תמיכה בנשים בהריון לשם חיזוק והכנתן ללידה, הינה מסורת עתיקת שנים, אשר חוזרת ותופסת לה מודעות וחשיבות בתקופה המודרנית והעמוסה של ימינו.

להגיע ללידה רעננה ומוכנה

תמיכה בנשים בהריון לשם חיזוק והכנתן ללידה, הינה מסורת עתיקת שנים, אשר חוזרת ותופסת לה מודעות וחשיבות בתקופה המודרנית והעמוסה של ימינו.

תמיכה משולבת המתייחסת לגוף ולנפש משלבת, מצד אחד תרגילי נשימה והרפיה ומתן כלים להתמודדות עם לחץ וחרדה, ומצד שני, משלבת טכניקות מגוונות שמטרתן להקל על הגוף המשתנה, לטפל בכאבים ולמנוע תופעות לוואי בעתיד.

בהקשר של גוף - נפש, אנו מוצאים פעמים רבות ש: חוויות נפשיות מתבטאות בגוף לדוגמא: בעת עומס נפשי - הגוף יתכווץ, ננשום פחות עמוק וכו‘ וכן חוויות פיזיות / תפיסתנו את הגוף שלנו משפיעים על מצב רוחנו. טיפול במישור הפיזי, משפיע לפיכך גם על הנפש ומאפשר רגיעה, חזרה לאיזון מנטאלי, הטמעת החוויה הפיזית לחוויה נפשית נעימה, מחזקת ומרגיעה.

האישה ההרה, אשר גופה משתנה במהלך ההיריון, חווה פעמים רבות כאבים שונים, בצקות, עצירות ועוד.

שינויים פיזיים אילו מלווים אף בשינויים רגשיים - מתח וחרדה לקראת הבאות לעומת אושר גדול על ההיריון המתקדם. עייפות ועצבנות לעומת התרגשות גדולה וציפייה.

זן שיאצו הנו אחת השיטות המקובלות אשר מאפשרות תמיכה ומתן מענה לפן הפיזי והנפשי של האישה ההרה.

יתרונות השיטה, מעבר לרשום לעיל, הוא במתן תרגילי בית כצידה לדרך והמלצות לתזונה נכונה, המאפשרים לאישה ההרה לשמור על איזון בחיי היום - יום ולטפח הריון בריא.

מחקרים מראים כי טיפול שוטף במהלך ההיריון, אשר מכין את הגוף, מחזקו ומשמר את גמישותו, מאפשר לידות קלות יותר ואף מונע פעמים רבות פנייה לניתוח קיסרי.

תמיכה משולבת גוף- נפש מותאמת לצרכיה של האישה ההרה ולתקופת ההיריון (טרימסטר) בו היא נמצאת ואפשר ואף מומלץ להתחיל בה החל מסוף השליש הראשון של הריון תקין.

 

מאחלת לך הריון בריא ולידה קלה

 

על הכותבת:
אורנה אזולאי
תומכת לתהליכי פריון והריון
info@orna-azulay.co.il


עוד באותו נושא

בריחת שתן: יש מה לעשות

למעלה מ- 30% מהנשים חוו את התופעה הלא נעימה של בריחת שתן בדרגה כזו או אחרת בעת שהיו בהריון.

התגובות שלכם ...

מוצרי החודש

אני מרגיש

ספר ההפעלה הנפלא של דן שטאובר מעודד ילדים לדבר על רגשות ולפתח תקשורת טובה. מומלץ!