מי לא מכיר את תחושת הבהלה כאשר חלום רע מקפיץ אותנו מהמיטה? כמה פעמים ילדינו מתעוררים עם דמעות בעיניים בגלל חלום מפחיד? שומר החלומות יספר לקוראים הצעירים שאין ממה לפחד , כי יש מישהו שדואג לנו בזמן השינה.

שומר החלומות

שומר החלומות

כתב ואייר: רוברט אינגפן, נוסח עברי: יהודה אטלס

הוצאת פלא

גיל יעד 6-8

 

מי לא מכיר את תחושת הבהלה כאשר חלום רע מקפיץ אותנו מהמיטה? כמה פעמים ילדינו מתעוררים עם דמעות בעיניים בגלל חלום מפחיד?

שומר החלומות יספר לקוראים הצעירים שאין ממה לפחד , כי יש מישהו שדואג לנו בזמן השינה.

 

רוברט אינגפן כתב ואייר, במיוחד עבור נכדתו, ספר הדרכה קסום על אישיותו ותפקידו של שומר החלומות, שירתק ילדים בני כל הגילים. היצורים הנולדים בחלומותינו מנסים לעיתים קרובות לברוח מהם ולהתפרץ אל המציאות כדי לשבש אותה. תפקידו של שומר החלומות הוא ללכוד אותם ולהחזיר אותם אל עץ החלומות הגדול שהם שייכים אליו. הידיעה כי שומר החלומות נמצא תמיד על משמרתו, עשויה להבטיח כי יצורי הבלהה הנולדים בחלומותינו הרעים, יתפוגגו וייעלמו לתוך שינה שלווה ומאושרת.

 

האיורים הנפלאים של אינגפן הופכים את הספר ליצירת אמנות ופותחים בפני הילדים עולם איורים שלא הכירו עד כה.

 

רוברט אינגפן , ילדי 1936, גילונג, אוסטרליה, נחשב לאחר המאיירים הגדולים בעולם ספרות הילדים ואחד המאיירים , המעצבים וסופרי הילדים הנודעים והפוריים ביותר שהעמידה היבשת החמישית. לפני כחמישים שנה החל ללמוד איור, אמנות ועיצוב בקולג‘ המלכותי הטכני בלבורן. מאז 1970 אייר וכתב יותר ממאה ספרי פנטזיה וספרים אחרים, לילדים ולבוגרים. יצר פסלים ועיצב בולים ושטיחי קיר והציג תערוכות. הוא זכה בשפע פרסים בארצו ומחוצה לה. ב-1986 הוענקה לו מדליית הנס כריסטיאן אנדרסן - אות הכבוד הגבוה ביותר - על תרומתו ארוכת השנים לספרות הילדים הבינלאומית.

אייר בין השאר, קלאסיקות כ"פינוקיו" מאת קרלו קולודי, "אליס בארץ הפלאות" מאת לואיס קרול, "הרוח בערבי הנחל" מאת קנת גרהם, "פיטר וונדי" מאת ג‘יימס מאתיו בארי, "הרפתקאות טום סוייר" מאת מרק טוויין, "סוד הגן הנעלם" מאת פרנסס הודג‘סון ברנט ו"אי המטמון" מאת רוברט לואיס סטיבנסון.

הוא ורעייתו אנג‘לה חיים היום באנג‘לסי סמוך לגילונג. יש להם ארבעה ילדים, שישה נכדים ונין אחד.

 


עוד באותו נושא

ניפוץ מיתוסים על שינה

האם שינה בצהריים משפרת את התפקוד? האם ככל שנישן יותר בלילה נהיה ערניים יותר ביום? וכמה צריך לישון בסופ"ש כדי להשלים את כל מה שהחסרנו במשך השבוע?

התגובות שלכם ...

מוצרי החודש

אני מרגיש

ספר ההפעלה הנפלא של דן שטאובר מעודד ילדים לדבר על רגשות ולפתח תקשורת טובה. מומלץ!