מי הנסיכה במראה?  חוות דעת

ספר אגדה חדש ומרתק לילדים המעביר מסר חשוב על יופי, נתינה לזולת וחברות אמת.

מאת: רונית כהן סומך, איורים: דניאלה גרף, הוצאה: ספרי ניב.

ספר הילדים החדש "מי הנסיכה במראה?", שהוא ספר מקסים המתאים לראשית קריאה, הווה למעשה אגדה הפוכה, בעלת מסרים מעצימים שמעבירים ערכים חשובים.

 

"...הִבִּיטָה הַמְּכַשֵּׁפָה סְבִיבָהּ, זָקְפָה רֹאשָׁהּ, הִתְקָרְבָה לָעֲרִיסָה, הִבִּיטָה בַּנְּסִיכָה בְּחִיּוּךְ, רָאֲתָה אֶת עֵינֶיהָ הַחֲכָמוֹת וְאֶת חִיּוּכָהּ הָאוֹהֵב וְאָמְרָה: "בָּאתִי לְבָרֵךְ אוֹתָךְ בְּכָל הַטּוֹב שֶׁבָּעוֹלָם, אַךְ כָּעֵת, כְּשֶׁאֲנִי רוֹאָה אֶת הַסּוֹבְבִים אוֹתָךְ, אֲבָרֵךְ אוֹתָךְ בְּמָה שֶׁאַתְּ צְרִיכָה בֶּאֱמֶת כְּדֵי לִשְׁמֹר עַל חָכְמַת לִבֵּךְ. אֲנִי מְבָרֶכֶת אוֹתָךְ שֶׁכָּל יָפְיֵךְ הַחִיצוֹנִי יֵעָלֵם. " [מתוך הספר]

 

באמצעות סיפור מרתק לומדים הילדים על חשיבותו של היופי הפנימי ועל המשאבים הפנימיים שיש לכל אחד בכל גיל, משאבים שמאפשרים לנסיכה, גיבורת הסיפור, לפעול בתושייה, באומץ, להתגבר על חוסר האונים ולמצוא דרכים לצאת מבור עמוק. הם מלמדים על כוחה של נתינה, על אהבה, על האושר הטמון בחיים שיש בהם משמעות, על עזרה לזולת, על חשיבותה של חברות טובה ועל עוד הרבה פנינים קטנות שפזורות לאורך דפי הספר ובשביליו. כל זאת בסיפור קולח שאינו מטיף, אלא מעורר רגש ומחשבה.

 

הספר מעורר מחשבה גם בליבם של קוראים מבוגרים יותר ושל מבוגרים שייקראו אותו יחד עם ילדיהם, על אודות חשיבותו של המראה החיצוני שלנו: אילולא היינו מודעים למראה החיצוני שלנו, לו חיינו בלי להתבונן ללא הרף בהשתקפות שלנו במראה, האם היו חיינו מלאים יותר? האם קשרים חברתיים, חמלה, נתינה, כבוד, צניעות, אחווה, עצמה פנימית, חשיבה חיובית ואהבה אמתית היו נראים אחרת?

 

רונית כהן סומך (45), אם לבן, תושבת רמת גן, עובדת בעיריית תל אביב, מאמנת ילדים ונוער. "מי הנסיכה במראה?" הוא ספרה הראשון.

 

את הסיפור מלווים איוריה הנפלאים של דניאלה גרף.

 

חוות דעת

"מי הנסיכה במראה?" הוא ספר נפלא לילדים ולילדות, אשר בקריאה משותפת עם ההורה פותח את הדלת לשיחה על נושאים חשובים מאד שבימינו מעסיקים כמעט כל אחד.

 

ילדים היום מוטרדים מאד מהמראה החיצוני שלהם וגם של אלה שהם נמצאים בחברתם, ולכן השאלה שמעלה הספר "האם בעולם נטול מראות בו אף אחד לא היה עסוק במראה חיצוני הייתה יותר חמלה, אהבה, קבלה?" היא מרתקת, כמו גם השאלה מה זה בעצם אומר עלינו?

 

עוד באותו נושא...

התגובות שלכם...