חודש ועוד חודש חולפים, ועדיין לא מופיעים 2 קווים בערכת בדיקת ההיריון. בקצב התזזיתי הישראלי, אם לא מושג הריון בתוך חודשים ספורים, המצב כבר מוגדר "בעיה". איזה פתרונות נבחנים כעת?

להקים משפחה דרך מדפי הסופרמרקט

איך אפשר להקים משפחה דרך מדפי הסופרמרקט

חודש ועוד חודש חולפים, ועדיין לא מופיעים 2 קווים בערכת בדיקת ההיריון. חודש אחר חודש אתם מתאכזבים. הסביבה הקרובה מתחילה להציק. כולם שואלים מה קורה. נראה שמסביבכם כולן בהריון. רק אצלכם לא קורה כלום.

מה עושים בתוך כל הלחץ הזה ?

על פי הסטטיסטיקה, כ-15 אחוז מהזוגות המעוניינים להיכנס להריון נתקלים בקשיים. סיכוייו של זוג פורה, להרות בחודש שבו קיימו יחסים בזמן הביוץ, עומדים על כ-30-35 אחוז בלבד.

כ-80 אחוז מהזוגות יהרו תוך שנה של ניסיונות. מתוך 20 האחוזים הנותרים, מחצית יהרו בשנה השנייה. כלומר: לאחר שנתיים של ניסיונות להרות, רק 10 אחוז מהזוגות יצטרכו לפנות לעזרה בהגשמת משאלתם להפוך להורים.

אז איפה אתם בתוך כל המספרים האלה?

בעשרות השנים האחרונות נאספו עוד ועוד הוכחות מדעיות לחיזוק הקשר שבין תזונה, והשפעתה על פוריות האישה והגבר. זאת ועוד: בשנים האחרונות מראים מחקרים בינלאומיים, כי קיימת עלייה בקושי להיכנס להיריון בעולם המערבי. 15 אחוז מהזוגות הנשואים אינם מצליחים להיכנס להריון בצורה טבעית במשך שנה מתחילת המאמץ.

תזונה ופוריות

כיוון שבליבו של תהליך ההפריה עומדת מערכת ביולוגית מופלאה של גוף האדם, הרי שהזנה תקינה הכרחית ליצירה, בנייה, התפתחות והתמזגות התאים. גורמים תזונתיים רבים מלווים ותומכים בתהליך זה.

המזון שאנו אוכלים הוא מקור לחלבון, שומן, פחמימות, ויטמינים, מינרלים, וכן חומרים ייחודיים נוספים. חוסר ברזל למשל, הוא אחד מהחסרים הנפוצים ביותר. מסקר שנערך בישראל עולה כי 49% מהנשים בגיל הפוריות מדווחות על אנמיה מחסר בברזל. מחקרים מצביאים על קשר חזק בין חסר ברזל לאי-פריון על רקע בעיות בביוץ.

אין זמן

בקצב התזזיתי הישראלי, אם לא מושג הריון בתוך חודשים ספורים, המצב כבר מוגדר "בעיה". בני הזוג מתייצבים באחת מהיחידות לטיפולי פריון או אצל הרופא המומחה. בירורים ראשוניים ומיד יוצאים לדרך. האם נבחנות דרכים אחרות?

מחקר שנעשה בבית הספר לרפואה של אוניברסיטת סטנפורד מראה, כי "תוספי תזונה מספקים טיפול משלים או אלטרנטיבי יעיל וטוב לטיפולי הפוריות" (Reprod Med 2004). תזונה היא כלי מדהים, נוח וזמין, שעשוי לעזור במקרה של קושי בכניסה להריון. אולי זה הפיתרון המתאים עבורכם?

 

על הכותבת:
מרב גודוביץ,
תזונאית ונטורופתית,
מתמחה בטיפולי פוריות טבעיים וטיפול בנשים בגיל המעבר
www.meravgudovich.co.il

 


עוד באותו נושא

התפתחות התינוק: הליכה

בערך בגיל 14 חודשים מתחילים תינוקות ללכת. איך נעודד הליכה ולמה עלינו לשים לב אצל תינוקות שמתמהמהים בכך?

התגובות שלכם ...

מוצרי החודש

אני מרגיש

ספר ההפעלה הנפלא של דן שטאובר מעודד ילדים לדבר על רגשות ולפתח תקשורת טובה. מומלץ!