://www.eightsense.co.il/

 


עוד באותו נושא

תינוק חורף

איך מלבישים תינוקות בחורף? איך מחממים את חדר התינוק? איך מכסים את התינוק? ובכלל - איך מתכוננים ללידת חורף?

התגובות שלכם ...

מוצרי החודש

אני מרגיש

ספר ההפעלה הנפלא של דן שטאובר מעודד ילדים לדבר על רגשות ולפתח תקשורת טובה. מומלץ!