מהם היתרונות העיקריים של הצילום המשפחתי ומדוע נחוץ כל כך ליצור תיעוד מקצועי של כל בני המשפחה?

הכיף שבצילומי משפחה

בארה"ב קיים מנהג לפיו כל בני המשפחה מצטלמים יחדיו בסטודיו מקצועי מדי תקופה מסויימת, כמובן שאיכות התמונות היא גבוהה ובד"כ משתמשים בה כזיכרון משפחתי נפלא שמזכיר לכל אחד את בני משפחתו האהובים בין אם זה במקום העבודה, בבית או בנסיעה. 

כיום, עם התפתחות המודעות לצילום המקצועי גם בישראל, משפחות רבות מגיעות לתעד את עצמן בסטודיו על מנת ליצור זיכרון מקצועי ויפה מתקופה מסוימת בחיי המשפחה. חלק מהמשפחות מגיעות לצילומי המשפחה כאשר הילדים עדיין צעירים ואחרים מגיעים כאשר המשפחה בוגרת יותר, לעיתים אף עם המשפחה המורחבת.

אז מהם היתרונות העיקריים של הצילום המשפחתי ומדוע נחוץ כל כך ליצור תיעוד מקצועי של כל בני המשפחה?

בגלל הזיכרון

אחד הדברים היפים ביותר אצל כל משפחה הנו ההווי המשותף של ההורים והילדים, הדינמיקה המשפחתית וההנאה שבבילוי המשפחתי המשותף. פעמים רבות אנו מוצאים את עצמנו נזכרים בערגה באותם ימים בהם כולנו התגוררנו בבית משותף, היינו קרובים אחד לשני, יצאנו יחד לחופשות משפחתיות ויצרנו זכרונות משותפים. לפעמים אנחנו עוברים על האלבומים המשפחתיים ובמבט לאחור הדברים תמיד נראים מושלמים... לכן, יצירת זיכרון מקצועי מאותה תקופה, תאפשר לנו להיזכר בעוד חוויה משפחתית יפייפיה וחיובית אשר יצרנו מאותם ימים יפים של פעם.

גיבוש משפחתי

חוויית הצילום המשפחתי בסטודיו היא הרבה יותר מיצירת זיכרון משותף. הצילומים המשפחתיים מקרבים בין בני המשפחה ויוצרים גיבוש וקירבה משפחתית. הדינמיקה המשפחתית שנוצרת כאשר כל בני המשפחה מגיעים לסטודיו ומצטלמים ביחד מייצרת חוויה משותפת חזקה שגורמת לבני המשפחה להתחבר זה לזה ולהעריך את הזמן המשותף יחד. גיבוש זה תורם לחיבור בין בני המשפחה במהלך הצילומים וגם לאחר מכן וגורם להערכה משפחתית משותפת גבוהה יותר.  

זמן איכות כייפי

צילומי משפחה יוצרים זמן איכות משפחתי טוב יותר מכל בילוי אחר. האווירה בצילומים מאוד קלילה וספונטנית ונוצרת בהם תקשורת משפחתית מהנה. אחד המאפיינים הדומיננטיים של צילום המשפחה הנו הספונטניות שבהם- כאשר יש ילדים על הסט, עדיף שלא לתכנן פוזיציות ספציפיות (למעט מספר תמונות משפחתיות מסודרות) אלא לתת לילדים ולמשפחה להיכנס באופן טבעי לפוזות שהם מעדיפים להצטלם בהן. כל זה יוצר זמן איכות נפלא עבור הילדים וגם ההורים- כולם צוחקים ונהנים ולעיתים דווקא אותה ספונטניות בתמונות יוצרת את הסיטואציה הטבעית ביותר וגם את התמונות היפות והמיוחדות ביותר. מעבר לכיף שבצילומים, חוסר התכנון מאפשר ליצור מגוון רחב של תמונות בפוזיציות שונות, דבר שמוסיף המון מגוון וצבע לתמונות.

לסיכום, אין ספק שעבור כל משפחה צעירה צילום משפחתי מקצועי מהווה תוספת נהדרת שתיצור זיכרון נפלא עבור כל בני המשפחה לשנים רבות. כמו כן גם בטווח המיידי מדובר בחוויה כייפית ומגבשת שתגרום לבני המשפחה להתקרב אחד לשני ולפתח את הקשרים האישיים במשפחה. 

 

בהצלחה

 

על הכותבת:
שמרית אסף,
התחלות - צילום משפחה


עוד באותו נושא

חוקי ברזל!

נכון או לא נכון - מיתוסים הקשורים במתן ברזל לתינוקות

התגובות שלכם ...

מוצרי החודש

אני מרגיש

ספר ההפעלה הנפלא של דן שטאובר מעודד ילדים לדבר על רגשות ולפתח תקשורת טובה. מומלץ!