אחד משלושת המוזיאונים לאמנות הגדולים בישראל, מתמקד בהצגת הדופק החי והפועם של האמנות העכשווית, הישראלית והבינלאומית כאחד.

מוזיאון חיפה לאמנות

מוזיאון חיפה לאמנות, אחד משלושת המוזיאונים לאמנות הגדולים בישראל, מתמקד בהצגת הדופק החי והפועם של האמנות העכשווית, הישראלית והבינלאומית כאחד. כגוף ביקורתי פעיל בשדה האמנות שם לו המוזיאון כמטרה לעקוב אחר המגמות, התופעות והתהליכים המאפיינים את התרבות בת זמננו כפי שהם משתקפים באמנות העכשווית על כל תחומיה וביטוייה הפלסטיים.

מוזיאון חיפה לאמנות נוסד ב-1951 לרגל תערוכה גדולה לכבוד מארק שאגאל. החל משנת 1977 הוא פועל בבניין הנוכחי שבשכונת הדר בחיפה - מבנה אבן ייחודי שנבנה בשנות השלושים.

אוסף המוזיאון, הנחשב לאחד המשובחים בארץ, כולל כ,000 עבודות מתקופות שונות של האמנות הישראלית בציור, רישום, פיסול, צילום, וידיאו ועבודות על נייר. באוסף בולטים אמנים ישראלים כמו מנחם שמי, יחיאל קריזה, מיכאל גרוס, משה קופפרמן  ופנחס כהן גן. האוסף הבינלאומי כולל יצירות של אמנים כמו מקס ליברמן, דייגו ריוורה, מארק שאגאל וחנה אורלוף

 

שעות פתיחה: א‘ - ד‘: 10:00-16:00, ה‘: 16:00-19:00, ו‘: 10:00-13:00, שבת: 10:00-15:00

מוזיאון חיפה לאמנות, רח‘ שבתאי לוי 26, חיפה. טל‘: 04-9115991 http://www.hms.org.il/

 

מרכז לחינוך, מוזיאון חיפה לאמנות

 

המרכז לחינוך של מוזיאוני חיפה מופקד על התיווך בין המוזיאון לקהליו השונים. המרכז מקיים באופן שוטף הדרכות בתערוכות, פעילויות חינוכיות לבתי הספר, סדנאות יצירה וקורסים לאמנות, תכניות קהילתיות, תערוכות פעילות, וכן פעילויות למשפחות ולקהל הרחב בשבתות, חופשות וימי חג. תשומת לב רבה מוקדשת להתאמת ההדרכות לקהל היעד - מבוגרים וילדים, משפחות ותלמידים, קהל שוחרי האמנות והתרבות.

המוזיאונים מהווים זירת למידה בעלת עושר בלתי נדלה להרחבת האופקים ולהעשרה רוחנית, לפיתוח טעם וחוש ביקורת. אנו מחנכים לקריאה ולפענוח של טקסטים חזותיים ולפיתוח התבוננות ביקורתית. ההתבוננות המודרכת במוצגים מזמנת לבני הדור הצעיר התנסות ראשונית באנליזה וסינתזה של מסרים חזותיים, בתהליך של העלאת שאלות, השערות ותובנות לגבי מהותו של המוצג וזיקתו למוצגים האחרים.

 

שעות פתיחה: שבת: 10:00-14:00

מרכז אמנויות, שבתאי לוי 24, חיפה, טל‘:   04-9115944


עוד באותו נושא

המסע המרגש חזרה לירושלים מתעורר לחיים במוזיאון ארצות המקרא

לכבוד סוכות יזכו המבקרים במוזיאון לשחזר את המסע מבבל חזרה לישראל באמצעות סיורים תיאטרליים...

התגובות שלכם ...

מוצרי החודש

אני מרגיש

ספר ההפעלה הנפלא של דן שטאובר מעודד ילדים לדבר על רגשות ולפתח תקשורת טובה. מומלץ!