ציוד שמומלץ להכין לילד ראשון

היצע מוצרי התינוקות בשוק הינו מגוון ומפתה, במיוחד עבורכם הורים לעתיד לילד ראשון, שאינכם מנוסים בעולם זה ועדיין לא מבחינים בין ציוד חיוני ושימושי לתינוק בתקופת חייו הראשונה ובין ציוד שנחמד שיהיה אך בהחלט ניתן לוותר עליו. העיקרון הראשי והמנחה בעת רכישת הציוד לתינוקות הוא לוודא באופן פרטני לגבי כל מוצר ומוצר שאכן עומד בתו תקן מכיוון שעל נושא הבטיחות של התינוק לא מתפשרים באף מחיר.

כדי להימנע מקנייה מיותרת, ריכזנו עבורכם רשימת ציוד מומלץ שצריך להכין לילד ראשון:

עריסה/ מיטת תינוק
בחודשיו הראשונים, כדאי להצטייד בעריסה. לרוב היא מיועדת עד גיל 3-4 חודשים מבחינת תו התקן שלה, לאור מימדיה הקטנים בהשוואה למיטה לתינוק. ניתן להשכירה לתקופה זמנית ומומלץ לבחור בעריסה יחסית רחבה וניידת, שתהיה נוחה גם לתינוקות גדולים יחסית ותוכלו להעבירה בין החדרים בבית ולא תהיו מוגבלים לחדר אחד. מיטת תינוק יכולה להוות אפשרות לאחר התקופה הראשונית בעריסה או מההתחלה, לפי שיקולכם. במרבית המקרים המיטה והעריסה מגיעים ללא מזרון (במיוחד המיטה) ואותם אתם נדרשים לרכוש בנפרד. מומלץ להצטייד במזרון טוב ונוח, יחד עם סט מצעים, כולל שמיכה, מגן ראש ולפחות 2-3 סדינים להחלפה.

 

שידת החתלה + מזרון לשידה
לשם הנוחות והבטיחות , מומלץ להצטייד בשידת החתלה רחבה הכוללת מגירות אחסון נוחות ופינות מעוגלות, כאשר בהמשך תוכלו להפוך אותה לשידת אחסון המוצרים. בנוסף, יש לרכוש משטח החתלה לשידה.

 

עגלת תינוק
מומלץ לבחור עגלת תינוק שתענה לכם על הצרכים מבחינת התדירות שתעשו שימוש בה, סביבת המגורים שלכם מבחינת מדרכות סלולות או דרכי עפר, גודל תא המטען, גובה המשתמש העיקרי בעגלה וכו'. אין צורך לבחור בעגלה היקרה ביותר בשוק, אלא בעגלה שקיבלתם המלצות עליה מבחינת אמינות, משקל נמוך ככל הניתן ונוחות השימוש הן לכם והן לתינוק. מומלץ להצטייד בתיק נוח לעגלה, שתוכלו לאחסן בתוכו את הציוד החיוני לתינוק בעת יציאתכם מהבית, עדיף שיכלול משטח החתלה ותאי אחסון בהתאם למוצרים השונים.

 

ציוד אמבטיה 
יש להצטייד באמבטיה ומעמד, כולל מתקן פנימי שיאפשר לכם לאחוז בתינוק בביטחון. הצטיידו בשתי מגבות גדולות ורכות לתינוק (אפשר כאלה הכוללים כיסוי ראש או הנתלות על הצוואר שלכם), אל סבון לתינוק ושמפו.

 

מוצרי טיפול וטיפוח
יש להצטייד במשחה לטוסיק, שמן תינוקות (במידה ואתם מתכנים עיסוי תינוקות), חבילות מגבונים לחים, מסרק-מברשת המיועדים לתינוק, מספריים לגזירת ציפורני התינוק, אלכוהול לניקוי איזור הטבור כולל פדי גזות ומקלוני אוזניים מיוחדים לתינוקות, מד חום דיגיטאלי, תרופה להורדת החום, מד חום לחדר, ניתן גם לרכוש מד טמפרטורה למים באמבטיה במידה ואתם אינכם סומכים על שיטת המרפק לבדיקת חום המים. כדאי לרכוש מראש חבילה אחת של טיטולים ניו בורן ולאחר השימוש הראשוני ובחינת התאמת המוצר לרכוש חבילות נוספות. יש לקחת בחשבון כי התינוק גדל באופן משמעותי בתקופה הראשונה לחייו ולכן לא כדאי להצטייד מראש בחבילות רבות של טיטולים שמהר מאוד יהפכו ללא מתאימות. בנוסף, לפחות שלישיית חיתולי טטרה ושלישיית חיתולי פלנל נעימים ורכים. רכשו אבקת כביסה ומרכך כביסה לתינוק על מנת שתוכלו לכבס בנפרד את הבגדים הקטנים.

