בואו לחוות, לשמוע, לפגוש ולראות את גיבורי העולם העתיק מתעוררים לחיים במשחק, יצירה ותיאטרון

בחודשים יולי – אוגוסט: מסע לילי במוזיאון.
באוגוסט: מסע הרפתקאות עלילתי בעקבות גיבורי התנ"ך.
בקיץ הכניסה בימי רביעי אחה"צ ובשבתות לילדים חינם. הפעילות בתשלום.

הורים וילדים מוזמנים לבלות יחד בפעילות חווייתית משותפת המשלבת מסע גדוש הרפתקאות בגלריות המוזיאון וסדנאות יצירה ייחודיות בעקבות סיפורי התנ"ך ואגדות העולם העתיק. בואו לחוות, לשמוע, לפגוש ולראות את גיבורי העולם העתיק מתעוררים לחיים במשחק, יצירה ותיאטרון.

מסע לילי במוזיאון
החל מיולי ועד סוף אוגוסט, בכל יום רביעי בשעה 20:00, מוזיאון ארצות המקרא יתעורר לחיים בלילה, למסע בלתי נשכח בעקבות השמש במצרים העתיקה.

ימי ד' | יולי-אוגוסט | 20:00 – 21:00
מדי ערב שוקעת השמש אבל לאן היא נעלמת?
ומה מתרחש בעולם הלילה המצרי?
ומי האויב האכזרי המאיים על זריחתה?

מוזיאון ארצות המקרא מזמין את כל המשפחה לסיור הרפתקאות לילי לאור פנסים בגלריות המוזיאון בעקבות מסע הלילה של השמש במצרים העתיקה. במהלך הסיור נבלוש אחר אוצרות עתיקים, קברים מתקופת מצרים העתיקה, ציורי קיר, תכשיטים ועוד. נשמע על סיפוריים על עולם המתים. ניצור מזכרת בהשראת הסיור ונקנח בתה חם.

משך הפעילות כשעה והיא מיועדת לגילאים 7-12

יש להירשם מראש, מספר המקומות מוגבל!

מחיר (כולל דמי כניסה למוזיאון):  ילד: 35 ₪ | מבוגר: 20 ₪,

פרטים והרשמה בקופת המוזיאון, טל' 5611066 –02; דוא"ל: kupa1@blmj.org

 

אוגוסט לכל המשפחה
במהלך חודש אוגוסט מוזמן הקהל הרחב בכל ימות השבוע לפעילות סביב דמות וסיפור תנ"כי מוכר הכוללת סיור חוויתי במוזיאון עם שחקן וסדנת יצירה מהנה:

ימי א': תיבת נח - לאחר המבול, נח והחיות מתכוננים לצאת מהתיבה, אבל מישהו לקח את המפתח! הילדים מצטרפים לנח לפענוח התעלומה באמצעות כתבי חידה משעשעים ובעזרתן של החיות המסתתרות בחפצים העתיקים. בסדנת היצירה ניצור תיבת נח פרטית לאמבטיה.

ימי ב' ו-ה': בחזרה לגן עדן - החורשה בסכנה; כדי להציל אותה יוצאים ילדי השכונה למרוץ כנגד הזמן. יחד הם חוזרים לימי בראשית כדי ללמוד על חשיבותם של הצמחים והחיות בעולם העתיק וכיצד ניתן לחיות בהרמוניה עם הטבע. הסיור בשילוב יצירותיו של הפסל הספרדי מנל אלוורז ובסיומו ניצור ציפור גן עדן מחומר.

ימי ג': שלמה המלך ומלכת שבא - מלכת שבא מגיעה מרחוק כדי לבחון את חוכמתו של שלמה. בעזרת הילדים יפתור המלך את החידות ויחד יצאו להרפתקה בעקבות בית המקדש ותרבויות העולם העתיק. המסע יסתיים ביצירת שרביט מלכותי ומיוחד.

ימי ד': אסתר המלכה - אחשוורוש מזמין לארמון את כל הממלכה, אבל אסתר והילדים עדיין לא מוכנים למשתה. מה ילבשו? והאם יצליחו להגיע בזמן? תגלו בסיור קסום מהאגדות.

בסדנת היצירה נכין מסכה מיוחדת לנשף.

הפעילות תתקיים בימים א'- ה', 7- 30 באוגוסט 2011

בשעות 10:00, 11:00 ו- 12:00

משך הפעילות כשעתיים והיא מיועדת לגילאים 5 - 9

יש להירשם מראש!

מחיר (כולל דמי כניסה למוזיאון):  ילד: 35 ₪ | מבוגר: 20 ₪

 

פרטים והרשמה בקופת המוזיאון טל' 5611066 –02,  דוא"ל: kupa1@blmj.org

http://www.blmj.org/ 

 

וגם .... עכשיו במוזיאון! חוברת קומיקס מדליקה "עלילות שַׁמשִׁי - בעקבות התנ"ך במוזיאון"- פעילות לאורך כל ימיות השנה.
ילדים (מגיל 9 ומעלה) מוזמנים לסייר עצמאית במוזיאון, יחד עם חוברת קומיקס מרהיבה, שהוכנה במיוחד בשבילם - "עלילות שָמשי - בעקבות התנ"ך במוזיאון ". בחוברת יפגשו הילדים את שָמשי, דמות בדיונית מהעולם העתיק, שתיקח אותם לסיור בגלריות המוזיאון, בעקבות תרבויות, סיפורים ודמויות מהעולם העתיק. את החוברת המושקעת והאטרקטיבית ניתן לרכוש בקופת המוזיאון והיא מהווה גם מזכרת יפה מהביקור. 

כאמור, לקראת ולכבוד הקיץ, אגודת הידידים של מוזיאון ארצות המקרא מאפשרת לילדים בגילאי 5-17 (כולל) כניסה חינם למוזיאון בימי רביעי אחה"צ (בין השעות 16:00 ל21:30) ובשבתות בין 10:00 ל15:00.

 


עוד באותו נושא

התגובות שלכם ...

מוצרי החודש

אני מרגיש

ספר ההפעלה הנפלא של דן שטאובר מעודד ילדים לדבר על רגשות ולפתח תקשורת טובה. מומלץ!

הורים לילדים – מה אתם מחפשים?