מוזיאון טיקוטין לאמנות יפנית שוכן במרומי הר הכרמל, החולש על נופו של מפרץ חיפה.

מוזיאון טיקוטין לאמנות יפנית

מוזיאון טיקוטין לאמנות יפנית שוכן במרומי הר הכרמל, החולש על נופו של מפרץ חיפה. המוזיאון הוקם כמוסד עירוני בשנת 1959 ביוזמת פליקס טיקוטין (1893-1986), יליד גרמניה ואבא חושי (1898-1969), שהיה ראש העיר של חיפה באותם ימים. המוזיאון מוקדש כולו לשימורם והצגתם של חפצי אמנות יפניים והוא יחיד מסוגו במזרח התיכון.

מטרת המוזיאון לאפשר לקהל הישראלי ללמוד ולהכיר את התרבות והאמנות היפנית; לקדם את ההבנה ההדדית בין ישראל ובין יפן ותושבי מזרח ומערב אסיה; ולעודד את חקר האמנות והתרבות היפנית.

במחסני אוסף המוזיאון כשבעת אלפים מוצגי אמנות ואומנות מתוכם כארבעת אלפים מאוספו של פליקס טיקוטין: ציורים, הדפסים, רישומים, מסכים מצוירים, פריטי טקסטיל, ספרים עתיקים מעוטרים, כלי קרמיקה, פריטי נטסקה, עבודות לכה, חרבות עתיקות ואביזרי חרבות וחפצי אמנות שימושית בעיקר מהמאות ה־19-17, וכן הדפסים יפניים מודרניים.

התערוכות הנערכות במוזיאון מתמקדות במרכיבים שונים בתרבות היפנית. הן מציגות חתך רחב של האמנות היפנית, המסורתית והמודרנית, ומדגישות את ערכיה האסתטיים הייחודיים. התערוכות באולמות התצוגה מוחלפות אחת לשלושה חודשים בערך תוך זיקה לעונות השנה ולאירועים שונים, וכן בגלל רגישותם של הציורים וההדפסים היפנים להשפעת האור ותנאי מזג האוויר.

 

שעות פתיחת המוזיאון: א‘, ב‘, ג‘, ד‘, ה‘: 10:00-16:00, ו‘: 10:00-13:00, שבת: 10:00-15:00

מוזיאון טיקוטין לאמנות יפנית שד‘ הנשיא 89, חיפה. 04-8383554 https://www.tmja.org.il


עוד באותו נושא

ט"ו בשבט במוזיאון השקד והמרציפן

לכבוד חג האילנות יתקיימו חגיגות השקד במוזיאון: סיורים מודרכים במטעי השקדים וצפייה בפריחת השקד המדהימה ביופייה.

התגובות שלכם ...

מוצרי החודש

אני מרגיש

ספר ההפעלה הנפלא של דן שטאובר מעודד ילדים לדבר על רגשות ולפתח תקשורת טובה. מומלץ!