 

מוצרים נלווים
מומלץ לרכוש בייביסנס - מוניטור נשימת תינוקות שמצפצף במקרה של הפסקת נשימה ותנועה. מנשא לתינוק הוא אפשרות טובה להרגעתו ולניידות נוחה איתו. מומלץ לרכוש זוג מוצצים אחד בלבד ולוודא שהוא מתאים לתינוק לפני שמצטיידים ביותר מוצצים. בחלק מהמקרים יהיה צורך לנסות סוגים שונים של מוצצים עד שנמצא המוצץ המתאים עבור התינוק. מומלץ להצטייד במנורת לילה לחדר התינוק.

 

סלקל/ כיסא בטיחות
חובה להצטייד בסל קל בעת יציאתו של התינוק מבית החולים. ניתן לבחור בסל קל או בכיסא בטיחות המותאם מגיל 0 שניתן להרכבה גם נגד כיוון הנסיעה.

 

מוצרי הנקה
מומלץ לרכוש 2 חזיות הנקה נוחות, משאבת חלב במטרה לעודד את היווצרות החלב בימים הראשונים ולהמשך כשלא תהיו זמינים עבורו. מומלץ להתייעץ עם חברות ובפורומים לגבי המשאבה המומלצת ביותר בהתאם לצרכים שלכם. רכשו חבילת פדים להנקה כדי למנוע לכלוך הבגדים בעת דליפת החלב. בנוסף, ניתן להצטייד בכרית הנקה עבור נוחות ההנקה (מוצר לא הכרחי),

 

מוצרי הזנה
מומלץ לרכוש 2 בקבוקים קטנים בלבד בשלב הראשוני, שוב כדי לוודא את התאמת המוצר לתינוק לפי העדפותיו. בנוסף, מתקן לייבוש בקבוקים, מברשת לניקוי הבקבוקים, מחלק מנות ישמש אתכם בעת יציאתכם מהבית, סטריליזטור לעיקור הבקבוקים (יש אפשרות לבחור חשמלי או המיועד למיקרוגל) וכמובן, המוצר החשוב- תחליף חלב בהתאם להעדפותיכם. 

 

ביגוד ראשוני לתינוק
מומלץ להצטייד בביגוד ראשוני בסיסי מאחר וקחו בחשבון שסביר להניח שתקבלו ביגוד במתנה. הביגוד הראשוני יכלול כ-6 סטים של חזיות ורגליות או בגדי גוף ורגליות, כמות זהה של אוברולים, גרביים במידה ואין רגליות לביגוד וכובע לתינוק.

 

לגבי צעצועים, אוניברסיטה, טרמפולינה, משטחי פעילות, כל אלה יכולים להיות רלוונטיים לקידום ולליווי התפתחותי טבעי של התינוק, במיוחד כאשר מדובר בילד ראשון ואינכם מצוידים במוצרים אלה אך בכל זאת מומלץ לחכות עם הרכישה עד שתקבלו את המתנות כי לרוב הן כוללות את המוצרים הללו וחבל להוציא כסף על מוצרים שתקבלו.

לסיכום,

מומלץ להצטייד ברשימת ציוד בסיסית שתשמש אתכם בתקופה הראשונית מאוד, כאשר את יתר המוצרים תוכלו לרכוש בעצמכם לאחר לידת התינוק ובהמשך הדרך בהתאם להעדפותיו ולצרכיכם. לא מומלץ להתפתות ולרכוש מוצרים מיותרים הכלולים בחבילות הלידה בחנויות אלא להתמקד רק במוצרים הבסיסיים והחיוניים שיהיו שימושיים לצורך טיפולו.  

 


עוד באותו נושא

התגובות שלכם ...

מוצרי החודש

אני מרגיש

ספר ההפעלה הנפלא של דן שטאובר מעודד ילדים לדבר על רגשות ולפתח תקשורת טובה. מומלץ!

הורים לילדים – מה אתם מחפשים?