פריצת דרך בטיפול בקוליק וגזים בתינוקות: טיפות פרוביוטיקה ביוגאיה לתינוקות ולילדים המוכחות מחקרית כמפחיתות משמעותית את תסמיני הקוליק והתפרצויות הבכי.

ביוגאיה - טיפות פרוביוטיקה לתינוקות ולילדים המוכחות מחקרית

תופעת הקוליק והגזים במערכת העיכול מאפיינת כמעט כל תינוק שנולד ומדירה שינה מעיניהם של ההורים הטריים. התופעה נמשכת לרוב עד גיל 4 חודשים ואחד מתסמיניה המובהקים הוא בכי רב, התכווצויות ועוויתות בבטן.

 

ביוגאיה היא הפרוביוטיקה היחידה בטיפות, המכילה את החיידק הפרוביוטי הייחודי לקטובצילוס רוטרי פרוטקטיס. במחקרים קליניים שנערכו על תינוקות עם קוליק נמצא, שביוגאיה מפחיתה משמעותית את בכי התינוק הסובל מתופעת הקוליק כבר לאחר שבוע אחד של טיפול!

 

פריצת דרך מחקרית בשנים האחרונות, קושרת את תופעת הקוליק לתופעה מעניינת המתרחשת במעי התינוק. נמצא שלתינוקות הסובלים מ"קוליק" יש חוסר איזון בין קבוצות  החיידקים במעי (דיסביוזה). למעשה חוקרים מצאו שלתינוקות עם קוליק יש כמות גדולה יותר של חיידקים קוליפורמים ופחות חיידקים מסוג לקטובצילוס. הרכב לא מאוזן של חיידקים במעי, כפי שמוצאים בתינוקות עם קוליק, עלול לגרום לחילוף חומרים לא תקין במעי של מלחי מרה, חומצות שומן קצרות וגזים, וכתוצאה מכך לגרום לקוליק, כאבי בטן, שלשולים ועצירות. על מנת להילחם בחוסר האיזון במעי ובתופעות השליליות שעלולות להיגרם מכך, נמצא חיידק פרוביוטי מיוחד במינו, לקטובצילוס רוטרי פרוטקטיס.

 

חיידק פרוביוטי זה מוגן בפטנט בלעדי בתוסף התזונה החדש "ביוגאיה", שהושק בימים אלו ומהווה בשורה של ממש.

חיידק הלקטובצילוס רוטרי מסייע ביצירת איזון נכון של חיידקים במעי, ע"י שחרור חומרים שהוא מייצר כדוגמת הרוטרין, חומר ייחודי שרק חיידק זה מייצר ותפקידו למנוע גדילה של חיידקים פתוגנים (מעוררי מחלות) בנוסף, החיידק משחרר חומרים כמו חומצה לקטית וחומצה אצטית, שמעודדים גדילה של חיידקים פרוביוטים "טובים" נוספים. בדרך זו חיידק הלקטובצילוס רוטרי פרוטקטיס, שנמצא בביוגאיה, מעודד יצירת איזון נכון של חיידקים במעי ובכך גורם להפחתת סימפטומים של קוליק, גזים, כאבי בטן, שלשולים ועצירות..

 

תכונה מעניינת נוספת שמצאו בחיידק הלקטובצילוס רוטרי היא, שחיידק זה נדבק לתאים החיצוניים של המעי, וגורם לתאים אלו להיות עמידים יותר מפני חדירת חיידקים פתוגנים מעוררי מחלות. באופן הזה החיידק הפרוביוטי שנמצא בביוגאיה מסייע לגוף להתגונן מפני חיידקים פתוגנים ומצליח להוריד את אחוז ההידבקויות במחלות שלשולים, ובמחלות בדרכי הנשימה.

 

האם ניתן למנוע קוליק בתינוקות?

במחקר גדול וראשון מסוגו רצו לבדוק האם ניתן למנוע קוליק בתינוקות. במחקר נמצא, שאצל תינוקות שקיבלו מגיל לידה 5 טיפות ביוגאיה ביום, פחת משך זמן הבכי בחצי (53%) לעומת תינוקות שקיבלו פלצבו, כבר בבדיקה שנערכה בגיל חודש. בבדיקה שנערכה בגיל שלושה חודשים, התינוקות בקבוצה שקיבלה ביוגאיה עדיין בכו פחות, באופן משמעותי לעומת הקבוצה שקיבלה פלצבו. לכן הגיעו החוקרים למסקנה ששימוש מניעתי בביוגאיה החל מגיל לידה מפחית באופן משמעותי התפרצויות של קוליק בתינוקות.

 

 

ביוגאיה פרוטקטיס בייבי משווקת בלמעלה מ-80 מדינות ברחבי העולם ובארץ על ידי החברה הוותיקה "פרמהבסט".

הביוגאיה מהווה תוסף תזונה (אין צורך במרשם), ואולם לפני מתן הטיפות לתינוק מתחת לגיל 6 חודשים, יש להתייעץ עם רופא.

ללא תוספת סוכר, אלכוהול וחומרים משמרים.

ניתן להשיג ברשתות הפארמים בעמדת הרוקח.

 


עוד באותו נושא

התגובות שלכם ...

מוצרי החודש

אני מרגיש

ספר ההפעלה הנפלא של דן שטאובר מעודד ילדים לדבר על רגשות ולפתח תקשורת טובה. מומלץ!

הורים לילדים – מה אתם מחפשים?