מוזיאון מגדל דוד לתולדות ירושלים ממוקם במצודה מימי הביניים הידועה בשמה "מגדל דוד" בסמוך לשער יפו, שער הכניסה ההיסטורי לעיר העתיקה ומזמין את הציבור להציץ לתקופות שונות בחיי העיר ירושלים.

מוזיאון מגדל דוד

המוזיאון מציג את סיפורה של ירושלים, את האירועים הבולטים בתולדותיה למן העדויות הראשונות לקיום עיר בירושלים באלף השני לפנה"ס ועד להיות ירושלים בירת מדינת ישראל ואת חשיבותה לבני שלוש הדתות.

תצוגת הקבע ממחישה את תולדות העיר לאורך ציר הזמן באמצעים מגוונים, ומוסברת בשלוש שפות: עברית, ערבית ואנגלית.

המצודה עצמה היא אתר ארכיאולוגי מרתק. השרידים שבה הם עדות לעבר רב התהפוכות של העיר, ויוצרים בתוכה ייצוג של העיר ירושלים על תקופותיה בזעיר אנפין.

ממגדלי המצודה נשקף נוף מרהיב בתצפית של 360 מעלות אל העיר העתיקה של ירושלים ואל העיר החדשה.

נוסף להיותו מוזיאון להיסטוריה פניו של המוזיאון אל ההווה ואל העתיד: מוזיאון מגדל דוד מציג תערוכות מתחלפות אשר מתייחסות לתפאורה הייחודית של המקום, והן משלבות בין הדרה של המצודה העתיקה וההיסטוריה הספונה בין אבניה לבין הצגה עכשווית של נושאים אומנותיים ותרבותיים. כן עורך המוזיאון הרצאות ואירועים מיוחדים בתחומי המוזיקה, המחול והדרמה, ומקיים עשרות פעילויות ותכניות חינוכיות.

במקום מתקיים מופע לילי יחידי מסוגו בעולם.

 

החזיון הלילי

חומות המצודה משמשות תפאורה למופע לילה שכולו חגיגה של צלילים ומראות. בין השרידים הארכיאולוגיים שבחצר המצודה ולצלילי מוזיקה מקורית נגלה סיפורה של העיר ירושלים בדימויי-ענק עוצרי נשימה של מציאות מדומה.

החיזיון הלילי עשוי בטכניקה של "אחיזת עיניים", אבני החומות והמבנים נמוגים לתוך התמונות והדימויים המוקרנים עוטפים את הצופה בחוויה רב חושית יחידה מסוגה.

טכניקות חדשניות ומערכת מחשוב משוכללת מפעילות 20 מקרנים, 10 נגני וידאו, 14 מחשבים ו-14 רמקולים. אליהם מצטרפים כ-10 קילומטרים של כבלים ושני בתי הקרנה.

יוצרים: חברת Skerzo, צרפת; מוזיקה מקורית: אטיין פרושון; אפקטים קוליים: ז‘אן גודייר; אוצרת המופע: רנה סיון, מוזיאון מגדל דוד.

החיזיון הלילי, הראשון מסוגו בעולם, מיועד לכול - לתיירים ישראלים ומחו"ל, לקהל משפחות, דוברי כל השפות - ולכל אוהבי ירושלים!

 

המופע מתקיים בסיוע עיריית ירושלים, משרד התיירות, החברה הממשלתית לתיירות והקרן לירושלים.

 

מוזיאון מגדל דוד נמצא סמוך לשער יפו בעיר העתיקה, בירושלים.

http://www.towerofdavid.org.il/

 


עוד באותו נושא

מוזיאון ארצות המקרא ירושלים

אחד מהמוזיאונים היפים ביותר בישראל, מזמין את הקהל הרחב למסע בעולמות העבר המרתקים של אזורנו.

התגובות שלכם ...

חוות דעת

מוזיאון מגדל דוד מקום מרתק ללמוד על ירושלים ותקופותיה השונות.

לדעתי עם ילדים קטנים עדיף להגיע ביום שיש פעילות מודרכת, אבל זה בטח לא חובה אלא תלוי באופי הילד.
אנחנו הגענו עם ילדים בני 5 עד 7, והם התעניינו מאד בתקופות השונות של העיר, אהבו לשמוע סיפורים על ההיסטוריה של ירושלים ולהתבונן בתמונות ובדגמים השונים וכמובן גם בנוף המדהים של ירושלים.   

 

הייתי גם בחזיון הלילי עם הילדים, והיה מדהים!

אחרי נסיעה ארוכה עם שני ילדים יחסית קטנים (5 ו-7 ), הגענו עייפים למופע אבל עוד לפני שהתחיל החזיון כשרק נכנסנו לעולם הקסום של המוזיאון הם התעוררו.

לסיכום - מומלץ!

 

נ.ב. לא לשכוח להביא סוודר לחזיון הלילי ונעלי ספורט לטיול במוזיאון....

מוצרי החודש

אני מרגיש

ספר ההפעלה הנפלא של דן שטאובר מעודד ילדים לדבר על רגשות ולפתח תקשורת טובה. מומלץ!