איזה ילד לא רוצה ללמוד על מדע בדרך פשוטה ואטרקטיבית? סיורים, צפייה והשתתפות בהדגמות מדעיות לילדים - הכל במוזיאון המדע בירושלים.

מוזיאון המדע בירושלים

מוזיאון המדע ע"ש בלומפילד בירושלים מזמין ילדים והוריהם ללמוד על מדע בדרך פשוטה ואטרקטיבית, דרך סיורים בתערוכות המוזיאון וצפייה והשתתפות בהדגמות מדעיות, בתיאטרון מדע ובסדנאות בניה. הפעילויות מתאימות לילדים מגיל 4 עד גיל נוער.

המוזיאון מציג את אשכול התערוכות דרך המים: מים בירושלים, מקורות המים וחוקרים מים.  הצצה לעולם המים ההיסטורי והעכשווי ולפיתוחים ישראליים טכנולוגיים בתחום הטיפול במים. בתערוכה פאנלים גראפיים,  מצגות, סרטים, משחק ניהול מים ממוחשב ומוצגים אינטראקטיביים.

מידי יום מתקיימים סיורים מודרכים, הדגמות בנושא המים ופינת בניה.

תערוכות רצות: "מקורות המים", "חוקרים מים", "מים בירושלים", "מנוף לגילוי", "מדע זה כל הסיפור", "פנס חושך", "מה הקשר", "שם הmeשחק", "סיבוב בלונה פארק", "לאור החשמל", "בא בחשבון", "אשליות".

ד"ר מולקולה של מים – תיאטרון מדע הומוריסטי עם ד"ר מולקולה (אורי וייל) על תכונות המים. כולל הדגמות וניסויים בשיתוף הקהל.  מידי שבת בשעה 13:00. בתוספת 15 ₪.

סיורים מודרכים בחדר המראות: קליידוסקופ ענק עשוי מראות שילדים ומבוגרים יכולים להיכנס אל תוכו. כל מראה משתקפת במראות האחרות, ובכל פינה זוויות אחרת ומספר השתקפויות שונה. סביבה קסומה שמעוררת את הסקרנות ומעודדת משחקים והתנסויות.

פינות בניה: בונים ומתנסים בעקרונות מדעיים, ולוקחים הביתה למזכרת: "מחשבון מראות": הילדים בונים את מחשבון המראות ומניחים במרכזו חפצים שונים (כמו בובה, מחק או עיפרון). מספר הפעמים שהחפץ משתקף במראות תלוי בזווית הפתיחה; "מזרקה" של מים: הילדים בונים מאביזרים פשוטים מזרקה צנטריפוגאלית. כשמסובבים את המזרקה היא "משפריצה מים".

 

ימים ושעות פתיחה:
ימים ב‘ – ה‘ בין השעות 10:00 – 18:00
ימי שישי – בין השעות 10:00 – 14:00
שבתות - בין השעות 10:00 – 16:00

כניסה: ילדים עד גיל 5-חינם, 34 שקלים ליחיד, 110 שקלים כניסה משפחתית (הורים וילדים עד גיל 18),
הנחות: כרטיס "ירושלמי", חיילים, סטודנטים, גמלאים ונכים.

כתובת: שדרת המוזיאונים גבעת רם ירושלים, 91904, טל. 02-6544888, mada@mada.org.il http://www.mada.org.il/


עוד באותו נושא

מוזיאון מגדל דוד

מוזיאון מגדל דוד לתולדות ירושלים ממוקם במצודה מימי הביניים הידועה בשמה "מגדל דוד" בסמוך לשער יפו, שער הכניסה ההיסטורי לעיר העתיקה ומזמין את הציבור להציץ לתקופות שונות בחיי העיר ירושלים.

התגובות שלכם ...

חוות דעת

ביקרנו במוזיאון המדע בירושלים והיה מדהים!

 

אמנם היה מאד עמוס בהתחלה (הגענו ב 15:00 ) אבל אחרי שעה בערך התחיל להירגע והצפיפות ירדה. גם מזג האויר הירושלמי יחסית נעים בקיץ לעומת מקומות אחרים בארץ, וכך יכלנו לשבת בנחת ולהנות גם מחצר המוזיאון והמוצגים בה.

 

מקסים לראות את הילדים מתלהבים לחקור ולגלות כל מיני דברים במוצגים השונים במוזיאון, ומה שאפילו יותר נחמד זה שילדים בכל הגילים (אנחנו היינו עם ילדים מגיל 3 ועד 8 ) מוצאים כל אחד במה להתעסק שם.

 

אף אחד מהם לא רצה ללכת הביתה גם כשהמוזיאון נסגר ב 20:00....

 

שלכם,
ליאת גולדשטיין
האמא של אמאבא

מוצרי החודש

אני מרגיש

ספר ההפעלה הנפלא של דן שטאובר מעודד ילדים לדבר על רגשות ולפתח תקשורת טובה. מומלץ!